Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ukraiņi mācīsies latviešu skolā, bet vai integrēsies?

Kad Jaunliepājā, ukraiņu kultūrtelpā “Mūsu vieta”, ieradās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pārstāvji, nekādas nopietnas sarunas nesākās, iekams viņi nebija sēdušies pie galda. Saimnieki, Mihailo un Oksana Kravčenko, sarūpēja ukraiņu boršču un vareņikus. Viņu viesmīlībai pretī turēties nebija iespējams.

Ukraiņi mācīsies latviešu skolā, bet vai integrēsies?
Ukraiņu kultūrtelpā saimnieku viesmīlībā (no kreisās) ANO bēgļu aģentūras pārstāvniecības eksperts integrācijas jautājumos Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Karolis Žibs, ANO konsultante bēgļu aizsardzības jautājumos Latvijā Anna Audere, Dienvidkurzemes sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Dejus, Natālija Kravčenko. (Foto: Ģirts Gertsons)
Ukraiņu kultūrtelpā saimnieku viesmīlībā (no kreisās) ANO bēgļu aģentūras pārstāvniecības eksperts integrācijas jautājumos Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Karolis Žibs, ANO konsultante bēgļu aizsardzības jautājumos Latvijā Anna Audere, Dienvidkurzemes sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Dejus, Natālija Kravčenko. (Foto: Ģirts Gertsons)
02.04.2024 06:20

liepajniekiem.lv

Sistēma vēl tikai top

Ukraiņu kultūrtelpu un Kravčenko ģimeni iepazina ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) pārstāvniecības eksperts integrācijas jautājumos Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Karolis Žibs un ANO konsultante bēgļu aizsardzības jautājumos Latvijā Anna Audere.

Šos speciālistus turp aizveda Dienvidkurzemes novada pašvaldības pārstāvji pēc tam, kad bija iepazīta situācija, kā novadā palīdz iejusties un integrēties bēgļiem no Ukrainas.

Liepājā bija sildošs noslēgums, lai gan sirsnīgas sarunas ar ukraiņiem bija arī Vaiņodē un Priekulē. ANO pārstāvji apmeklēja arī labdarības organizāciju “Tabitas sirds”.

Portāls liepajniekiem.lv viņiem jautāja, kādi ir secinājumi par Dienvidkurzemē redzēto. Vai uzzinājuši par grūtībām, problēmām, ar kurām bēgļi saskaras.

Karolis Žibs paskaidroja, ka viņi apmeklē pašvaldības, lai iepazītos, kā tajās bēgļi iekārtojušies un dzīvo, kā viņiem gan pašvaldības, gan nevalstiskās organizācijas palīdz iekļauties vietējā sabiedrībā.

“Redzējām, kā skola kopā ar pašvaldību bez iepriekšējas pieredzes uzņem bēgļu bērnus.

Citās valstīs jau ir iepriekš izveidota sistēma, kā strādāt ar bēgļu bērniem un palīdzēt viņiem adaptēties, bet Latvijā to tikai sāk veidot un mācās darot,”

K. Žibs teica par Vaiņodes vidusskolu.

Uzteica arī organizāciju “Tabitas sirds”, kas izveidojusi labu sadarbību ar pašvaldību un daudz dara bēgļu labā.

Ne tikai šajā pašvaldībā, bet Latvijā kopumā bēgļu bērnus skars izmaiņas izglītībā.

Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā paredz, ka no nākamā mācību gada Ukrainas bēgļu bērniem būs jāapmeklē Latvijas izglītības iestādes.

K. Žibs atgādināja, ka līdz šim bēgļu bērniem bija tiesības mācīties Latvijas skolā, ne pienākums, taču

“attālinātās mācības veicina bērnu izolāciju. Savukārt tā rada viņiem problēmas jau šodien un radīs nākotnē”.

Bēgļu atsauksmes ir pozitīvas, viņi nežēlojas, bet ir identificētas problēmas, ar kurām viņi saskaras, piemēram, latviešu valodas apguvē, izmitināšanā kopmītnēs u.c., teica Anna Audere.

“Sabiedrība dara daudz ukraiņu labā. Ir arī dzirdams par nogurumu, bet jāatceras, ka šiem cilvēkiem palīdzība nepieciešama. Pašvaldībām un NVO jāturpina sadarboties un risināt problēmas.”

Vieni izvēlas krievu valodas vidi, citi runā latviski

Sarunu vakarā Ukraiņu kultūrtelpas durvis vēra arī Kravčenko ģimenes draugi – ukraiņu žurnālists Oleksandrs Grinka ar sievu un dēlu.

Oleksandrs turpina darbu savā profesijā, seko līdzi gan Ukrainas karam, gan norisēm Latvijā.

Viņam ir savs uzskats par gaidāmo obligāto mācīšanos latviešu skolā: “Es novēroju, ka tie ukraiņi, kuri atbrauc no Ukrainas, daļēji asimilējas krievvalodīgo vidē.

Latvijas izglītības ierēdņi domā – ja ukraiņu bērni ies latviešu skolās, tad ātrāk aklimatizēsies, socializēsies, bet līdz ar to radīsies liela problēma. Ukraiņu bērni latviešu skolās meklē vieglāko ceļu un sāk sazināties ar krieviem. Viņi aizmirst ukraiņu valodu, pietiekami nemācās latviešu valodu, un ir krieviskā saziņas vide.”

Grinku puika mācās 4. klasē attālināti ukraiņu skolā, bet nākamgad sāks iet latviešu skolā. Pats to vēloties.

Turklāt ir

tā apguvis latviešu valodu, ka latvieši izrunā pat nejūtot atšķirību.

Tas noticis, pateicoties Liepājas Futbola skolai, kurā viņš spēlē divus gadus. Vide piespieda runāt latviski, un bērni valodas apgūst ātri.

Kad futbola komanda pirmo reizi aizbrauca uz nometni, treneris ukraiņu puiku iekārtoja istabiņā, kurā astoņi cilvēki un neviens neprata krieviski, vecāki stāstīja.

Tētis domā, ka to izdarīja speciāli, lai bērnam dotu emocionālu grūdienu, stimulu mācīties valodu. Tagad skolnieks latviski runā tekoši un pareizi.

“Ne tuvu nav tā, ka latviešu skola iemācīs valodu, kā daudzi domā. Jābūt spēcīgai vēlmei to apgūt,”

uzsver Oleksandrs.

Natālija liek galdā maizīti, kas ēdama pie boršča. Mīksta kā pūka, pašu cepta. Foto: Ģirts Gertsons

Iekļaušanos vietējā sabiedrībā veicina nodarbes, ar ko cilvēki aizrāvušies. Viņi meklē un atrod iespējas turpināt Ukrainā iesākto, un, protams, – arī domubiedrus.

To lieliski apliecina Mihailo un Oksanas vecākās meitas Ruslanas sportiskās gaitas. Viņa ir sporta meistare Austrumu cīņās, Latvijas un Igaunijas čempione, guvusi starptautisku atzinību. Jau pirmajā atbraukšanas gadā iestājās Liepājas Universitātē studēt tūrisma biznesu.

Mācības latviešu valodā, un tām jātiek līdzi. Arī tiek, jo Ruslanai ir ķēriens uz valodām, teica tētis.

Oksana valodu apgūst kursos un arī latviski runā samērā labi, tāpat ielauzās vecākā māsa Natālija. Katrā ziņā ap stūri viņas apvest neizdosies.

Neizdodas uzsākt biznesu

Kravčenko ģimene nebrauca tieši uz Liepāju. Mihailo redzēja, kā Lietuva, Latvija ukraiņiem palīdz, un tāda attieksme uzpirka, viņš atcerējās.

“Es zināju, ka te cilvēki ir par mums, mūs saprot un nepametīs nelaimē.

Tāpēc nolēmām braukt. Bet šeit nonācām, pateicoties sievai, viņai bija savs bizness – svētku, pasākumu vadīšana. Oksanu pazina visā apgabalā, un tas tik liels kā puse Latvijas. Viņai bija savs teātris, lelles, maskas, rekvizīti. Viss jaunais, kas šajā jomā radās, viņai bija,” stāstīja ukrainis.

Viņš arī bija uzņēmējs – piederēja kafejnīcas, nakts klubs, celtniecības firma. Radis savu ģimeni uzturēt un pats nopelnīt, tāpēc nepadevās kārdinājumam braukt uz citu Eiropas valsti, kur maksā labus pabalstus.

“Man nebija svarīgi labi pabalsti, man svarīga komunikācija. Mēs šeit sēžam un runājamies; kā es Vācijā runātu? Kurš mani tur saprastu?” viņš smaidīja.

Liepājā iepazinies ar vienu uzņēmēju, ar ko kopā pastrādāja, tad otru, kurš ļoti atbalsta.

“Viņam zeme pie jūras un finanses, man – idejas un prāts. Gribam atvērt viņa zemē kafejnīcu, bet nekādi neizdodas.

Pagājušajā vasarā nesanāca, un jūtu, ka šogad neizdosies atkal. Ne tik daudz birokrātijas dēļ, cik ierēdņu nostājas dēļ, bet bez viņu apstiprinājuma – nekādi,” Mihailo atklāja savu sāpi.

Kad ukraiņu siltie ēdieni un latviešu saldie cienasti bija nobaudīti, kultūrtelpu pielēja ukraiņu tautasdziesmas melodija.

Negaidīti pa durvīm ienāca lācis – kā liela, labestīga bērnu rotaļlieta. Piecēla visus kājās un izkustināja jautrā dancī. Tobrīd nekur nemanīja Mihailo sievu Oksanu. Vai tikai viņai nebija kāda saistība ar mīlīgo ciemiņu?…

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz