Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Mitrums aizkavēja atgriešanos mājās

Mitrums aizkavēja atgriešanos mājās
Foto: Andris Gertsons
07.01.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Joprojām turpinās gāzes sprādzienā cietušās dzīvojamās mājas Nīcā, Skolas ielā 1, atjaunošana. Atlikušos iekšdarbus ceram pabeigt līdz janvāra vidum, un pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā iemītnieki varēs atgriezties izremontētajos dzīvokļos, informē Nīcas novada domes Komunālās pārvaldes vadītājs Aigars Veiss.

Viņš stāsta, ka neizdevās īstenot ieceri, ka cilvēki atgrieztos savās mājās jau gadumijā: “Mitrums. Uzlēja paneļus, nežuva. Dabūjām kurināt, sildīt un žāvēt.” Šonedēļ A. Veiss ir atvaļinājumā, un par pašreizējiem darbiem Skolas ielā 1 vislabāk zina stāstīt apkures, ūdensvadu un kanalizācijas speciālists Aldis Čirkšis. “Darbi tuvojas nobeigumam, palicis iekšējais kosmētiskais remonts. Mitruma problēma ir atrisināta. Ap janvāra vidu vajadzētu būt visam kārtībā, ja nebūs vēl kādas aizķeršanās, bet tādām it kā nevajadzētu rasties,” apgalvo speciālists. Iedzīvotāji interesējoties par iespējām atgriezties mājās. Pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā janvāra beigās cilvēki varētu sākt ievākties atpakaļ savos dzīvokļos, prognozē A. Čirkšis.

Ģimene, kuras dzīvoklis bija sprādziena epicentrā, šajā mājā neatgriezīsies, pastāsta Nīcas novada pašvaldības izpilddirektors Andrejs Šakals. “Viņi paliek ar domes lēmumu ierādītajā dzīvoklī. Cilvēki bija uzrakstījuši iesniegumu, dome to izskatīja un pieņēma lēmumu ierādīt dzīvesvietu,” paskaidroja izpilddirektors. Vēl viens cilvēks šajā mājā dzīvos citā dzīvoklī, jo nevēlas atgriezties tajā vietā, par kuru ir tik sliktas atmiņas. “Nīcā dzīvokļu rindā ir ap 30 cilvēku. Brīvos dzīvokļus mājā Skolas ielā 1 piedāvāsim tiem, kas gaida rindā,” teica A. Šakals.

Gāzes sprādzienā 2018. gada 18.  februārī cieta trīs cilvēki. Atjaunošana un remonts bija nepieciešami pieciem dzīvokļiem. Ēka bija apdrošināta, un apdrošinātāji ir norēķinājušies ar Nīcas novada pašvaldību. Būvdarbus veica SIA “Normand Enterprises”.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli