Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Tūrisms sauc palīgā!

Tūrisms sauc palīgā!
18.09.2010 07:00

Atslēgvārdi

Šī vasara tūrisma jomā aizvadīta visai labi, atzīst Liepājas puses tūrisma uzņēmēji.

Taču, lai situācija uzlabotos, nozarē nepieciešama attīstība, uzskata viesu nama saimnieki. Viesu namos pie jūras biežākie viesi bijuši lietuvieši. Savukārt pēc iespējas ekonomiskāku atpūtu centušies baudīt latvieši.

“Ne labi, ne slikti,” par aizvadīto tūisma sezonu saka Durbes novada Līgutu kempinga “Vīnrozes” īpašnieks Indulis Puķe. Viņa īpašumā naktsmājas lielākoties raduši makšķernieki. Nav trūcis poļu un vāciešu. Indulis Puķe uzskata: tūrisma attīstības jomā netiek darīts pietiekoši. “Slikti, ka nav cilvēka, kas piesaistītu tūristus, reklamētu Durbi. Tas praktiski nenotiek.” Viņš piebilst, ka nepieciešams izveidot šāda darbinieka štata vietu, jo pašlaik viss notiek pašplūsmā.

“Silti un labi” šovasar gājis Nīcas novada Bernātu viesu namā “Jūrmaljēkuļi,” stāsta viesu nama pārvaldnieks Ervins Buligins. Arī klientu bijis vairāk nekā pērn. Pārsvarā šeit apmetušies ārzemnieki. “Lietuvieši, protams,” nosaka Ervins, piebilstot, ka viņus neinteresējot “nekas cits kā jūra.” Tuvējie kaimiņi arī esot galvenā mērķauditoija. “Lietuviešu ir vairāk nekā latviešu, viņiem jūrmalas mazāk. Tur arī citiem piekrītu. Ar latviešiem nekas spīdošs nav,” uz latviešu tūristu kūtrumu norāda Ervins. Latvieši lielākoties šeit piestājuši caurbraucot, ceļā uz Lietuvas delfināriju vai akvaparku. Lai ietaupītu, šejienieši parasti vienu māju nomājuši kopā pa divām ģimenēm. Lietuviešiem izmaksas neesot bijušas tik svarīgas. “Viņi ir gatavi maksāt. Galvenais, lai var nomazgāties, ir labierīcības un jūra,” novērojis viesu nama pārvaldnieks.

Trūkstot arī norāžu, kā konkrēto vietu tūristiem atrast. “Nav norādes, kādā virzienā vispār no Karostas var izbraukt ārā. Tūrisma birojam vajadzētu naudu tērēt šādām lietā, nevis bukletiem. Visu tagad var internetā sameklēt,” norāda Andrejs. 

Indulis Puķe demonstrē vienu no kempinga “Vīnrozes” mājiņām. Šeit pasākuma “Durbes kaujai 700” laikā nakšņojis Lietuvas delegācijas vadītājs. 

Plašāk lasiet šodienas laikraksta “Kurzemes Vārds” numurā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)