Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

“Rūķupes” stāsts ir sadzirdēts tālu

“Rūķupes” stāsts ir sadzirdēts tālu
Foto: Egons Zīverts
02.01.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Laikā starp Ziemassvētkiem un Jaungadu, 28. decembrī, “Rūķupē”, kas svētku laikā darbojās Ziemupes jūrmalā, visi uzraksti un izkārtnes bija divās valodās – latviešu un lietuviešu. Šajā dienā notika biedrības “Ziemupīte” rīkotā Lietuviešu valodas diena. Lai “Rūķupes” viesi labāk iepazītu kaimiņtautas valodu un ievērotu, cik daudz kopīga ir abās radniecīgajās valodās, gan Ziemassvētku vecīša, gan rūķu stāstītais tika tulkots lietuviski. Citādi “Rūķupē”, kā jau allaž, – viss mežs brīnumu pilns. Tajā varēja sastapt gan Mezglu rūķi, gan Garšaugu rūķi, paglaudīt trušus un pavizināties ar poniju.

Rūķu mājā svētku dalībnieki varēja iepazīties ar īpaši šai dienai sagatavoto vārdnīcu, kurā bija iekļauti vārdi latviešu un lietuviešu valodā, kuri noder saziņai, lai iepazītos un meklētu ceļu uz saprašanos. Lietuviešu rūķis, kas pasākumā tulkoja visu runāto, bija Liepājas Universitātes pedagoģijas studente Alīna Stankute. “Kad pirms Lietuviešu valodas dienas pārrunājām ar Alīnu tās norisi, atklājās tik daudz interesantu lietu. Piemēram, Ziemassvētku vecītis stāsta, ka iekāpis tramvajā. Bet Alīna saka – Lietuvā taču tramvaju nemaz nav un tāda vārda nav,” pastāstīja Rūķis Plānotājs. Biedrība “Ziemupīte” plāno arī turpmāk rīkot pasākumus, kuros brīvā dabā nepiespiestā atmosfērā var iepazīt citas valodas un kultūras.

“Iedomājieties cilvēku lielveikalā. Viņš ir apstulbis no visām tām gaismiņām, mūzikas. Bet te var viņam parādīt, kā svētkus var svinēt dabā,” “Rūķupes” popularitāti izskaidroja Ziemassvētku vecītis. “Tāpēc ir cilvēki, kuri bija atbraukuši jau piekto gadu, bijuši ik reizi, kopš darbojas “Rūķupe”. Tā jau ir tradīcija. Cilvēki saka – te taču ir plašums, svaigs gaiss, jūra!”

Ne tikai dziesmas, rotaļas un citas izpriecas rīko Ziemassvētku vecītis un rūķi. Ik gadu sadarbībā ar atsaucīgiem cilvēkiem labdarības akcijā piepildās lielais dāvanu maiss. Veltes jaunā gada sākumā sadarbībā ar pašvaldību sociālajiem dienestiem nonāk pie ģimenēm, kas sākušas atsperties un rast jaunu pavērsienu savā dzīvē. Ja iepriekš akcijas rīkotājiem nācās saskarties ar cilvēku vēlmi šādi atbrīvoties no nolietotām mantām, tad šogad veicoties vienkārši fantastiski. “Dāvanas ir krietni augstākā līmenī nekā jebkad. Ir tik daudz jaunu lietu, kas ir tikko nopirktas, ir daudzas spēles, pārtikas pakas,” atklāja Rūķis Rakstītājs.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 2. janvāra numurā.

#kvards-20190102-06#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli