Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Acis var redzēt, acis var pievērt. Par satikšanos dievnamā Lieldienās un Valsts policijas izbeigto lietvedību

Acis var redzēt, acis var pievērt. Par satikšanos dievnamā Lieldienās un Valsts policijas izbeigto lietvedību
Foto: Ģirts Gertsons
21.05.2020 06:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Valsts policija nav guvusi pierādījumus tam, ka Lieldienās Svētās Annas baznīcā draudze būtu organizēti pulcējusies, tādēļ ir izbeigta lietvedība, kas bija sākta pēc “Kurzemes Vārdā”, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā paustā, ka pulcēšanās aizlieguma laikā Annas baznīcā bijušas kopīgas lūgšanas aiz slēgtām durvīm, piedaloties Liepājas domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim, kurš ir arī pilsētas krīzes vadības grupas līderis.

“Mācītāja organizētas lūgšanas”

“Kurzemes Vārds” lūdza kārtībsargiem paskaidrot lēmumu izbeigt tiesvedību, jo notikušais sabiedrībā izsaucis plašu rezonansi un pretēju viedokļu sadursmes. Atbildes atsūtīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova. Viņa raksta:

“Vērtējot gan videomateriālu, gan lietvedības ietvaros iegūtās fotogrāfijas un iesaistīto cilvēku paskaidrojumus, netika gūti pierādījumi tam, ka tas būtu bijis organizēts pasākums.”

Turpretī J. Vilnītis “Kurzemes Vārdam” bija teicis: “Šajā gadījumā, kā es jums saku, tās ir mācītāja organizētas lūgšanas.” Un skaidrojis: “Es savās lūgšanās esmu bijis kopā ar mācītāju. Katru dienu, protams, nē, bet reizi nedēļā vismaz. Arī Lieldienās, ja runājam par ceturtdienu, piektdienu un nakts vigīliju, tad esmu bijis kopā ar mācītāju. Tas nav bijis tāds [parasts] dievkalpojums, tā ir bijusi lūgšana.”

Izziņots vai īpaši izziņots?

M. Šeršņova raksta: “Reliģiskās organizācijas tika aicinātas visus svētku dievkalpojumus plānot bez apmeklētāju klātbūtnes. Arī konkrētajā dievnamā uz dievkalpojumiem netika aicināti cilvēki, dievkalpojums netika atsevišķi izziņots.”

Atsevišķi vai ne, taču dievkalpojumi Annas baznīcā izziņoti bija. Svētās Annas baznīcas draudzes mājaslapā pēc Lieldienām otrdien, 14. aprīlī, vēl bija lasāms dievkalpojumu kalendārais grafiks, bet pēc “Kurzemes Vārda” sarunas ar mācītāju Jāni Bitānu tas tika izņemts. Tagad tīmekļvietnē annasdraudze.lv rakstīts: “Tā kā pulcēt draudzi uz dievkalpojumiem ārkārtas situācijas laikā saskaņā ar piesardzības un distancēšanās nosacījumiem ir liegts, lai nebūtu maldinoša informācija, iepriekšējie dievkalpojumi no draudzes mājas lapas ir dzēsti līdz situācijas labvēlīgai izmaiņai.”

Mācītājs skaidroja, ka ikdienā dievkalpojumi noturēti vienmēr, kā tas ir jādara, bet tie nav uzsaukti publiski un faktiski notiek tukšā baznīcā. Savukārt grafiks mājaslapā esot palicis vēl no iepriekšējā, normālā dzīves ritma – tā mācītājs skaidroja pēc Lieldienām.

“Pēc minūtes sāka nākt ārā”

M. Šeršņova raksta: “Taču, ņemot vērā, ka reliģisko organizāciju telpas (dievnami) ir publiskās vietas un tās nav slēgtas apmeklētājiem, uz dievkalpojumiem vai lūgšanām nebija aizliegts doties individuālajiem apmeklētājiem. Mācītājs, sākoties dievkalpojumam, redzot, ka baznīcā ir sanākuši cilvēki, un saprotot, ka, ja ienāks vēl vairāk interesentu, to skaits pārsniegs atļauto cilvēku skaitu vienā telpā, baznīcas vārtiņus aizslēdza. Videomateriālā un paskaidrojumos parādās, ka cilvēku skaits baznīcā ir bijis virs 40 cilvēkiem, nepārsniedzot 50 cilvēkus, ieskaitot baznīcas personālu, līdz ar to netika pārkāpts noteiktais ierobežojums.”

“Kurzemes Vārda” jautāts, cik cilvēku sanākuši dievnamā, J. Vilnītis toreiz atbildēja: “Pieļauju, ka varbūt 50, varbūt mazliet atšķirīgs skaitlis, kaut kur plus mīnus šādi.” Dienu vēlāk intervijā no paša minētā skaitļa viņš atkāpās.

Aculiecinieks, kurš lūdza viņa vārdu avīzē nenosaukt, “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka sestdienas, 11. aprīļa, vakarā divas reizes, “redzot, ka baznīcā notiek pasākums”, ziņojis Liepājas Pašvaldības policijai. Zvanījis ap pulksten 21.40. Pirmajā reizē policists atbildējis, ka šajā laikā baznīcā drīkst pulcēties līdz 50 cilvēkiem. “Izklausījās, ka neesmu pirmais, kas viņiem zvana un krīt uz nerviem par šo jautājumu.”

Tūlīt pēc tam aculiecinieks internetā izlasījis tieslietu ministra Jāņa Bordāna skaidrojumu reliģiskajām organizācijām speciāli Lieldienām, kur teikts, ka maksimālais ieteicamais apmeklētāju skaits, kas vienlaikus var atrasties dievnamā, ir 25 personas, neskaitot garīgo un kalpojošo personālu.

Tad aculiecinieks uz policiju zvanījis vēlreiz, aicinot tomēr pārbaudīt.

“Mūsu saruna beidzās, un burtiski pēc minūtes cilvēki sāka nākt ļoti strauji ārā no baznīcas pa sētas durvīm, pa kurieni parasti nāk tikai apkalpojošais personāls.

Iespējams, tas bija plānots, lai pasākumu strauji nobeigtu, varbūt tas bija saistīts ar kaut ko citu, varbūt kāds bija paziņojis kādam no dalībniekiem, ka ir šāda sūdzība,” aculiecinieks minēja, stāstot “Kurzemes Vārdam”, “un tieši tajā brīdī sāku filmēt.

Uzfilmēju brīdi, kad visi nāca ārā. Kad video beidzās, pēc tam vēl iznāca kādi cilvēki desmit vai padsmit no baznīcas.” Viņa filmētais video arī tika nodots policijas rīcībā, un viņš arī pats ir sniedzis liecību šajā lietā.

Ministrs: “Plānot bez apmeklētāju klātbūtnes”

Runājot par pieļaujamo cilvēku skaitu, M. Šeršņova atsaucas uz Tieslietu ministrijas 27. marta komentāru “Par ārkārtējās situācijas ierobežojumu attiecināmību uz reliģisko organizāciju darbību”, tajā ir teikts: “…reliģisko norišu vietās ir atļauts atrasties tikai tādam cilvēku skaitam, kas ļauj stingri ievērot sociālo distancēšanos, turklāt nepārkāpjot maksimāli noteikto cilvēku skaitu, kas ir 50 cilvēki vienlaikus.”

Taču speciāli Lieldienām Tieslietu ministrs Jānis Bordāns bija izdevis citas norādes, tās 8. aprīlī publicētas arī Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mājaslapā, un tajās teikts, ka no 10. līdz 12. aprīlim un no 17. līdz 19. aprīlim, atkarībā no svinēšanas laika, “Lieldienu svētku dievkalpojumu laikā aicināt iedzīvotājus palikt savās mājās un piedalīties svētku dievkalpojumos attālināti, tostarp, izmantojot internetu, TV un radio starpniecību”, “visus svētku dievkalpojumus plānot bez apmeklētāju klātbūtnes”, “reliģiskajām organizācijām ir pienākums nodrošināt iespēju apmeklētājiem ievērot 2 metru distanci jebkurā dievnama vietā, t.sk., ieejot dievnamā.

Maksimālais ieteicamais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties dievnamā, ir 25 personas, neskaitot garīgo un kalpojošo personālu”,

“ikviens ir stingri aicināms palikt mājās un neapmeklēt dievnamus Lieldienu dievkalpojumu laikā, lai rūpētos par sabiedrības veselības drošību un mazinātu inficēšanās risku sev un citiem cilvēkiem”.

M. Šeršņova, papildinot atbildes “Kurzemes Vārdam”, uzsver lieliem burtiem, ka ministrs šeit minējis “IETEICAMO” skaitu (tātad nevis obligāti ievērojamo).

Gan mācītājs J. Bitāns, gan J. Vilnītis sacīja “Kurzemes Vārdam”, un arī policija secinājusi, ka Svētās Annas baznīcas telpas platība ir pietiekami liela, lai nodrošinātu distances ievērošanu visiem sanākušajiem. “Apskatot lietvedības laikā iegūtās fotogrāfijas, redzams, ka mācītāji ir parūpējušies par to, lai distance tiktu ievērota,” raksta M. Šeršņova.

Naktī nejauši gadījās?

“Pulcēties” latviešu valodā nozīmē – “nākt kopā, vienuviet”; “pulcināt” – “panākt, būt par cēloni, ka nāk kopā, vienuviet” – skaidro “Latviešu literārās valodas vārdnīca”. Iespējams, citas vārdnīcas vai pat normatīvie akti sniedz citādu šo vārdu nozīmi.

Valsts policija atbildē atsaucas uz Tieslietu ministrijas 27. marta komentāru “Par ārkārtējās situācijas ierobežojumu attiecināmību uz reliģisko organizāciju darbību”. Tajā teikts “…dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, bet nepulcina uz to draudzi, nav uzskatāma par reliģisku darbību, kas veicama pulcējoties, minētā MK rīkojuma izpratnē. Tādējādi reliģiskās organizācijas garīgā personāla vadītais ikdienas dievkalpojums nav uzskatāms par reliģisku darbību, kas veicama pulcējoties…”

Un policija secina: “Lietvedības laikā iegūtā informācija neliecina, ka būtu pārkāpts Ministru kabineta rīkojums “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Tieslietu ministrijas skaidrojums.”

Tikmēr Valsts policijas Zemgales reģionā par cilvēku pulcēšanos ārkārtējā situācijā Iecavas evaņģēliskās ticības kristiešu draudzē “Dzīvības straume” piemērojusi 140 eiro sodu – vakar vēstīja aģentūra LETA.

Vēl vienpadsmit cilvēkiem, kas telpās bija pulcējušies, uzlikts naudas sods desmit eiro apmērā katram. Sodi uzlikti, jo policijas darbinieki konstatēja, ka pasākums bijis organizēts. Ja Liepājā Svētās Annas draudzē uz vigīliju (pirmssvētku nakts ar īpašiem dievkalpojumiem – N. D.) sanāca ap 50 cilvēku, tad draudzē “Dzīvības straume” uz reliģiskām darbībām – 13, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Likums un līkums

Liepājas Krusta draudzes mācītājs Mārtiņš Urdze sarunā ar “Kurzemes Vārdu” pievērš uzmanību tam, ka, viņaprāt, Tieslietu ministrijas skaidrojums ir tāds, lai “likumu var apiet ar līkumu”. M. Urdze: “Tad sanāk tā, ka tā nejauši tieši tajā laikā, kad ir paredzēts dievkalpojums, luterāņu mācītājs notur savu individuālo dievkalpojumu. Un uzreiz tur nejauši gadās līdz 50 dievkalpojuma apmeklētāju. Tas ir ļoti eleganti uztaisīts, it kā lai viss būtu likumīgi. Bet īstenībā likuma gars vairs netiek ievērots.

Manuprāt, draudze, kas tā rīkojas, izturas bezatbildīgi pret saviem draudzes locekļiem un pret visiem pārējiem, ar kuriem šie cilvēki saskaras. Vēl viena lieta – tas rāda priekšzīmi visai sabiedrībai.

Mēs dzīvojam situācijā, kad vajag katram būt atbildīgam. Ja baznīca tādā veidā izlec ārā, tad citi arī domās – kāpēc es tā nevaru rīkoties? Kāda vispār jēga šiem ierobežojumiem? Tas jau nav domāts tam, lai ierobežotu ticīgos, bet lai pasargātu pēc iespējas vairāk cilvēku no vīrusa infekcijas. Man radās jautājums – vai tiešām šie cilvēki domā, ka ļaudis Itālijā vai Spānijā nav lūguši Dievu? Itālijā vairāk par 60 priesteriem ir gājuši bojā ar Covid-19. Nesen Vācijā kādā katedrāles korī ar Covid-19 saslima 59 no 78 dziedātājiem. Manuprāt, Dievs mums ir devis veselo saprātu, lai mēs to lietojam.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz