Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Pārbaudīs visas lauksaimniecības zemes

Pārbaudīs visas lauksaimniecības zemes
07.08.2010 07:01

Lauku atbalsta dienests turpmāk apsekos visas lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības. Patlaban tas izlases veidā izvērtē tos zemes gabalus, kas tiek pieteikti vienotā platības maksājuma saņemšanai.

Tagad Ministru kabinets dienestam par pienākumu uzlicis apsekot arī to lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kura netiek pieteikta Eiropas Savienības tiešo atbalsta maksājumu saņemšanai un kuras kadastra vienībā esošā platība ir lielāka par vienu hektāru.

Darbs varētu sākties septembrī vai oktobrī, saka LAD Dienvidkurzemes Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Jānis Lots. Viņš norāda, ka ir skaidrs, kā tas tiks darīts – tiks izmantoti datora ekrānā redzami ortofoto, zemes vērtēs arī vizuāli, bet paša dienesta iekšienē vēl jāprecizē darba detaļas.

“Vispirms būtu svarīgi tikties ar pagastu pārstāvjiem, lai noskaidrotu, kā ar šīm zemēm ir,” J. Lots piebilst, ka pašvaldībām būtu jābūt tajā ieinteresētām, jo, kā jau rakstīts, tas, vai lauksaimniecības zeme ir apstrādāta vai neapstrādāta, ietekmē nekustamā īpašuma nodokļa likmi. Pārvaldes vadītājs pieļauj, ka šajā procesā iespējami arī strīdus gadījumi. Tomēr nav nosacījuma, ka, apsekojot zemes, allaž klāt būtu jābūt arī to īpašniekam, tāpēc izvērtēšana var notikt arī bez viņu klātbūtnes.

Uzziņai

/ Zemei piemērojamā likme ir 1,5 % no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.
/ Neapstrādātai lauksaimniecībā izmantojamai zemei piemērojama papildlikme 1,5 % no kadastrālās vērtības.
/ Papildlikme nav piemērojama, ja neapstrādātās zemes platība nepārsniedz 1 ha vai ja normatīvajos aktos tai ir noteikti lauksaimnieciskās darbības ierobežojumi.

Avots: www.vid.gov.lv.

Dina Belta,
“Kurzemes Vārds”
 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli