Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Šneideru” māju saimniece Inese Grante ienesīgu darbu atrod ar optimismu un humoru

Dunikas pagasta ”Šneideru” māju saimniece Inese Grante par dzīvi laukos, kas ir patālu no Sikšņu centra pa ceļam uz Rucavu, nepavisam nesūdzas. Pieredzētais saimniekošanā un peļņas iespēju meklēšanā viņai tagad ļauj uz dzīvi paskatīties ar humoru, lai gan viņa atzīst: ”Varētu teikt, ka ir jautri, ja tas viss, kas bijis, nebūtu tik ļoti skumjš!” Krīzes laikus Inese vērtē kā iespēju attīstīties un novērtēt izdevības, kādas dzīve piespēlē.

“Šneideru” māju saimniece Inese Grante ienesīgu darbu atrod ar optimismu un humoru
Inese Grante secinājusi, ka viņas dzīvē atrastā nodarbošanās ar šūšanu ir saistīta ar daudz un dažādām sakritībām, kas vienlaikus parādījis pareizo ceļu, kā izkļūt no finansiāli sarežģītām krīzes situācijām. (Foto: Ģirts Gertsons)
Inese Grante secinājusi, ka viņas dzīvē atrastā nodarbošanās ar šūšanu ir saistīta ar daudz un dažādām sakritībām, kas vienlaikus parādījis pareizo ceļu, kā izkļūt no finansiāli sarežģītām krīzes situācijām. (Foto: Ģirts Gertsons)
16.11.2022 00:02

liepajniekiem.lv

Daudz sakritību

”Te ir mana bagātība! Un šī ir mana reklāmas seja,” rādīdama sašūtās aitas vilnas stepētās segas, kas darinātas pēc senākos laikos izmantotas metodes, un 60. dzimšanas dienā par dāvanu karti iegādāto rotaļlietu-dekoru aitas izskatā, kam ir liela saistība ar viņas nodarbošanos, saka Dunikas pagasta ”Šneideru” māju saimniece Inese Grante.

”Tev tāda forša aitiņa, saka mani bērni un mazbērni!” viņa piebilst. ”Kādreiz mums saimniecībā bija aitas, tagad vairs nav, šī nu ir vienīgā,” smaidot noteic saimniece.

Viņa stāstījumā par savu papildu nodarbošanos – šūšanu, kas sākta krīzes laikā 90. gados, secina, ka viņas arodā ir daudz sakritību. ”Māju nosaukums ”Šneideri” tulkojumā no vācu valodas nozīmē šuvēji,” viņa piebilst.

Viņas rūpala jeb firmas nosaukums vēl nav izdomāts. ”Par Inesi jau droši vien nesaukšu!” viņa smejoties saka.

Taču, uzzinājusi, ka skanīgais vārds Inese no spāņu valodas tulkojumā nozīmē ”aita” vai ”jērs”, kas ir svēti dzīvnieki, kā arī vēl citā valodā tas nozīmē īpašu talantu, ar humoru un optimismu apveltītā Dunikas pagasta saimniece ļoti nopriecājas par šādu kārtējo sakritību un sajūsmā iesaucas: ”Tas jau tad jau vispār labi!” Iespējams, šādi varētu tikt apspēlēts viņas darinājumu nosaukums.

”Kad ir slikta dzīve, talanti attīstās. Krīzes attīsta radošumu,” par to, kā sākusi šūt segas, stāsta Inese.

”Pāris mēnešu laikā laukos nevienam nebija darba, jo kolhozu vairs nebija. Saimniecības ar lopiem bija. Atdod pienu Piena kombinātam, tas nepaspēj naudu izmaksāt, jo arī vairs nav – likvidējas. Tāpat ar gaļu uz Gaļas kombinātu. Ne tev lopa, ne naudas! Tas bija ļoti skumji!

Ko mēs tik nedarījām, lai nopelnītu naudu, jo bērni skolā taču jālaiž. Un bija periods, kad par pienu maksāja ar sieru un sviestu. Bet es taču bērnam nevaru iedot siera kluci, lai par autobusu ir ko samaksāt,” atminas Inese.

Tad sākušas ievajadzēties segas, kas novērtētas par labu esam. ”Kad izjuka Padomju Savienība, kādreiz iegādātās vatētās segas bija pašķīdušas jeb novalkājušās. Paziņa teica, ka var tādas šūt. Kādreiz jau es šuvu pavisam citādi nekā tagad – nošuj gabalu, iebāž vilnu, atkal nošuj.

Vispār sākums bija ekstrēms, jo man teica, ka vispareizāk šūt ir marlē! Ko ar marli – visus diegus rauj ārā! Tad sāku pamazām saprast, ka ar audumu pavisam cita lieta,” pieredzē dalās šuvēja.

Apdāvina sevi un tuvos

Šūšanas sākums sakritis ar laiku, kad saimniecībā turēts aitu ganāmpulks.

Taču aitas mēdz būt nešpetni lopiņi – laužas ārā no aplokiem, pie reizes izlaiž arī citus dzīvniekus. Pienācis arī laiks, kad aitas vairs nav bijušas izdevīgas – gaļai noiets nav bijis.

No tā brīža līdz mūsdienām Inese vilnu un audumu gādā Lietuvā, kur ir izdevīgākas cenas, un pašai nav tik ļoti jāiespringst ar vilnas sagatavošanu. Tur arī lētāk bijis visos laikos.

”Ja Latvijā tagad jānopērk audums, cik tad tai segai būtu jāmaksā?” viņa norāda uz vienu no atšķirībām.

”Taisa vilnas segu sagataves lielos ruļļos, vilnu iegūst no saimniecības, kurā tur 1000 aitas, kur mazgāšana ir mehanizēta. Kādreiz es 10 līdz 20 maisus pie dīķa mazgāju visu vasaru! Jāteic tā – kā es esmu tikusi līdz šodienai, tas ir bijis diezgan jautri!”

Vēl viena nepabeigta aitas vilnas sega – audums un vilna gādāta Lietuvā, kur materiālu izmaksas ir lētākas, un pašai nav tik daudz jāiespringst ar apstrādi. ”Kādreiz pie dīķa visu vasaru mazgāju vilnas maisus!” atminas šuvēja. Foto: Ģirts Gertsons

Viņa šūšanā izmanto vecās, labās šujmašīnas, kuras pielāgotas mūsdienu iespējām, piemēram, no rokas griežamām tehnoloģijām uz kājminamo.

Inese savas rokām darinātās segas un spilvenus tirgo, izmantojot reklāmu no mutes mutē. ”Viens nopērk sev vai savam bērnam, novērtē, ka ir labi, un tad jau pakāpeniski apdāvina visus savus tuvos,” teic šuvēja.

Bieži, kad viņa pati dodas uz tirgiem, cilvēki, kuri nu tikai iepazīst Inesi un viņas deķus un ķiseņus, gandrīz vienmēr nosecina: ”Dārgi gan!” Taču Inese piemetina, ka vēl vairāk un dārgāk būtu, ja savus šuvumus dotu uz kādu veikalu vai interneta veikalu.

Viņai pieredze ir. ”Ja sega pie manis maksā 80 eiro, tad, kad tās nonāca interneta veikalā, maksāja 300 eiro! Pāris segas tur pārdevu, un viss izbeidzās,” viņa stāsta.

Nav skaidrības par nākotni

Inese kopā ar dzīvesbiedru saimniecībā tur nedaudz vistu un ”bišķi liellopus”. ”Tos sākām audzēt no izčibējušas piena lopkopības pirms pieciem gadiem. Piena cena nebija noteicošais, lai atteiktos no piena lopkopības, lielu lomu nospēlēja veselība – kājas sāka sāpēt, rokas. Brīvdienu arī dabūt nevari.

Kādreiz varēja kādu cilvēku palīgos uz kādu dienu dabūt, lai izslauc lopus, tagad ir praktiski neiespējami atrast! Vai esi slims vai vesels – jāceļas un jāiet!” norāda Inese.

Liellopus realizē tepat pie vietējiem ražotājiem. ”Cilvēki sāk pieprasīt mājas gaļu un roku darinājumus. Liela daļa, kuri ir laukos, sāk vairāk domāt par sevi, vairāk audzē sev un piedomā, ko ēd. Ja kādreiz visu nolikvidēja, jo visu var nopirkt – kam man jāaudzē, – tagad atkal ir otrādi – lai pašam ir. Jo nevienam nav skaidrības par rītdienu. Kovids šajā ziņā izdarīja vienu labu darbu,” viņa vērtē.

Lielākās bažas Inesei ir par to, ka lauki paliek arvien tukšāki, daudz māju aiziet postā. ”Vidējas vai mazas saimniecības bieži zemes nomāja no kaimiņa. Taču kaimiņš izlemj: ņemšu un pārdošu, bet nevis kaimiņam, bet kādam, kuram ir nauda. Ja bija 10 govis, nevar vairs turēt, jo nepietiek, kur ganīt un sienu savākt. Siltumnīcas neturēsi, jo līdz tirgum tālu,” viņa salīdzina.

”Tie mazie zemnieki šādi arī aizies, likvidēsies. Tie, kuri ir, paliek veci. Jauniem saimniekiem ar tik mazu skaitu, kāds bija mums – 12 līdz 15 govis, nav izdevīgi.”

Vēl viens risinājums saimniekošanai – ja veselība vairs neļāva nodarboties ar piena lopkopību, ”Šneideru” mājās sāka audzēt gaļas liellopus. Foto: Ģirts Gertsons

Inese teic, ka tagad nodarbojas vēl ar visādiem niekiem, piemēram, ķiploku audzēšanu, lai vienkārši pati sev var gūt mieru!

”Esmu čakla meitene, darbu atrodu un protu sameklēt! Jau pāris gadus domājam, ka šis būs pēdējais gads arī ar liellopiem. Bet vēl pieci gadi līdz pensijai.

Kas to lai zina, vai tad, kad man būs jāiet, pensijas vecums nebūs no 67 gadiem?” pauž saimniece. ”Ja būtu kā vecos laikos, kad 55 gados aiziet pensijā, tad mazbērnus vāktu, zeķes adītu un baudītu laiku!” viņa saka.

”Un tagad 60 gados kādu algotu darbu varētu strādāt? Jādara, ko var pats. Pēdējais darbs man bija – vedu pastu Nīcā. Bet tur tāpat kā visur – pieliek darbu, bet naudu nepieliek vai pieliek un samazina slodzi. Iebrauc pie pensionāra un esi vienīgais cilvēks, ko viņš pa to mēnesi satiek! Pensijas dienas ir svētas viņiem! Sanāca, ka pie reizes piestrādāju par sociālo darbinieku, uzklausu rūpes un sāpes, un cilvēki grib pastāstīt,” iespaidos dalās Inese.

Vēl viņa ir arī piena lopu pārraudze –ņem piena analīžu paraugus, lai noteiktu kvalitāti.

Saimniece novērojusi, ka cilvēki, kuri dzīvo laukos, arvien vairāk sāk domāt par sevi – ja kādreiz visu likvidēja, jo vieglāk bija nopirkt, tagad notiek otrādi – audzē, lai ir kāds atspaids. Ģirts Gertsons

”Šīs ir manas dzimtas mājas – no mammas puses vecātēva mājas. Esmu te visu mūžu dzīvojusi un strādājusi,” teic Inese. ”Dunika ir tālu no Liepājas, uz tirgu neaizbrauksi, kā to var darīt nīcenieki, tāpēc te veidojušās lauku saimniecības, ar ko cilvēkiem nodarboties,” viņa skaidro.

Kad Inesei bijuši trīs gadi, tas bijis pirms 57 gadiem, mājas daļa nodegusi. Tagad māja ar pašu spēkiem un rocību pamazām tiek atjaunota. Inesei ir trīs bērni – dēls un divas meitas, viņi dzīvo pilsētā. ”Paplašinām māju ar domu, ka bērni kādu dienu atgriezīsies te. Taču nekad nevar zināt, kā būs rīt, un nevar paredzēt, kas būs tālākā nākotnē. Protams, man jau patīk, ka pilna māja brīvdienās sabrauc, – jūtos kā paēdusi,” atzīst saimniece.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz