Pirmdiena, 21. jūnijs Monvīds, Egita, Emīls
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Grobiņas svētki citādi, bet prieks vēl lielāks

Pārsteigumu notikums ”Ar sirdi Grobiņā!” šogad sākās pa nakts melnumu. Piektdienas vēlā vakarā gan grobiņnieki, gan viesi devās pastaigā pa Lielo ielu, kur varēja apskatīt piecus krāšņus un skanīgus vides objektus, saistītus ar pilsētas vēsturi un šodienu. Sestdien, 29.maijā, pārsteigumi turpinājās saules gaismā un siltumā. ”Beidzot atkal dzīvība!” priecājās svētku apmeklētāji.

Grobiņas svētki citādi, bet prieks vēl lielāks
Rotaļas ar pasaku tēliem iepriecināja jaunāko paaudzi. Daudzi gribēja ar lielajām dzīvajām lellēm nofotografēties. (Foto: Egons Zīverts)
Rotaļas ar pasaku tēliem iepriecināja jaunāko paaudzi. Daudzi gribēja ar lielajām dzīvajām lellēm nofotografēties. (Foto: Egons Zīverts)
01.06.2021 06:00

#SIF_MAF2021

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Cenšas skaistumu vairot

Tirdziņš Dzērves laukumā bija liels notikums mājražotājiem, kuri nocietušies pēc satikšanās ar pircējiem. Birzmaļu medus našķu ražotājs Jānis Elsberģis teica, ka svētki ir izdevušies: ”Medus izpirkts, palicis tikai meža ziedu vākums. Cerēsim, ka pietiks līdz jaunam medum.” Bites esot pārziemojušas labi, tikai tagad tām strādāt traucē laika apstākļi – ir auksti. ”Bijuši gadi, kad šai laikā sen esmu jauno medu izsviedis. Pašlaik pat nezinu, varbūt uz Jāņiem izdosies,” stāstīja bitenieks.

Viņam neesot bijis nekādu incidentu par nelaikā nomiglotiem laukiem, noteikumus lauksaimnieki ievērojot, taču šogad šķiet, ka tiešām miglojot par traku. ”Man Rolavas pusē ir daudz lielsaimnieku, kas miglo izteikti daudz. Divu nedēļu laikā uz labības ir trīs reizes miglotājs bijis. Vardītes un ezīši ir pazuduši,” ievērojis J. Elsberģis.

Sigita no Vērgales tirgoja stādus. Ģimene pirms trim gadiem pārcēlusies uz laukiem no Liepājas un iekopj piemājas dārziņu. ”Cenšamies skaistumu vairot, audzējam un dalāmies,” viņa teica.

Daudzi pilsētnieki tagad gribot prom no vīrusiem un dūmiem, meklējot māju laukos, kur svaigs gaiss un uzreiz atveras otrā elpa.

”Laikam jau lielākā daļa savus dārzus iekopuši un par skaistumu parūpējušies. Cilvēki vairāk vēlējās tādus ekskluzīvākus augus, piemēram, mežliliju, lakšus, sniega rozes,” par izvēlēm tirdziņā pastāstīja Sigita.

Starp svētku pārsteigumiem bija arī daudzie mazie koncerti, pa ielām braucoši muzikālie numuri un mākslinieku plenērs, kura izstādi vakarpusē varēja aplūkot.

Laivas uz izķeršanu

Mazākajiem svētku apmeklētājiem bija daudz līksmības, jo pilsdrupu apkaimē ik uz soļa varēja satikt mīlīgus pasaku tēlus, kuri iesaistīja rotaļās. Grobiņnieces Zaiga un Elīna ar bērniem izbaudīja svētkus. ”Protams, ir svētku sajūta,” teica Zaiga.

”Pēdējos divus gadus svētki notiek citādi nekā agrāk. Ir labi arī tā, kā ir šobrīd. Noskatījāmies koncertu, dejas, bērni izgājuši skaistās pasaku tēlu spēles.” ”Ir ko darīt, Grobiņa vienmēr padomā, lai cilvēkiem ir gan vietējiem, gan no malām iespējas izbaudīt svētkus,” atzina Elīna.

Tikko no Liepājas bija ieradušies Gunta un Gatis ar atvasēm Montu un Danielu. ”Nolēmām paskatīties, kas te labs ir. Pagaidām Liepājā nav nekā,” teica ģimene. Ja vien esot pieejamas kādas izklaides, viņi vienmēr kopā ar bērniem braucot tās piedzīvot.

Izmantojot silto un sauso laiku, milzīga interese bija par ūdenspriekiem Ālandē. Gribētāji pamēģināt izbraukt ar laivu vai SUP dēli, pavizināties ar trosē iekārtu pūsli stāvēja rindā. ”Tirdziņš izstaigāts, tagad laivas uz izķeršanu,” teica ”Krastiņu laivu” pārstāve Baiba Baumane. Esot bijis vērts piekrist piedāvājumam padarboties svētkos, jo lielākā daļa ir cilvēki, kas pirmoreiz grib pamēģināt.

”Jautā, kur var laivas dabūt, lai vasarā varētu pamēģināt tālākus braucienus. Malā brauc ar slapjām biksēm vai slapju muguru, bet smaidīdami,” priecājās Baiba.

Daudz bērnu izmēģināja laivošanas priekus, arī Mikaēla kopā ar tēti Ariku. ”Patika!” sauca meitene, auksti nemaz neesot bijis. ”Grobiņa ir noorganizējusi labu pasākumu gan pieaugušajiem, gan mazajiem,” teica Ariks. ”Patika ļoti. Plānojam kādreiz dabūt laiviņas uz īri, ir āķis lūpā.”

Pamatos – nevienas plaisiņas

Tikai attālināti vērojams bija vēl kāds nozīmīgs notikums – grāmatas ”Skolas sirdspuksti. Vidējai izglītībai Grobiņā 70” atvēršana. Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas absolventu jubilejas salidojums šogad nevar notikt, taču skolas kādreizējās audzēknes – vidusskolas bibliotekāre Ilona Toropova un Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore uzrakstījušas grāmatu.

I. Toropova daudzu gadu garumā apkopojusi skolas vēsturi – gan notikumus, gan atmiņu stāstus, kā arī vākusi kopā fotoarhīvu, kas tagad lieliski noderējis. K. Pastore lūgusi absolventus dalīties gan priecīgos un iedvesmojošos, gan arī skumjākos atgadījumos, kas spilgti palikuši Grobiņas skolēnu atmiņās, ļaujot uzburt precīzu laikmeta ainu.

”Balstoties uz Egila Juceviča grāmatu un vēsturnieku apgalvoto, 1560. gadā šeit bija pirmā skola Kurzemē. Mēs ar to ļoti varam lepoties,” teica I. Toropova.

”Grobiņnieki bija nolēmuši, ka jāuzceļ sava skola, un 1929. gada 6. janvārī notika vecās skolas iesvētīšana. Taču vidējā izglītība šeit sākās ar 50. gadiem.”

Tieši ar tā laika absolventiem sākās dalīšanās atmiņās, kuras lasāmas arī jaunajā izdevumā. Sarmīte Freimane mācījusies laikā, kad rakstīja ar tinti un spalvaskātu, taču nekad somā tinte neesot izlijusi. Kazimirs Dzieva lepojās, ka skolas vecās ēkas pamatos joprojām nav nevienas plaisiņas. Uzzinājuši, ka vajag celt jauno skolu, daži zēni pameta darbu kolhozā. Braukuši pa laukiem un veduši akmeņus jaunās skolas pamatiem. ”Man sirdī ir prieks katru reizi, kad atnāku uz savu bijušo skolu,” teica absolvents.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz