Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Grobiņas novadā valda stabila koalīcija

Grobiņas novadā valda stabila koalīcija
30.07.2009 07:02

Galvenais ir bijis panākt tādu vienošanos, lai visiem tiktu dota iespēja strādāt un neviens nevarētu apvainoties, ka viņu nelaiž pie teikšanas.

Tā jaunais Grobiņas Novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols izskaidro to, ka viņam izraudzīti veseli četri vietnieki – tik daudz vietnieku nav neviena cita novada domes priekšsēdētājam.

Vienojas ilgstošās sarunās

Grobiņas novads citu bijušās Liepājas rajona teritorijas novadu starpā izcēlās ar to, ka par vēlēšanās uzvarējušās Zaļo un zemnieku savienības līdera Aivara Priedola iecelšanu novada galvas krēslā nobalsoja visi 15 jaunievēlētie deputāti. Turklāt viņam izraudzīti veseli četri vietnieki, un tas arī ir precedents.

A. Priedols sarunā ar “Kurzemes Vārdu” atzina, ka vienošanās ar visiem deputātiem panākta ilgās un grūtās sarunās, jo Grobiņas Novada domē deputāti ievēlēti no vairākiem sarakstiem. Tāpēc no visiem ievēlētajiem sarakstiem izveidota koalīcijas padome.

Koalīcijas darbošanos A. Priedols uzskata par veiksmīgi sāktu. “Esam sākuši izstrādāt četru gadu plānu, kurā apkoposim visu vēlēšanu sarakstu programmu labās idejas. Domāju, ka neviens nevarēs būt apvainojies, ka, lūk, tas par ko vēlēju, nav ticis iekšā, tāpēc netiks īstenots tas, ko vēlos. Jo kaut arī Tautas partijas saraksts neiekļuva Novada domē, tās līderi Aivaru Galecki deputāti izraudzījās par domes izpilddirektoru. Savukārt Galecka priekšgājējs Grobiņas domē Harijs Poprockis, kurš uzkrājis lielu pieredzi šajā darbā, iecelts par viņa vietnieku,” skaidro A. Priedols.

Medzei parādi, Bārta plusos

“Savukārt, lai varētu īstenot visu bijušo pašvaldību intereses, katrai no tām arī piesaistīts viens vietnieks,”  skaidro A. Priedols. Medzes pagastam izraudzīta Evita Pūķe, par Grobiņu atbildību uzņēmies pats A. Priedols, Gaviezes pagasta kurators ir Genadijs Jefimovs, Grobiņas pagastā – Modris Ekšteins. Pārraudzība šādi nav noteikta pār Bārtas pagastu, jo no tā novada domē ievēlēti divi deputāti – Zigmunds Cinkus un Inese Meļķe, kuri apņēmušies nodrošināt pārraudzīt Bārtu. Bez tam par Bārtas pagasta pārvaldes vadītāju arī iecelta bijusī pagasta pašvaldības vadītāja Anna  Sermoliņa, jo viņas iepriekš paveikto deputāti novērtējuši atzinīgi, proti, Bārta ienākusi novadā ar prāvu naudas summu plusā. Atšķirībā no Medzes pagasta, kur esot parādi vairāku desmitu tūkstošu latu apmērā, un Grobiņas novadam vajadzējis izmaksāt darbinieku algas par darbu jūnijā.

Redakcija jau rakstījusi, ka Medzes pagasta pārvaldi vadīs Sanita Pladere, Grobiņas pagasta pārvaldi – Juris Dabars, Gaviezes pagasta pārvaldi – Regīna Putniņa.

Savukārt bijušais Grobiņas galva Jānis Neimanis, kurš arī ir A. Priedola vietnieks, ir atbildīgs par ārējiem sakariem, un šajā jomā viņš pats vēlējies darboties.

Vietniekiem – pusslodze

Pašam A. Priedolam atalgojums noteikts sešu minimālo mēnešalgu apmērā, tas ir, 1080 latu pirms nodokļu nomaksas. Tas ir mazāk, nekā iepriekš saņēmis Grobiņas domes priekšsēdētājs J. Neimanis, kura alga pērn mēnesī bijuai 1255,23 lati.

Priekšsēdētāja vietniekiem atalgojums ir attiecīgi uz pusi mazāks – 540 latu mēnesī. “Mēs saskaitījām kopā visu piecu bijušo pašvaldību vadītāju algas, atņēmām 20 procentu, un no tā arī veidojām vadošo amatpersonu atalgojuma fondu, kas atbilst vidējam atalgojuma līmenim valstī,” skaidro Novada domes priekšsēdētājs. “Protams, šī summa nav akmenī iekalta, ja būs nepieciešamība, varam to pārskatīt un samazināt.”

Grobiņas Novada domes izpilddirektoram A. Galeckim alga noteikta piecu minimālo mēnešalgu apmērā jeb 900 latu liela. Savukārt pagasta pārvalžu vadītājiem atalgojums ir no divām līdz trim minimālām mēnešalgām. Lielākas algas ir Medzes un Grobiņas pagastos, jo tur ir arī lielāks iedzīvotāju skaits.

Bet par darbu Novada domē paši deputāti pēdējā domes sēdē noteica sev atalgojumu minimālās mēnešalgas apmērā, tas ir, 180 latu. Nevienam Novada domē strādājošajam nav paredzētas ne papildu piemaksas par darbu, ne prēmijas.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

 

Vienošanās par darbu Grobiņas Novada domē panākta garās sarunās. No kreisās: deputāte Gunta Konopļeva, novada galva Aivars Priedols, viņa vietniece Evita Pūķe un vietnieks Jānis Neimanis.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz