Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Paplašinās bezvadu interneta pārklājumu

Paplašinās bezvadu interneta pārklājumu
Foto: nica.lv
04.12.2015 06:59

"Kurzemes Vārds"

Nīcas vidusskola 80. jubilejas gada izskaņā no SIA “Mikrotīkls” ir saņēmusi bezvadu interneta aprīkojuma komplektu, apstiprina Nīcas vidusskolas saimniecības vadītāja Liene Otaņķe.

Rīgā reģistrētajam starptautiskam uzņēmumam “Mikrotīkls”, kas arī pazīstams kā “MikroTik”, ir 20 gadu stāžs, tas nodarbojas ar datortīklu aprīkojuma ražošanu. Pamatprodukcija ir bezvadu iekārtas un maršrutētāji. Uzņēmums informē, ka pašlaik visām Latvijas skolām piedāvā iespēju izveidot bezvadu datortīklu savā mācību iestādē, dodot pašu ražoto aparatūru bez maksas. Skolām tikai jānodrošina palīgmateriālu sagāde un aparatūras uzstādīšana. Par to uzņēmums prasa vestibilā un citās publiskās telpās, kur pieejams bezvadu internets, izvietot uzlīmes ar “MikroTik” zīmolu.

Nīcas vidusskolas saime novērtē piedāvāto iespēju un jūtas pagodināta saņemt bezvadu interneta aprīkojuma komplektu tieši skolas 80. gadu jubilejas gadā. “Tas ir negaidīts un nesavtīgs dāvinājums no veiksmīga uzņēmuma, kurš, šo laiku tikumiem neierasti, ir saglabājis dāvināšanas patieso būtību – darīt labus darbus, lai citiem palīdzētu un radītu prieku. Katru šādu velti uzskatām par lielu dāvanu, it īpaši šajā jubilejas gadā,” stāsta L. Otaņķe.

Lai arī pašlaik skolā jau ir pieejams bezvadu internets, kura tīklā ir pieslēgti visi skolotāju, darbinieku datori un mācībām paredzētie datori bibliotēkā, datorklasē un dabaszinātņu kabinetos, tas nav pieejams visās skolas telpās. Jaunais aprīkojums nodrošināšot kvalitatīvu bezvadu interneta pārklājumu visās skolas telpās, tai skaitā Jauniešu centrā, un arī laukumā pie skolas pagalma ieejas.  Ar mūsdienīgo interneta tīklu tiks būtiski uzlabots mācību process skolēniem un darba apstākļi darbiniekiem.

“Mācību kabinetos pieejamais internets ir ierobežotas piekļuves, paredzēts mācībām un darbam. Brīvpiekļuves un bezmaksasWi-Fi, ko skolēni savos viedtālruņos var izmantot brīvajos brīžos, līdz šim pieejams vien skolas vestibilā. Pēc jauno iekārtu uzstādīšanas brīva piekļuve internetam tiks nodrošināta arī skolas pagalmā,” skaidro L. Otaņķe.

Līdzšinējais aprīkojums tiks izmantots līdz brīdim, kad pilnībā būs pabeigta jaunās iekārtas montāža. To plānots izdarīt līdz nākamā gada februāra beigām.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli