Sestdiena, 29. februāris

Veloceliņš ir vajadzīgs

Veloceliņš ir vajadzīgs
Foto: Egons Zīverts
12.10.2016 07:15

"Kurzemes Vārds"

Vietnes facebook.com lapā “Grobiņas tūrisms” publicēti no šā gada jūlija līdz septembrim veiktās velo skaitīšanas rezultāti.

Iegūtie dati neļauj noskaidrot kopējo braucēju skaitu, bet tie palīdz spriest par būtiskākajām velobraucēju tendencēm – lasāms pie publikācijas par skaitīšanas rezultātiem. Grobiņas tūrisma kluba “Oga” vadītājs Raimonds Reinis stāsta – galvenais secinājums ir tāds, ka gan brīvdienās, gan arī darba dienās ir ievērojams skaits velobraucēju, kas pārvietojas starp Liepāju un Grobiņu. Viņš atzīmē, ka liela daļa ir tādi, kas brauc tikai pa Liepāju līdz “enkuram” un tad griežas atpakaļ. “Nu, principā tie ir cilvēki, kas brauc tādā kā brīvdienas braukšanas ritmā. Vakaros vai atvaļinājumā izbrauc ar velosipēdu, jo Liepājā ir šī infrastruktūra. Un tālāk diemžēl nebrauc, jo infrastruktūras nav,” norāda R. Reinis.

Aptaujā secināts, ka velobraucēji labprāt kā brīvdienu vai vakara velo izbraucienu galamērķi izvēlētos Grobiņu. “No Liepājas līdz Grobiņas centram ir trīspadsmit kilometru. Tas tādam velobraucējam, kas ikdienā nebrauc, ir ļoti pieņemams maršruta garums. Tā, lai nav nogurdinoši, bet gan patīkami braukt,” stāsta tūrisma kluba vadītājs.

 “Kurzemes Vārds” jau rakstījis, ka pavasarī tika uzsākta gājēju-velosipēdistu ceļa projektēšana gar A9 šoseju posmā no Liepājas robežas līdz Grobiņai. Tiesības to veikt iepirkuma rezultātā ieguva SIA “VCI”. Skiču projekta izstrādes gaitā noskaidrojās, ka ieceri būvēt gājēju-velosipēdistu ceļu kā autoceļa šosejas papildu joslu ir noraidījusi AS “Latvijas Valsts ceļi”. Šāds lēmums tika pamatots ar drošības jautājumiem, kā arī iespējamo esošā ceļa attīstības projektu tuvākā nākotnē, kas, iespējams, paredzētu tā paplatinājumu.

Šobrīd veloceļa izbūves projekts attīstās savā gaitā, stāsta R. Reinis. Tiek veidots tehniskais projekts, kā arī veikta saskaņošana ar Satiksmes ministriju. R. Reinis ir optimistiski noskaņots: “Pašvaldība pieturās pie plāniem, un veloceļš vasarā būs.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli