Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pieci metri no 500. Lielākajam musturdeķim pievieno Nīcas un Otaņķu rokdarbnieču veikumu

Iesaistoties Naujenes novadpētniecības muzeja iecerē izveidot Latvijas un pasaules lielāko musturdeķi, septembra sākumā tam pievienots Nīcas un Otaņķu čaklāko rokdarbnieču veikums – 5,2 metrus garais fragments. Tagad lielais musturdeķis ir 480 metrus garš.

Pieci metri no 500. Lielākajam musturdeķim pievieno Nīcas un Otaņķu rokdarbnieču veikumu
Augšdaugavas musturdeķī ieliktas ne vien krāsas un rokdarbu mīlestība, bet iedarināts arī Nīcas vārds, ko visā Latvijā tradīciju kopēji raksturo un dēvē par dižo Nīcu. (Foto: nica.lv)
16.09.2021 06:00

Liene Kupiča

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Augšdaugavas musturdeķi sāka taisīt 2011. gadā, kad Naujenes novadpētniecības muzejs svinēja 15 gadu jubileju. Šogad tam apritēs 25 gadi, bijis iecerēts rīkot pasākumu, kura laikā musturdeķi izvilks no viena Daugavas krasta līdz otram.

Tagad nav zināms, kad varētu šāds pasākums būt, tāpat idejas iniciatoriem kopā ar rokdarbu entuziastiem jārada trūkstošie 20 metri. Lai musturdeķi nostieptu no viena Daugavas krasta līdz otram, to nepieciešams izveidot 500 metru garumā.

“Naujene atrodas netālu no Daugavpils. Uzdāvinājām savu rokdarbnieču fragmentu. To darinājām, jo mana Mārupē dzīvojošā māsīca pastāstīja, ka idejas autori aicinājuši iesaistīties deķa tapšanā aktīvistus no visas Latvijas. Pēc tam atradu informāciju un nolēmu iesaistīt arī apkārtējos,” saka Grīnvaltu sabiedriskā centra administratore un rokdarbu mīļotāja Gunta Šlosberga, kuras vadībā vietējās sievas sanāca kopā un uzdarināja vairāk nekā piecus metrus garo, dažādās rokdarbu tehnikās darināto deķi.

Sievas atbalstījušas piedalīšanos, jo Nīcas un Otaņķu pagastos rokdarbu tradīcijas ir dzīvas un tur godā, kā arī bijusi vēlme sevi apliecināt arī šajā talantā un iesaistīties tik vērienīgā darbā.

Piedaloties lielā musturdeķa fragmenta veidošanā, nepieciešams jebkurā tehnikā un krāsā noadīt, noaust vai notamborēt 10×10 centimetru vai 20×20 centimetru lielus rokdarbu fragmentus, kurus salikt kopā noteiktā platumā.

G. Šlosberga arī pastāsta, ka lielais musturdeķis iesākumā bijis plānots 80 centimetru platumā, bet pēcāk mainīts tā platums uz 1,60 metriem. “Ja būtu 80 centimetri, tad tā tik tāda jostiņa būtu salīdzinājumā ar deķa garumu,” piebilst G. Šlosberga. Viņa ir gandarīta, ka musturdeķī ir iedarināts Nīcas vārds, tādējādi popularizējot tradīcijām bagāto vietu. “Cik zināms, visu rokdarbnieku, kuri iesaistījās, vārdi, būs iekļauti Ginese rekordu grāmatā,” viņa uzsver.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz