Svētdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nevis mūzika, bet revolūcija. Pāvilostā aizvadīts “Līvu” festivāls

Latvietis un “Līvi” – nesaraujami kopā saauguši, šī mūzika seko līdzi cilvēkiem no paaudzes paaudzē un pieceļ kājās vecus un mazus. Tā par šo mūziku saka “”Līvu” dziesmu svētku” dalībnieki un skatītāji. “Līvu” festivāls pirmo reizi tika sarīkots Pāvilostā, vecajā alus darītavā, kur uzņēmējs un mūziķis Luijs Fonteins veido atpūtas vietu “Fontaine City”.

Nevis mūzika, bet revolūcija. Pāvilostā aizvadīts “Līvu” festivāls
Satumstot vakaram, uz pašu "Līvu" uzstāšanos saradās tik daudz cilvēku, ka festivāla rīkotāji izdalīja visas tūkstoš aproces. Daudzi iemīļoto grupu klausījās aiz žoga. (Foto: Dainis Ģelzis)
Satumstot vakaram, uz pašu "Līvu" uzstāšanos saradās tik daudz cilvēku, ka festivāla rīkotāji izdalīja visas tūkstoš aproces. Daudzi iemīļoto grupu klausījās aiz žoga. (Foto: Dainis Ģelzis)
31.08.2021 06:00

#SIF_MAF2021

"Kurzemes Vārds"

Asaras negaidīja

Daļā Fonteina lielpilsētas brīvi staigā zosis, par zāliena pareizu garumu rūpējas aitas, sakārtotajā divstāvu atpūtas namā apmetušies viesi. Festivāla teritorija norobežota ar žogu, iekļūt gribētāji palaikam sastājas garā rindā pēc biļetēm. Iekšpusē kontrastē industriālā vide ar vecām sarkano ķieģeļu būvēm un Fonteina kičīgi elegantajā stilā ierīkotās kafejnīcas ārtelpas, pie kurām atrodas mazā skatuvīte. Pie lielās skatuves – galdi, soli un krietni daudz akmeņu un betona bloku, uz kuriem piesēst.

Kā jau dziesmu svētkos pienākas, dienas koncertā “Līvu” leģendāros gabalus dzied kori diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā, pavadījums uzticēts grupai “Cits kvartāls”. Dziesmās vienojas ansamblis “Stiprās sievas”, sieviešu koris “Aija”, apvienotais Jēkaba Ozoliņa kolektīvs, Bērnu un jaunatnes centra jauniešu koris “Reverberācija”, koris “Laiks” un viesi – jauktais koris “Garkalne”, Dobeles Valsts ģimnāzijas jauktais koris “Sadziedis” un Dobeles kultūras nama jauktais koris “Septiņi sapņi”.

Koristu pulciņš gaida lielkoncertu, dziedātājai rokā albums “Bailes par ziņģēm”, kas nesen atkal izdots vinila skaņuplatē. “Mēs esam tālākie dalībnieki, jo Rīga ir tuvāk,” saka Garkalnes korists Jānis. Kora vadītāja Evita Taranda atzīmē, ka tieši tāpēc notikums esot tik īpašs, ka šāds repertuārs nav ikdiena:

“Korim tā ir jauna pasaule, bet mums šobrīd tas ir vajadzīgs kā cilvēkiem. To, ka mēs koncerta laikā šeit asaras birdināsim, nebijām ieplānojuši.

Koncerta vadītāja Maija Kalniņa brīnišķīgi pateica ievadvārdus dziesmai “Dzimtā valoda”, ielika pamatiņu. Ieraudzījām publikā, ko dara kundzes cienījamos gados, kurām spieķītis nolikts maliņā, viņas ir kājās, ar gaismiņām telefonā.”

Dziesmas zina no galvas

Uz lielās skatuves jau balsis ievibrē pirmais lielkoncerta dalībnieks – pērn dibinātā grupa “Inde” no Rīgas. Tās dibinātājs ir kādreizējais “Līvu” mūziķis Modris Šterns. Taču uz mazās skatuves vēl dārd tikpat smaga roka ritmi. “Par šo grupu nākotnē vēl dzirdēs,” saka aizrautīgs klausītājs, liepājnieks Ģirts Jākobsons. Grupas “Quickstrike” puiši ir no Valmieras, tikai solists, Ģirta dēls Reinis – no Liepājas. “Nav īsti manējā mūzika, bišku par smagu, bet galvenais, ka viņiem pašiem patīk,” saka tēvs un fans vienā personā. Ģirts arī noklausījies koru koncertu. “Visas dziesmas jau zinu no galvas, es ar viņiem esmu uzaudzis, uz visiem koncertiem gājis,” viņš saka par “Līviem”.

“”Līvi” latvietim kā tādam ir pamatos. Vienmēr esmu cienījis to mūziku, jo tā nebija vienkārši mūzika, bet revolūcija,” atzinīgi izsakās Reinis.

Jaunajai grupai “Quickstrike” vienmēr esot prieks uzspēlēt. “Mēs varam sēdēt garāžā, rakstīt materiālu, laiks ir izmantots produktīvi, taču viss notikums rodas, kad spēlē dzīvajā,” uzsver solists.

Grupa “Quickstrike” ar solista Reiņa labāko omi Ināru Ignāti. “Man patīk, es tā plaudēju, ka rokas ir sarkanas!” viņa priecājas. Foto: Dainis Ģelzis

Pēc “Indes” publika tiek pie dejojamas mūzikas – lielkoncertu turpina grupas “Otra puse” un “Credo”. “Šeit saimnieko sers Luī Fonteins, un paldies viņam, ka šogad “Līvu” festam ir tik foršas mājas!” atzīmē M. Kalniņa.

“Kā jau koru koncertā konstatējām – “Līvi” nav tikai grupa, tas ir dzīvesveids, stāsts, kas iekusis katrā no mums. Mūsu tauta būtu maķenīt cita, ja mums nebūtu “Līvu”.”

Starp smagā roka milžiem liriskās un nostalģiskās noskaņās uzstājās grupa “Otra puse”. Foto: Dainis Ģelzis

Mēs to varam!

“”Līvi” dzīvi!” – šie vārdi skan gan koncertā, publikai iekarstot, gan tos kā iemeslu atbraukt uz dziesmu svētkiem piesauc klausītāji. “Atbraucu līdzi īpašam cilvēkam – Guntim Veitam,” kautrīgi saka Olga. “Ir patīkami, ka kāds uzdrošinās kaut ko tādu rīkot. Liekas, dzīvība sāk atgriezties.”

Viņas draudzene Santa jau iepriekš bijusi “Fontaine City”. “Apbrīnoju, kā cilvēks var uzņemties un veidot šo vietu, ļoti skaisti,” viņa atzīst.

Jauni ļaudis mīlestību pret “Līvu” mūziku pārmantojuši no vecākiem, saka vairākas aizputnieces. “Kādreiz braucu kopā ar viņiem uz “Saldus sauli”,” pastāsta Daiga. Kristīne piebilst, ka katram kārtīgam latvietim ir jāpatīk “Līviem”. Viņu pašu bērni populārās dziesmas pat mašīnā dziedot.

Ar “Līvu” krekliņiem lepojās daudzi dziesmu svētku apmeklētāji. Foto: Dainis Ģelzis

Bet kā tad paši “Līvi”? Grupas sastāvā pašlaik muzicē Ainars Virga, Guntars Mucenieks, Jānis Buķelis, Henrijs Mucenieks, Edgars Silacērps, Ilvars Manfelds un Aleksejs Balinskis (Alex). “Jūtos super,” vaicāts par atmosfēru “Fontaine City”, saka Ainars Virga.

“Man doma par šo vietu ienāca prātā pirms trim nedēļām, kad mēs bijām šeit spēlējuši.” Mūziķis uzreiz bijis pārliecināts, ka “Līvu” fests jāsarīko šeit.

Pāvilostu kā fantastisku vispār un Fonteina atpūtas vietu augstu vērtē solists Jānis Buķelis. Daudzu cilvēku sacīto par kovidlaika radošu izmantošanu viņš sauc par mānīšanos: “Māksliniekam vajag skatuvi, vajadzīgi koncerti un publika. Mājās vari sēdēt un priecāties, cik tur gribi, bet tas nav tas.”

“Līvu” svētkiem izdodas arī pārvarēt briestošu krīzi. Lai pasākums turpinātos, policija pieprasa publikai ievērot zonas – nevakcinētie atsevišķi. To kliedzoša pūļa priekšā godam nokārto M. Kalniņa: “Ja ne, mums ballīte ir jābeidz. Mēs taču to varam? Mūs vieno tas, ka esam “Līvu” fani.”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz