Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Priekulē būs moderns graudu pieņemšanas punkts

Priekulē būs moderns graudu pieņemšanas punkts
Foto: Ieva Čīka/LETA
25.09.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “Durbes grauds” Priekulē rekonstruēs graudu pieņemšanas punktu, ieguldot gandrīz 370 tūkstošus eiro. Jau nākamajā sezonā tur plānots sniegt mūsdienu prasībām atbilstošus pakalpojumus lauksaimniekiem, stāsta LPKS valdes priekšsēdētājs Sandris Bēča.

Iegādājies graudu pieņemšanas punktu, uzņēmums sāka darbu Priekulē jau aizvadītajā vasarā. “Sapratām, kas ir un ko vēl būtu nepieciešams uzlabot un pārbūvēt. Priekules pusē ir daudz mūsu biedru, tas ir aktīvs lauksaimnieku reģions, taču pieņemšanas punkta, kas nodarbotos ar pirmapstrādes pakalpojumiem, tur nebija. Izlēmām, ka varētu paplašināties uz to pusi. Ir interese arī Lietuvas zemniekiem, kas jau šobrīd piegādā graudus. Vecās iekārtas un pieņemšanas sistēmas tur palikušas no padomju laikiem. Jārekonstruē atbilstoši mūsdienu prasībām, citādi tā darīšana tur sanāk ļoti dārga, neatbilstoša mūsdienu apjomiem un tempiem,” stāsta S. Bēča. Labāki pakalpojumi, viņaprāt, dos zemniekiem labas iespējas vairāk nodarboties ar graudkopību.

Būvniecības iepirkumā piedalījās četri pretendenti: UAB “Agrosistemos” no Lietuvas un Latvijas firmas SIA “RC Būvnieks”, SIA “Aris Būve” un SIA “Mītavas celtnieks”. Uzvarētājs ir SIA “Mītavas celtnieks”, kas veiks rekonstrukciju par 298 571,07 eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Investīciju projektu plānots realizēt līdz 2020. gada 1. jūlijam, piesaistot finansējumu Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)