Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Pūce no Nīcas novada domes vadītāja prasa paskaidrojumus par atkārtotu tiesas spriedumu nepildīšanu

Pūce no Nīcas novada domes vadītāja prasa paskaidrojumus par atkārtotu tiesas spriedumu nepildīšanu
Foto: Egons Zīverts
15.04.2019 15:29

LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) pieprasījis Nīcas novada domes priekšsēdētājam Agrim Petermanim (LRA) sniegt paskaidrojumus par atkārtotu Administratīvās rajona tiesas spriedumu nepildīšanu, aģentūru LETA informēja ministra pārstāve Agnese Vārpiņa.

Administratīvā rajona tiesa 2017.gada 21.jūnijā lēma, ka Nīcas novada domei ir pienākums pildīt pašas domes 2014.gadā pieņemto lēmumu, proti, novērst nelikumīgu būvniecību īpašumā “Virsāji”, kas atrodas Nīcas pagastā.

Saskaņā ar tiesas lēmumu domei uzliktais pienākums bija jāizpilda līdz 2017.gada 21.augustam. Taču, kā norāda Vārpiņa, tas netika izdarīts un 2018.gada 26.janvārī tiesa pieņēma lēmumu uzlikt Petermanim naudas sodu par lēmuma nepildīšanu.

2018.gada 12.jūnijā tiesa atkārtoti lēma, ka Nīcas novada dome nav izpildījusi tai uzlikto pienākumu.

Lai noskaidrotu, kādēļ pašvaldība joprojām nav izpildījusi tiesas spriedumu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija skaidrojumus pieprasījusi kopumā jau trīs reizes – divas reizes pagājušajā gadā un arī šogad februārī. Taču atbilde nevienā no gadījumiem no pašvaldības nav saņemta.

Līdz ar to Pūce Petermanim ir pieprasījis rakstiskus paskaidrojumus, pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” 93.panta otro daļu, kas nosaka, ka domes priekšsēdētājam rakstveida paskaidrojumi jāiesniedz ministram septiņu dienu laikā. Pēc šo paskaidrojumu saņemšanas ministrs lems par tālāku rīcību.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli