Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Laime nelaimē – krīze nolīdzina Vaiņodes ceļu; satiksmes ministrs Tālis Linkaits atklāj atjaunoto ceļu

Laime nelaimē – krīze nolīdzina Vaiņodes ceļu; satiksmes ministrs Tālis Linkaits atklāj atjaunoto ceļu
Foto: Ģirts Gertsons
18.09.2020 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits kopā ar pašvaldību vadītājiem 16. septembrī svinīgi pārgrieza simbolisko lentīti uz atjaunotā valsta autoceļa Priekule–Vaiņode. “Šogad mums bija laime nelaimē, jo, pateicoties Covid-19 krīzei, valdība piešķīra papildu līdzekļus ceļu remontam,” atzina ministrs. Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska un Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons teica lielu paldies ministrijai, kas ieklausījusies reģionu vajadzībās.

No sapņu puses

Pirms ceļa atklāšanas Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji apskatīja bijušo Vaiņodes dzelzceļa staciju, kurā pašvaldība veido centru uzņēmējdarbībai. Vēlāk Priekules novada domē notika saruna ar pašvaldību vadītājiem. To, pa kādu ceļu iedzīvotāji ilgus gadus kratījušies un lauzuši savus automobiļus, demonstrēja Vaiņodes novada domes darbinieku samontētais video, kurā paralēli parādīti braucieni 2016. gadā un tagad. “Pat man, nelabojamai optimistei, jau bija nolaidušās rokas,” teica V. Jablonska. Cerība parādījusies, kad abas pašvaldības aizrakstīja vēstuli ministrijai par to, ka šis ceļš ir ļoti liela bēda.

T. Linkaits gan norādīja, ka liela loma bijusi veiksmīgai sakritībai: “Mēs satikāmies 2019. gada sākumpusē. Bijām jauni politiķi, salikti amatos, un vēl nebijām pieredzējuši to problēmu gūzmu, kas metīsies virsū nākotnē. Jūsu problēma iekrita prātā. Jāatzīst, ka pēc tam nāca arī visi pārējie stāstīt par saviem ceļiem. Labi, ka valdība šogad piešķīra papildu 75 miljonus eiro, kas noteiktā termiņā bija jāiztērē vienkāršiem ceļu darbiem. Veidojot nākamā gada budžetu, ieplānoti papildu 50 miljoni eiro ceļu remontam un uzturēšanai.”

Tikpat liela sāpe Priekules novadam ir briesmīgā stāvoklī esošais ceļš uz Skodu Lietuvā. Ministrs atgādināja, ka šis ceļš nav tik vienkārši sataisāms. Būvprojekta gatavošana ir iekļauta nākamā gada plānā. Vai ceļu varēs sākt labot 2022. gadā, esot atkarīgs gan no finansējuma, gan projekta sarežģītības. Ministrijas pārstāvji uz Vaiņodi brauca cauri Embūtei pa grants ceļu, un T. Linkaits uzskata, ka arī šis ceļš būtu jāsaved kārtībā, lai autobuss uz Rīgu varētu viscaur braukt pa asfaltu, taču tas vairāk esot “no sapņu puses”. Arī asfaltēts savienojums Priekulei ar Rīgas šoseju caur Kroti pagaidām netiek solīts.

Dzelzceļš paliek vēsturē

Apskatījis Vaiņodes staciju, T. Linkaits pauda prieku, ka tai ir atrasts pielietojums: “Tur būs uzņēmējdarbības atbalsta vide un būs dzīvība.” Būvdarbi jāpabeidz līdz nākamā gada 17. janvārim. Telpu nomas tiesību izsole plānota uz pavasara pusi, vasarā uzņēmēji varētu sākt darbu, pastāstīja Vaiņodes novada domes projektu vadītājs Oskars Zvejs. “Pēc projekta realizēšanas šeit vajadzētu būt trim uzņēmējiem un astoņām darba vietām. Pašvaldība sakārto telpas līdz tā sauktajām baltajām sienām. Tālāk uzņēmējs dara visu atbilstoši savām vēlmēm un vajadzībām. Interese ir, bet, kā viņi paši saka, jāredz, kāda būs cena un citi nosacījumi. Uzņēmējiem kopumā šeit jāiegulda 114 tūkstoši eiro. Projekts paredz, ka pirmajā stāvā ir ēdināšanas uzņēmums, bet neuzliek to par pienākumu. Ja neviens nepiesakās, tad te var būt kaut vai šūšanas darbnīca,” viņš norādīja.

V. Jansons pieļauj, ka pēc stacijas atjaunošanas pie tās varētu būt arī autobusu galapunkts.

Satiksmes ministrs interesējās, cik veca ir stacija, un uzzināja, ka tā celta 1887. gadā Liepājas–Romnu dzelzceļa līnijai. V. Jansons atzīmēja, ka sliedes ir labas un iet līdz Reņģei. “Oficiāli līnija uz Lietuvas pusi vēl pastāv, taču uz Liepāju gan ir pilnībā likvidēta un kļuvusi par vēsturi. Saglabājusies tā daļa, kas potenciāli varētu būt vajadzīga tikai Lietuvai. Pieņemu, ka lietuvieši jau prātā to ir norakstījuši, viņiem ir citi plāni,” teica ministrs.

“Dzelzceļam ir grūti laiki,” T. Linkaits atkārtoja vairākkārt. “Bēdīgi ar kravu pārvadājumiem, tranzītu un to, kā piepildīt ostas, tāpēc nākas ekonomēt. Ja līnija 90. gados nebūtu slēgta, uz Liepājas ostu no Mažeiķiem varētu vest kravas, netiktu bojāti ceļi.”

Mājas jau dreb

Par jau tā sliktā Skodas ceļa bojāšanu un nebeidzamiem putekļu mākoņiem uz grants ceļiem ministram stāstīja gan V. Jablonska, gan Gramzdas pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kudums. Šī gada laikā strauji pieaudzis kravas automašīnu skaits, kas brauc no Lietuvas uz Liepājas ostu. “Gramzdas iedzīvotāju mājas jau sāk drebēt. Ja tagad veiktu uzskaiti, jūs redzētu pamatīgus ciparus. Tāpēc šis ceļš ir tik svarīgs,” teica pārvaldnieks. V. Jablonska atzīmēja, ka no Mažeiķiem ved degvielas maisījumu šķidrumu, no rūpnīcas Īlaiķos – rapšu eļļu, savukārt Priekules uzņēmēji uz Lietuvu ved kokmateriālus un granti ceļu būvei.

T. Linkaits no Liepājas uzņēmējiem zinot, ka kravu vedēji izmanto visādus malu ceļus, lai nemaksātu par vinjeti. “Domāju, perspektīvā to vinjetes maksājumu aparātu uzliksim, tad vairs nebūs motivācijas braukt apkārt pa šejieni,” viņš izteicās.

Lietuvas transporta ministram esot interese par pierobežu, tai skaitā Skodas pusi. Abu valstu ministri pārrunājuši sabiedriskā transporta iespējas. “Protams, divpusējās attiecībās uz ātriem rezultātiem nevar cerēt. Ar Autotransporta direkciju esam runājuši par to, ka Latvijas pusē autobusu varētu finansēt. Gan kovids pamaisīja, gan arī tas, ka Lietuvā vēlēšanas tuvojas. Tiklīdz būs pretī jauns ministrs, atsāksim sarunas,” solīja T. Linkaits.

V. Jablonska norādīja ministram uz telefona sakaru problēmu pierobežā. Aizvīķu sociālās aprūpes iestādē esot tikai viena vieta, par kuru vadītāja zina, ka no turienes var piezvanīt. Kalētu pagasta Ozolu ciemā Latvijas mobilo operatoru nav nemaz, ir tikai Lietuvas pārklājums. T. Linkaits piekrita, ka esot tādi melnie plankumi, kur nav pārklājuma. Viņš aicināja par to rakstīt oficiālu vēstuli: “Tad mēs runājam ar operatoriem un prasām, kuram no būtu interese uzlikt papildu staciju.”

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz