Ceturtdiena, 13. augusts Velga, Elvīra, Rēzija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Šogad Latvijā lielākais ķirbis izaudzēts Kuldīgas pusē; uz titulu pretendēja arī oga no Nīcas novada Pērkones

Šogad Latvijā lielākais ķirbis izaudzēts Kuldīgas pusē; uz titulu pretendēja arī oga no Nīcas novada Pērkones
Foto: “Maxima Latvija”
25.10.2019 15:08

LETA/liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Šogad Latvijā lielāko ķirbi, kura svars ir 329,5 kilogrami, izaudzējusi Gundega Neimane Kuldīgas pusē, aģentūru LETA informēja mazumtirgotāja “Maxima Latvija” pārstāvji.

Otrās vietas ieguvējs ir Ingrīdas Kuzmickas audzētais 216,5 kilogramu smagais ķirbis, savukārt trešo vietu ieguva Martas Dupkevičas 135 kilogramu smagais ķirbis. Sekoja Lindas Kuzmickas 124 kilogramu smagais ķirbis no Ādažu puses un vēl divi Kuzmicku ģimenes ķirbji, kas svēra 123 un 90 kilogramus.

Čempionāta finālā uz Rīgas Zooloģisko dārzu tika atvesti kopumā desmit Latvijas lielākie ķirbji no Kuldīgas, Dobeles, Ventspils, Ādažiem, Nīcas un Auces. Tos mērīt un svērt palīdzēja Latvijas spēkavīri Agris Kazeļņiks un Aivars Šmaukstelis.

Nīcas novada Pērkonē “Zvejnieku” mājās izaudzētā 72 kilogramus smagā oga apkārtmērā 207×144 centimetri ir liepājnieku Jekstu ģimenes lolojums. Līga Jekste portālam liepajniekiem.lv pastāstīja, ka čempionātā startējuši jau trešo reizi.

Pagājušā gadā izaudzētais bijis par mazu, lai “tiktu uz vietas”, Rīgas Zooloģisko dārzu. Par šā gada rezultātiem Līga saka, ka tāpat esot prieks, lai arī beigās palikuši 7.vietā. “Bija iemesls, lai ar ģimeni aizbrauktu uz zooloģisko dārzu. Mums iedeva ieejas biļetes, varējām pēc tam visu izstaigāt, apskatīt. Bija visiem kopā labi pavadīta diena,” viņa vērtēja, un piebilda, ka reizē arī pamācījusies no profesionāļiem, kā tad viņiem izdodas izaudzēt tik lielas ogas.

“Galvenais noslēpums ir sēklās,” atklāj L.Jekste. Tās tiekot speciāli pasūtītas. No kurienes, to, protams, neviens neatklājot. Sēklu izvēle – tas esot nopietns darbs.

Kādas šķirnes pārstāvis ir Jekstu ģimenes lolojums, Līga nemācēja teikt. “Tētis audzē visvisādus ķirbjus, vairāk gan dekoratīvos, bet, kad ieraudzīju, ka arī tādi ir iespējami, teicu, ka gribu pamēģināt. Tā nu sēklas saņēmu dāvanā. Tas bija pirms trīs gadiem,” atminas sieviete. Brangākā oga viņu dārzā arī izaugusi tieši pirmajā gadā – 109 kilogramus smaga. Toreiz čempionātā ierindojušies piektajā vietā. Jautāta, vai ķirbju audzēšana un pēcāk dalība čempionātā, nav izveidojusies par tradīciju Jekstes ģimenē, Līga smaidot atbild apstiprinoši: “Kad jau bijām ceļā uz mājām, meitas pirmās izteicās, ka nākamgad arī brauksim. Tas nozīmē, ka pavasarī atkal stādīsim un audzēsim.”

Parasti katrs no ģimenes locekļiem izvēlas savu stādiņu, to aprūpē un lolo īpaši. Tiek skatīts, kā tam labāk – saulītē, vai jāpasargā no vējiem. Ķirbīši arī tiek fotografēti, lai varētu izsekot, kā tie mainās un aug.

Šogad lielāko izdevies izaudzēt tieši mammai. “Meitenēm bija nedaudz mazāki, tie uz finālu netika,” par šā gada ražu pastāsta Līga. Ķirbji aug Pērkonē, tēta Arņa vecāku mājās. Šeit tiekot pavadīta lielākā daļa vasaras, bieži vien arī brīvdienās Jekstu ģimene turp dodas.

Ogu no Nīcas novada uz zooloģisko dārzu Rīgā aiztransportējuši čempionāta rīkotāji. “Nē, domāt, kā ķirbi kaut kur nogādāt, mums nevajadzēja. Pateicām, kur mūs var atrast, un atbrauca pakaļ,” atminas L.Jekste. Pēc konkursa tas palicis zooloģiskajā dārzā un kļūs par gardu uzkodu tā iemītniekiem. “Sapratu, ka ēdamais, šie desmit finālisti, pietiks līdz jaunajam gadam. Pirmos pabaroja pērtiķus.” Vaicāta, vai arī Jekstu ģimenē ir kāda iecienīta ēdiena recepte no ķirbja, Līga sacīja, ķirbis ēsts vairāk, kad meitenes bijušas mazākas. Tagad tik ļoti vairs nesanākot. Taču praktizē un no šīs ogas gatavo pankūkas. Šogad mamma Līga gribot izmēģināt pagatavot ķirbi krēmzupā.

Jau ziņots, ka Latvijas lielākā ķirbja čempionātam, kurš šogad norisinājās 14.reizi, kopumā tika pieteikti 17 ķirbji no sešiem Latvijas novadiem – Kuldīgas, Ādažu, Ventspils, Skrundas, Nīcas un Bēnes.

Līdz šim čempionāta vēsturē Latvijā smagākais ķirbis uz svariem tika celts pērn – Kuldīgas novadā izaudzētais ķirbis svēra 574 kilogramus.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz