Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Varēs piekļūt Ulmales kapiem

Varēs piekļūt Ulmales kapiem
Foto: Egons Zīverts
03.05.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Sakas pagasta iedzīvotāji noraizējušies, ka Ventspils šosejas būvdarbu dēļ paliekot bez iespējas novietot automašīnas ceļmalā pie Ulmales kapsētas. “Bija plata josla no asfalta, kur nolikt mašīnas, vairs nav,” teica satraukta zvanītāja. No ceļa tagad esot tāda kā nogāze, kas liedz ieiet kapos arī pa mazajiem vārtiņiem.

Sakas pagasta iedzīvotāja stāstīja “Kurzemes Vārdam”, ka kapu vārtu priekšā esot vieta vien dažiem auto. “Varbūt projektā vēl var kaut ko grozīt?” Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons apstiprināja, ka nobrauktuve no ceļa esot pazudusi: “Vērsāmies uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi”, viņi atrakstīja, ka centīsies līdzēt. Ļoti ceram, ka būs.”

Ulmales kapi atrodas autoceļa Ventspils–Leči–Grobiņa 44,4.– 44,5. kilometrā. Šajā posmā darbi jau pabeigti, autoceļš un nomale izbūvēti, norādīja “Latvijas Valsts ceļu” (LVC) pārstāve Ieva Niedra: “Posmā gar ceļa malu saskaņā ar projektu paredzēta nepārtrauktā līnija, tātad auto novietošana nebūs iespējama. Uz kapiem bija un ir no jauna pārbūvēta asfaltēta nobrauktuve, aiz kuras ir laukums auto novietošanai. 2016. gada septembrī Pāvilostas novada būvvalde ir projektu saskaņojusi.”

Valsts reģionālā autoceļa P111 posmā no 43,20. līdz 63,00. kilometram pārbūve uzsākta pagājušā gada pavasarī. Ceļam veic salizturīgās kārtas izbūvi, minerālmateriālu pamata izbūvi, klāj asfaltbetona segumu divās kārtās. Atjaunoti divi tilti pār Sakas un Kārpas upēm. Pašlaik turpinās nobrauktuvju izbūve, autobusu pieturu un paviljonu atjaunošana, barjeru un ceļa zīmju uzstādīšana. Darbus plānots pabeigt līdz šā gada augusta sākumam. Ceļa pārbūvi veic SIA CBF “Binders”, kopējās izmaksas ir 10,6 miljoni eiro (ar PVN). Šis ir ERAF līdzfinansēts objekts.

Pašlaik ceļa pārbūves vietā ir seši luksoforu posmi, jārēķinās, ka remontdarbu posma šķērsošana prasīs aptuveni stundu un 15 minūtes, liecina informācija LVC mājaslapā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli