Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mājmācības eksperiments izdevies – aizputnieki ziemā uzziedina maijpuķīti

Ceturtdienas rītā termometra stabiņš mūspusē vietām rādīja mīnus 18 grādus. ”Mums mājās pavasaris!” sajūsmināta un lepna par dēlu, deviņgadīgo dvīņu puiku Sandra un Kristera, eksperimentu – puķu podā izaudzēto un uzziedējušo dārza maijpuķītes stādiņu ir aizputniece Inguna Vālodze.

Mājmācības eksperiments izdevies – aizputnieki ziemā uzziedina maijpuķīti
Lai ziemā uzziedinātu maijpuķītes podā, jāievēro auga dabiskie augšanas un saglabāšanas triki, kā arī noteiktā brīdī augam jāiedod vairāk siltuma. (Foto: Facebook.com)
18.02.2021 14:37

Liene Andersone

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Viņa plašāk zināma kā daudzu šķirņu un krāsu liliju audzētāja. Viņa jau šobrīd uzziedējušā vēlā pavasara brīnuma foto publicējusi sociālajā tīklā Facebook.

”Eksperiments aizsākās pagājušā gada pavasarī, kad pirmo reizi notika mājmācība. ”Mājturībā bērniem bija jātaisa dažādi trauciņi. Viens no dēliem izdomāja, ka varētu šajā izgatavotajā trauciņā kaut ko iestādīt. Tajā puķīte aug, bet vēl nezied. Otrs puika izdomāja, ka trauciņā liks visādas mantas, un iestādīja saknīti parastā puķu podiņā. Tajā augam patīk labāk, jo auga ātrāk. Ienesām iekšā siltumā. Jā, un iznāca ziediņš. Laistām. Mums visiem ir prieks par bērnu ideju,” stāsta I. Vālodze.

Kā jau maijpuķīte, tā ne tikai priecē ar mazajiem baltajiem zvaniņveida ziediem ar robotu malu, bet arī skaisti smaržo.

”Ziedkātiņš pagaidām ir tikai viens, redzēs, varbūt iznāks vēl kāds stādiņš un uzziedēs.”

Maijpuķītes vairojas ar sakneņu spraudeņiem. Kad iestāda dārza maijpuķītes, tās pirmajā gadā tās neuzzied, skaidro puķu audzētāja. Lai tiktu līdz uzziedinātai maijpuķītei, jāpatur prātā dažādi knifi.

Proti, pirmkārt, jāievēro visādi augam nepieciešamie dabiskie augšanas un miera perioda apstākļi.

”Rudenī vajadzēja aukstuma periodu – nesām ārā uz balkona,” kā piemēru min aizputniece. Viņa spriež, ka maijpuķīti vajadzēs no podiņa pavasarī izstādīt āra dobē, jo saknes ir ļoti savairojušās.

Pati I.Vālodze savā puķu audzēšanas pieredzē līdz šim pati maijpuķītes podiņos nav mēģinājusi audzēt. ”Bērni noskatījās, gribēja arī kaut ko paprovēt.”

Jāpiebilst, ka maijpuķītes, uzziedinātas podos, turklāt vēl ziemas vidū līdz šim nav manītas. Parasti maijpuķītes gan mežos, gan dārzos puķu mīļotājus priecē no maija vidus līdz aptuveni jūnija vidum.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz