Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Nīcas novada budžetā nauda ceļiem, mantojumam un tūrismam

Nīcas novada budžetā nauda ceļiem, mantojumam un tūrismam
Foto: LETA
12.02.2020 07:02

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Nīcas novada budžetā plānots šogad turpināt 2019. gadā iesākto nozīmīgu infrastruktūras objektu izveidi un projektu īstenošanu. Viens no tiem – grants ceļu pārbūve. Pērn sakārtoti astoņi pašvaldības ceļu posmi vairāk nekā 18 km garumā. Šogad pārbūvēs grants ceļa posmu Nīca–Mācītājmuiža 3 km garumā.

Ceļa projekta izmaksas plānotas 150 651 eiro, 81% līdzfinansē Lauku atbalsta dienests.

Turpināsies aktīva Bernātu dabas parka labiekārtošana, lai apmeklētājiem tas kļūtu vēl saistošāks un pieejamāks, teikts Nīcas novada domes priekšsēdētāja Agra Petermaņa ziņojumā par budžetu. Vairāku pašvaldību sadarbības projektā “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem” Bernātos izveidos septiņas tematiskās izziņas takas ar vairāk nekā 150 vides objektiem. Citos projektos tiks izbūvēta nobrauktuve uz liedagu operatīvajiem dienestiem, labiekārtota atpūtas vieta pie skatu platformas “Tālajā stāvlaukumā”, kā arī attīstīta pludmales daļa visa novada robežās.

Šogad turpināsies novada uzņēmējdarbības atbalsta un rīcības plāna ieviešana, kas iezīmē jaunas iespējas komersantiem. Viena no tām – grantu konkurss novada jaunajiem uzņēmējiem.

Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un attīstīšanai 2020. gadā notiks priekšdarbi Nīcas Dižās muižas klēts iedzīvināšanai – jāizveido ēkas saturiskais un dizaina koncepts. “Nīcas Dižās muižas klēts ir vienīgais vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis Nīcas novadā, un tam ir jābūt novada tradicionālā kultūras mantojuma sargātājam ar centrālo objektu – tautastērps. Investīcijas, kuras tiks ieguldītas klēts atjaunošanas darbos, piesaistīs tūristus, tādējādi, popularizējot novada vārdu, veicinot vietas atpazīstamību kopumā, kas ilgtermiņā nodrošina arī ekonomisko izaugsmi,” uzskata pašvaldībā.

Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana zvejniecības jomā notiks, investējot Jūrmalciema “Tīklu mājas” attīstībā.

Uzziņai

Nīcas novada budžets

Kopējie ieņēmumi – 6 108 094 eiro, t.sk. pamatbudžeta ieņēmumi 4 309 132 eiro, līdzekļu atlikums uz gada sākumu pamatbudžetā 1 797 059 eiro, atlikums ziedojumos –1903 eiro.

Kopējie izdevumi – 6 108 094 eiro, t.sk. pamatbudžeta izdevumi 5 806 191 eiro, aizdevumu atmaksa 300 000 eiro un ziedojumi 1903 eiro.

Šī gada 1. janvārī pašvaldībai bija 21aizņēmuma līgums, saistību apjoms 4 718 277 eiro.

Avots: Nīcas novada dome

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli