Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Ansiņš ieceri uz pusi samazināt deputātu skaitu uzskata par nepārdomātu

Ansiņš ieceri uz pusi samazināt deputātu skaitu uzskata par nepārdomātu
25.03.2012 12:08

Atslēgvārdi

Liepājas mēra vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) uzskata, ka iecere samazināt pašvaldību deputātu skaitu uz pusi ir nepārdomāta, un viņš pašreiz neredz nekādu ieguvumu no tā.

“Lielajās Latvijas pilsētās, manuprāt, deputātu skaits attiecībā pret iedzīvotāju skaitu ir pietiekami samērīgs. Atsevišķa diskusija varētu būt par Rīgas pašvaldību, taču tajā pašā laikā galvaspilsētā iedzīvotāju skaits ir liels,” aģentūrai BNS sacīja Ansiņš.

Deputāti strādā ne tikai domes sēdēs, bet arī pašvaldības komitejās. Likumdevējs ir noteicis, ka vismaz vienā komitejā deputātam ir jādarbojas. Ir ļoti rūpīgi jāpārdomā, vai, samazinot deputātu skaitu, politiskais līdzsvars ir iespējams, norādīja Ansiņš.

Viņš uzskata, ka Liepājā, kur ir vairāk nekā 76 tūkstoši iedzīvotāju, 15 deputātu vietas ir optimāls skaits.

“Ja to skaitu samazina uz pusi, neticu, ka deputāti varētu konstruktīvi strādāt – iedzīvotāju pārstāvniecība nebūtu pietiekama,” pieļāva Liepājas mēra vietnieks.

Jau vēstīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija apsvērs iespēju deputātu skaitu pašvaldībās samazināt uz pusi, aģentūrai BNS pastāstīja ministrijas pārstāve Inese Auniņa.

Plānots, ka šis jautājums tiks pētīts līdz pašvaldību vēlēšanām, kas gaidāmas 2013.gada vidū.

Saskaņā ar ministrijas datiem uz diviem miljoniem Latvijas iedzīvotāju ir 100 Saeimas deputātu, tādējādi viens deputāts pārstāv 20 000 iedzīvotāju. Uz 700 tūkstošiem Rīgas iedzīvotāju ir 60 Rīgas domes deputātu, tādējādi viens deputāts pārstāv nepilnus 12 tūkstošus iedzīvotāju, bet uz 50 tūkstošiem republikas pilsētu iedzīvotāju ir 15 vietējās domes deputātu, līdz ar to viens deputāts pārstāv apmēram 3300 iedzīvotāju.

Novada domē ievēlējamo deputātu skaitu nosaka atbilstoši iedzīvotāju skaitam, kāds attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vēlēšanu izsludināšanas dienā ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistrā: līdz 5000 iedzīvotāju – 13 deputātu, no 5001 līdz 20 000 iedzīvotāju – 15 deputātu, no 20 001 līdz 50 000 iedzīvotāju – 17 deputātu, vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju – 19 deputātu.

Savukārt republikas pilsētās, izņemot Rīgu, līdz 50 tūkstošiem iedzīvotāju domē tiek ievēlēti 13 deputātu, bet pilsētās, kurās ir vairāk nekā 50 tūkstoši iedzīvotāju, – 15 deputātu.

Rīgas domē ir 60 deputātu.

BNS

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli