Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Aicina pārcelties uz Liepāju Lielbritānijā un Ziemeļīrījā dzīvojošos latviešus

Aicina pārcelties uz Liepāju Lielbritānijā un Ziemeļīrījā dzīvojošos latviešus
Foto: SEZ
30.10.2018 09:41

liepajniekiem.lv

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters šā gada 26.oktobrī uzrunāja latviešu kopienas organizāciju vadītājus Apvienotajā Karalistē ar mērķi informēt par darba un sadzīves iespējām Liepājā, nodrošinot kvalitatīvu dzīves vidi – izglītības, kultūras, sporta, aktīvās atpūtas u.c. iespēju pieejamību. Liepājas speciālā ekonomiskās zonas pārvalde sadarbībā ar Liepājas pilsētu īsteno pārdomātu ilgtermiņa programmu, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju atgriešanos jeb reemigrāciju, portālam vēstīja Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Tikšanās ar latviešu kopienas organizāciju vadītājiem rīkoja Latvijas vēstniecības Lielbritānijā un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, sadarbībā ar Vides un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Latvijas lielāko pilsētu pašvaldībām t.sk. Liepāju, kas šobrīd ir viena no aktīvākajām pilsētām, īstenojot pārdomātu, ilgtermiņa reemigrācijas programmu.

LSEZ pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters darba sanāksmes laikā informēja par Liepajas piedāvājumu klātesošos, vienlaikus norādot kādi izaicinājumi sagaida t.sk. kā sasniegt ārvalstīs dzīvojošos Latvijas iedzīvotājus, lai viņi saņem pamatotu un objektīvu informāciju, noskaidrot, kādi nosacījumi ir saistoši potenciālajiem reemigrantiem,, kādi pasākumi palīdzētu informēt un kādi būtu informācijas izplatīšanas kanāli. 

LSEZ pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters klāsta: ”Pēc sarunām ar Apvienotās Karalistes un Ziemeļīrijas diasporas pārstāvjiem secināju, ka, diemžēl, šobrīd nav risinājumi tiem izaicinājumiem, kurus minēju sanāksmes un diskusiju laikā. Diasporu organizācijās iesaistās vien neliela daļa ārvalstīs dzīvojošo Latvijas valsts piederīgo, bet kā uzrunāt pārējos? Prieks ir dzirdēt, ka diasporas pārstāvji un Latvijas vēstniecība solījās Liepājas piedāvājumu izplatīt tālāk savos informācijas kanālos un sadarbības organizācijās.”

Kurzemes plānošanas reģiona reemigracijas koordinatore Kristīne Smilga uzsvēra pozitīvu sadarbību  ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, kas ļoti operatīvi reaģē uz pieprasījumiem un jau šobrīd ir palīdzējusi nodibināt kontaktus ar darba devējiem, radot iespēju vairākiem desmitiem interesentu atgriezties Latvijā un Liepājā. 

Pasākumā savu digitālo platformu prezentēja arī ”YourMove”, kas jau otro gadu darbojas ar  mērķi palīdzēt ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem atgriezties dzimtenē. Kā pasākumā uzsvēra digitālās platformas ”YourMove” dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis, Liepājas speciālā ekonomiskā zona ir labs piemērs kā proaktīvi uzrunāt ārvalstīs dzīvojošos latviešus.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli