Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Aicina izteikt viedokli par koku ciršanu Cukura ielā

Aicina izteikt viedokli par koku ciršanu Cukura ielā
Foto: liepajniekiem.lv
25.09.2018 14:11

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

No 25. septembra līdz 1. oktobrim ikviens iedzīvotājs un interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis noskaidrot sabiedrības viedokli par paredzēto koku ciršanu Cukura ielā, portālu informēja Liepājas pilsētas Būvvaldes Sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. 

Projekta izstrādātāja SIA “VCI” ir vērsusies Apstādījumu uzraudzības komisijā ar lūgumu akceptēt būvprojektā paredzēto 20 koku likvidāciju – koki traucē pilsētas maģistrālās ielas brauktuves pārbūvi par lietošanai drošu un ērtu visiem satiksmes dalībniekiem.

Komisija dabā ir apskatījusi sarakstā ietvertos kokus, vērtējusi to iespējamās ciršanas atbilstību normatīvajiem aktiem par sugu un biotopu aizsardzību un īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, atbilstību pašvaldības teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem, kā arī koku ainavisko, dendroloģisko un ekoloģisko nozīmīgumu, vietu dabas daudzveidības saglabāšanā un antropogēnās ietekmes samazināšanā, kā arī koku atbilstību ēku ekspluatācijas un cilvēku dzīves vietas un drošības apstākļiem.

Komisija konstatējusi, ka ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā un sabiedrībai nozīmīgā objektā, tāpēc šajā gadījumā nepieciešams rīkot publisko apspriešanu, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli. 

Publiskā apspriešana notiks kopumā par 19 koku (15 bērzu, divu liepu un divu vītolu) iespējamo nociršanu; no tiem – 12 bērzu un divu vītolu stāvoklis, pēc komisijas vērtējuma, ir atzīstams kā labs, koki ar augstu dzīvotspēju, bez redzamām būtiskām bojājumu vai slimību pazīmēm. Savukārt  trīs bērzi un divas liepas, to bojājumu un augšanas nepilnību dēļ, ir novērtēti kā neperspektīvi.

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas AUK pieņems galīgo lēmumu, kas būs saistošs, izvēloties projekta risinājumus.

Publiskās apspriešanas anketu iespējams saņemt Apmeklētāju pieņemšanas centrā Rožu ielā 6 vai aizpildīt elektroniski: aizpildīt anketu elektroniski.

Savukārt dabā, Cukura ielā, publiskās apspriešanas laikā būs izvietots informācijas stends, turklāt nociršanai paredzētie koki, par kuriem notiek publiskā apspriešana, būs marķēti – to stumbriem apsietas košas krāsas lentas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli