Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Pāvilostā izsludina ārkārtēju situāciju

Pāvilostā izsludina ārkārtēju situāciju
Foto: Andris Gertsons
19.06.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Pāvilostas novada dome izsludinājusi ārkārtēju situāciju lauksaimniecībā novada administratīvajā teritorijā. To pašvaldībai lūguši lauksaimnieki, kuru sējumi ilgstoši cieš no sausuma. “Pāvilostā ir lijis vismazāk visā valstī, kopš 3. maija lietus nav bijis,” saka domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Pāvilostas novada dome vakar sasauca ārkārtas sēdi, un seši klātesošie deputāti vienbalsīgi atbalstīja lēmumu izsludināt ārkārtēju situāciju. “Skaidrs, ka tā nedod uzreiz nekādas dotācijas vai subsīdijas no valsts. Bet vismaz varētu zemniekiem nākt pretī, ja ir kādi līzinga vai kredīta maksājumi. Rudens bija slikts – slapjš, tagad atkal ir milzīgs sausums,” stāsta pašvaldības vadītājs.

Novada dome nekādu palīdzību zemniekiem sniegt nevarot, saka U. Kristapsons. Pašvaldībai nav līdzekļu ārkārtējiem gadījumiem, un lauksaimnieki arī neprasot naudu. “Vairāk viņi uztraucas par maksājumiem, jo, kā lauksaimnieki paši saka, labi ja būs 30% no plānotās ražas. Bēdīgs skats. Tas droši vien skars mūs visus, arī patērētājus. Mēs arī vērsīsimies valdībā, varbūt ir iespējas palīdzēt.”

Cik ilgi būs spēkā ārkārtēja situācija, U. Kristapsons nevar pateikt. “Sola jau katru nedēļu to lietu. Nezinu, kas Pāvilostas novads ir par tādu vietu… Deputāts Gints Juriks brauca no Liepājas, kur smuki lijis kādas 40 minūtes. Mums nekā. Vasarniekiem jau ir labi, bet zemniekiem – grūtības.”

Ina Kreicburga no bioloģiskās saimniecības “Virši” Sakas pagastā par ārkārtējas situācijas izsludināšanu uzzina no “Kurzemes Vārda”. “Labi, ka tā, ļoti labi,” vērtē zemniece. “Būtu labi, ja varētu atlikt maksājumus. Mēs audzējam dārzeņus. Pagājušajā gadā burkāni noslīka, šogad kartupeļi knapi nāk augšā. Siltumnīcas laistām, arī laukus mokāmies un laistām, bet visu jau nevar.” I. Kreicburga saka, ka raža noteikti būs mazāka, kā jau visiem šajā sausumā.

Pagājušās nedēļas nogalē ārkārtēju situāciju sausuma dēļ izsludināja Kuldīgas un Ventspils novadu pašvaldībās.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli