Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Viesnīcas celtniecība Pāvilostā joprojām trauksmaina; sākušies būvnieka un pasūtītāja tiesu darbi

Viesnīcas celtniecība Pāvilostā joprojām trauksmaina; sākušies būvnieka un pasūtītāja tiesu darbi
Foto: "Kuldīgas būvserviss"
18.12.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Četrzvaigžņu spa viesnīcas būvniecība Pāvilostā kārtējo reizi kļuvusi par konflikta objektu. Viesnīcas “OTTO Hotel & Sun” projekta vadītājs Jurģis Sedlenieks oktobrī lauzis līgumu ar SIA “Kuldīgas būvserviss” (KBS), bet bijušais būvnieks ir iesniedzis tiesā viesnīcas attīstītāja SIA “Aviao” maksātnespējas pieteikumu. Tikmēr jaunais būvnieks SIA “Capric Management” pašlaik strādājot divtik čakli, “Kurzemes Vārdam” apstiprina Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pieņēmusi SIA “Kuldīgas būvserviss” pieteikumu par SIA “Aviao” maksātnespējas procesa pasludināšanu. Pieteikums nozīmēts izskatīšanai tiesas sēdē jau 19.decembrī, ziņo KBS.

Spa viesnīcas būvdarbi Dzintaru ielā 7 sākās 2018.gada augustā. “Kurzemes Vārds” vairākkārt rakstīja par tiem, jo rievsienu dzīšana būvbedrē izraisīja lielu troksni un vibrācijas. Iedzīvotāji bažījās par tuvumā esošo māju drošību, rakstīja vēstules pašvaldībai un būvvaldei. Tolaik gan projekta attīstītājs, gan būvnieks lūdza iedzīvotājus paciesties.

Tagad KBS vadība norāda, ka rievpāļu iestrādāšana sarežģījusies “kļūdainas ģeoloģijas dēļ”, palēninot būvdarbu gaitu un radot papildu izmaksas.

“Īpašuma attīstītājs “Aviao” līdz šim ne tikai nav uzņēmies atbildību par iesniegtās kļūdainās ģeoloģijas sekām, bet arī, nespējot panākt sev vēlamo, kopš šā gada augusta beigām ar apsardzes palīdzību ir pārņēmis būvobjektu, darbus atļaujot veikt vien atsevišķiem SIA “Kuldīgas būvserviss” apakšuzņēmējiem,” informē KBS valdes loceklis Mārtiņš Puķe.

J. Sedlenieks “Kurzemes Vārdam” norāda, ka būvnieks, parakstot līgumu, sniedz apliecinājumu, ka ir iepazinies ar objektu dabā un tā rīcībā ir tehnoloģijas un darbarīki, lai veiktu attiecīgus darbus.

“Viņi nebija izvēlējušies pietiekami biezus pāļus, un mēs visi dabūjām trūkties no Pāvilostas iedzīvotājiem. Viss trādirīdis bija KBS neveikto priekšdarbu dēļ, lai viņi varētu labā kvalitātē veikt pāļu iedzīšanu,” viņš saka.

M. Puķe skaidro, ka būvpāļu dzīšanas tehnoloģija smilšainai gruntij izraudzīta saskaņā ar būvprojektu: “Projektam bija pievienots grunts pētījums, veiktā ģeoloģija, kas apliecināja, ka objektā ir smilšaina grunts. Dzenot rievpāļus, 5–6 metru dziļumā sākās māls ar akmens sanesumiem. Pieaicinājām urbuma speciālistu, kurš izurba, un parādījās, ka ģeoloģija ir citāda. Bija jāmaina tehnoloģija un jāurbj ar urbi, lai rievpāli iedzītu. Tie šā vai tā negāja iekšā, un lielākā daļa sadega. Mums radītie zaudējumi ir ap 130–140 tūkstošiem eiro.”

M. Puķe norāda – būvfirma pieņemot, ka būvprojekta dokumenti ir pareizi. “Par rievpāļiem ir strīds, kas jārisina tiesā, bet mēs prasām samaksāt 128 tūkstošus eiro par pēdējo darbu izpildi augustā un septembrī, kad mēs vēl bijām objektā,” saka KBS valdes loceklis.

J. Sedlenieks atzīmē – nemaksājot KBS tāpēc, ka “pēc SIA “Forma 2″ sertificēto būvekspertu veiktās pārbaudes objektam konstatētas ne tikai ievērojamas neatbilstības izmantoto tehnoloģisko risinājumu un materiālu ziņā (būvnieks patvaļīgi aizstājis materiālus ar lētākiem, kā arī neizdod atbilstības dokumentus un segto darbu aktus), bet, kas ir daudz nepatīkamāk, arī tas, ka atsevišķas no nesošām konstrukcijām izbūvētas projektam neatbilstoši, kas sliktākā gadījumā bez pārbūves un papildu stiprinājumiem varētu novest pie ļoti nevēlamām sekām”.

Patlaban Latvijas Būvinženieru savienība (LBS) vērtē KBS atbildīgā darbu vadītāja Uģa Brēdiķa kompetences atbilstību sertifikātam. “Forma 2” pārstāvis Jānis Zolbergs apstiprina, ka būveksperti pārbaudījuši šo objektu, taču līgums liedzot izpaust pārbaudes rezultātus trešajām personām.

“Pasūtītāja kungs ir pārvilinājis mūsu projekta vadītāju Ivaru Mežsargu, kurš nodibinājis jaunu uzņēmumu “Capric Management”, kas turpina veikt būvdarbus. Uzskatu, ka tā izdarīts, lai nebūtu jāmaksā mums papildu izmaksas. O. Sedlenieks jau vairākas reizes tā ir darījis, mainot būvniekus savos objektos,” uzskata M. Puķe.

J. Sedlenieks saka, ka SIA “Aviao” esot pilnībā maksātspējīga, pretējā gadījumā būvdarbi neturpinātos. Līgums ar KBS lauzts tāpēc, ka vairāk par pusgadu pārsniegti būvniecības termiņi.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 18.decembra numurā.

#kvards-20191218-04#

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz