Svētdiena, 26. maijs Varis, Eduards, Edvards
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Meļķu ģimene Priekulē rada spēka lietas – gaļas produktus un riekstu maisījumus

SIA “SC Grand” ir ģimenes uzņēmums, kas Priekulē ražo gaļas kūpinājumus un sēkliņu-riekstu maisījumus. Šos spēka produktus rada trīs sievietes – mamma Maira Meļķe ar savām meitām, dvīnēm Inesi Meļķi un Agnesi Šteinu.

Meļķu ģimene Priekulē rada spēka lietas – gaļas produktus un riekstu maisījumus
“SC Grand” sēklu cehā uzņēmuma kvalitātes vadītāja Maira Meļķe (pa kreisi) un grāmatvede, juriste Inese Meļķe. SIA trešais balsts ir valdes locekle Agnese Šteina. Viņu ražotā produkcija kvalitatīva, tāpēc tika iekļauta Dienvidkurzemes novada stendā pārtikas izstādē “Riga Food 2023”. (Foto: Ģirts Gertsons)
“SC Grand” sēklu cehā uzņēmuma kvalitātes vadītāja Maira Meļķe (pa kreisi) un grāmatvede, juriste Inese Meļķe. SIA trešais balsts ir valdes locekle Agnese Šteina. Viņu ražotā produkcija kvalitatīva, tāpēc tika iekļauta Dienvidkurzemes novada stendā pārtikas izstādē “Riga Food 2023”. (Foto: Ģirts Gertsons)
28.09.2023 00:07

liepajniekiem.lv

Pašu spēkiem

Maira Meļķe pēc profesijas ir veterinārārste un gaļas pārstrādes uzņēmumu izveidoja 2002. gadā, ražojot kūpinājumus.

Iesākumā izejvielām paši audzēja cūkas savā zemnieku saimniecībā ”Apšenieki” Kalētos, tām uzcēla lielu kūti, tomēr īsti neizdevās iekļauties tirgū un cūkas izdevīgi pārdot.

Radās gaļas uzkrājumi, jo, piemēram, kūpinātu krūtiņu pirka labi, bet kakla karbonāde nebija tik pieprasīta un daudz palika pāri. To vajadzēja realizēt svaigā veidā, tā ka prasījās vairāk darbaspēka, transports. Ģimene izlēma – darīs tik, cik paši spēj.

”Tad uzņēmumā strādāja arī vecākais dēls un apjoms bija lielāks, bet tagad kūpināšanu esam diezgan samazinājuši,”

Maira Meļķe stāsta, ka kūpina ar malku un produkcija ir ekoloģiska.

Gaļas cehs atrodas Priekulē, kādreizējā rūpniecības kombināta teritorijā ar daudzām ēkām. ”SC Grand” bija jāiegādājas viss īpašums, bet strādā divās ēkās. Viena ir uzcelta no jauna, tajā ražo sēklu maisījumus.

”Par tiem ideja radās 2008. gadā, kad iestājās ekonomiskā krīze. Braucu ar kūpinājumiem pa tirdziņiem un sapratu, ka prasās papildu produkts, lai būtu lielāks apgrozījums,” Maira atklāj, ka

pirmās 2000 sēklu paciņas saražotas mājas apstākļos, cepot gāzes plītī un samaļot ar kafijas dzirnaviņām.

Dabīgo sēklu un riekstu maisījuma ”Aizdars” receptēm bija pašiem jāatrod tādas kombinācijas, lai laba garša, vērtīgas sastāvdaļas un cena neuzkāpj augstu.

”Nesen mājās mums bija kā talka, kā sanākšana. Vajadzēja ātri paēst, un paņēmu sēkliņas, kas man bija palikušas pāri no Skodas tirgus. Visi slavēja, ka garšīgas. Mēs ēdam tā – apsmērē maizīti un iemērc sēkliņās. Tās arī var piebērt ēdieniem, piemēram, biezputrām,” Maira iesaka.

Vēlāk uzņēmumā radīja jaunu produktu ”Saldā bite” – ”Sweet Bee”, kurā ir ar medu apstrādātas ķirbju sēkliņas, zemesrieksti, dzērvenes.

Izstādē ”Riga Food” kāda pircēja bija izbrīnīta, sastapusi Mairu: ”Tās sēkliņas ražojat jūs?” – ”Nu ja, esmu gan produkcijas, gan iesaiņojuma autore,” uzņēmēja atbild.

Izejvielu cena uzkāpj debesīs

Pēc sēklu maisījumiem pieprasījums bijis vienmēr, tikai mainās tirdzniecības vietas, kur tās var iegādāties.

Maira atklāj, ka jaunajos lielveikalu tīklos, piemēram, ”Lidl”, ieiet sarežģīti, jo tur prasa, lai uzņēmums sertificē savu vadības sistēmu saskaņā ar ISO 22000 standartu. ”Nokārtot šo sertifikātu ir ļoti dārgi,” viņa zina.

Turklāt šobrīd uzņēmumam papildu ieguldījumi nav plānoti un arī īsti iespējami. Uz to tiešā veidā atsaucas zemā pirktspēja.

Maira ”Riga Food” un tirgos sapratusi, ka cilvēkiem nav finanšu. Tāpēc gaļu iegādājas, kur tā pēc iespējas lētāka, lai galaprodukts būtu pircējiem pa kabatai.

Inese piebilst: ”Pērkam ne tikai, kur daudzmaz pieņemama cena, bet kur vispār var dabūt, jo gaļas trūkst. Pagājušajā gadā katastrofāli uzlēca cena vistas gaļai – 20 gados, kopš strādājam, tā nekad nebija bijusi tik augsta. Vistu šķiņķīši – līdz četriem eiro kilogramā, bet parasti vidējā cena ir 1–1,50 eiro. Tajā brīdī ražošanu samazinājām,

tagad gan apjomi tādi paši kā agrāk – līdz trim tonnām kūpinājumu mēnesī.”

”SC Grand” ražo sešu veidu kūpinājumus, sortimentu paplašināt neplāno.

Foto: Ģirts Gertsons

Ģimenes nostāja ir nemainīga – apņemties izdarīt tik, cik paši saviem spēkiem spēj paveikt. Par jautājumu, cik liels ir kolektīvs, Maira un Inese iesmejas – kāds nu kolektīvs!

”Protams, mums palīdz citi no ģimenes, piesaistām savas otrās puses, bet pamatā esam trīs – mēs ar māsu un mamma. Vēl strādā centīga, laba apkopēja, kam var uzticēt arī citus darbus,” Inese uzteic darbinieci.

Darbu nekavē

Inese un Agnese strādāt nav vairījušās, to iemācījās jau bērnībā.

”Mamma vienmēr bijusi saistīta ar dažādu veidu gaļu, dārzeņiem un tirdzniecību.

Jau 13 gados mēs ar māsu devām atvaļinājumu gaļas pārdevējām – katra mēnesi strādājām Rāmavas tirgū,

kur bija nenormāls darba laiks, kādas 12 stundas dienā. Katru rītu produkciju salikām vitrīnā, vakarā izņēmām, aizvedām uz ledusskapi. Tajā laikā dzīvojām Liepājā pie omes,” Inese atceras, kā meitenes sakrāja savu kabatas naudu un varēja nopirkt nākamajam skolas gadam apģērbu un citas lietas.

”Gaļu tirgojam no 13 gadu vecuma, bet strādājām jau agrāk. Astoņos gados ar māsu darījām visus vasaras darbus – bija jāravē, uz stalli jāiet, govis jāpasien… Nebija kā tagad, kad bērniem neļauj strādāt.”

Norūdījušās vienkāršā darbā un mantojušas mammas enerģiskumu, Agnese un Inese strādā arī tad, ja sliktāka pašsajūta. Kurš gan uzņēmumā aizstās slimības laikā? ”Mēs nemaz neslimojam! Un bērni arī nav nekāds attaisnojums, lai nestrādātu, viņi, var teikt, piedalās darbā,” Maira uzsver.

Arī portāla ciemu dienā viens mazais strādnieciņš sastopams sēklu ceha atpūtas telpā – Mairas jaunākais mazbērns, Ineses dēliņš Marks.

Gandrīz gadu vecais dzīvsudrabs jāuzmana kā acuraugs, jo visur grib iet, visu paņemt, tikai noturēt vēl nespēj, un sēklu-riekstu maisījuma spainītis nokrīt zemē ar blīkšķi. Nesaplīst. Vesels droši vien paliktu arī ”Aizdars”, kas cieši iepakots ar vakuuma iekārtu.

Toties omes izceptu rausi gan mazie pirkstiņi spēj deformēt, jo tajā iegrimst viegli.

Ģimenes aizmugure

Vai nekad nav bijis tik grūti, ka gribējies ražošanai atmest ar roku? ”Es neesmu darbaholiķe, man vienkārši patīk strādāt. Kaut kur jau enerģija jāliek, kad tās tik daudz,” Maira atsmej.

”Vaļaspriekam arī atliek laiks, bet man jau, redz, tās aizraušanās atkal pāriet darbā.

Paņēmu desmit saimes bites un aizrāvos ar nektāraugiem – tādiem, kas Latvijā eksotiski. Paulonija, katalpa, kampsis un citi. Gribu redzēt, kā es tos iedzīvināšu Latvijā. Esmu nospraudusi sev tādu uzvedumu, bet viss vēl pusizpētes stadijā.”

Izrādās, ka pētniecība sākās ar atbalsta projektu mazajām lauku saimniecībām. Būdama zemnieku saimniecības ”Apšenieki” pārvaldniece, Maira to nevarēja palaist garām: ”Nu kā tu neņemsi, ja dod! Nopirkām traktoriņu, pļāvēju, siltumnīcu, bites. Projektā iedeva visu naudu.”

Viņa pajoko par sevi – ja pati no malas skatītos, arī varbūt domātu, kā visu var paspēt. Taču visvairāk apbrīno meitas, ka viņām pietiek laika un spēka ģimenei, darbam, sev.

Mamma un meita – Maira un Inese Meļķes – uzņēmumā ”SC Grand” pieredzējušas gan pacēlumus, gan grūtus brīžus. Šobrīd darbību ietekmē cenu paaugstinājums dažādās jomās; tagad pirmām kārtām svarīgi segt visus maksājumus, degvielu, elektrību ieskaitot. Foto: Ģirts Gertsons

”Es jau esmu tikai pie sēklām, bet gaļas pārstrāde un grāmatvedība – viņu pārziņā,” saka mamma.

Viņa gan ir arī produkcijas vedēja, piektdienās brauc ar to uz Rīgu.

”Katrā ziņā ģimene dod aizmugures sajūtu, drošību, ka viens otru pabalstīs.

Agnese strādā skaistumkopšanā, ko tikai viņa neizmācījās! Par masieri, frizieri, vizāžisti. Inese pabeidza grāmatvežus ekonomistus, tad sāka studēt juristos. Vecākais dēls pabeidza jūrskolu, jaunākais studē Klaipēdā psihologos.

Mēs neesam lieli mīlinātāji, bet silda tādi brīži, kad visi sanāk kopā mājās. Tad bērni ņigu ņegu, suns pa vidu, pieaugušie sarunājas… Tas tik forši! Es pat nezinu, vai tad viņi pulcējas ap mani vai paši cits ar citu. Droši vien nozīme mājai, jo visi tur izauguši.”

Mairai ir septiņi mazbērni, pagājušais gads īpašs – pasaulē ienāca trīs. Omītes telefonā burvīgi foto ar bērniem rotaļu laukumā pie mājas.

”To tēvi uztaisīja vecākajām mazmeitām. Tagad jāpaplašina, jo visiem vairs nav vietas,” Maira pasmej, ka ar viņas māju esot tāpat kā ar Rīgu – nekad nav gatava.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz