Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atbalsta ieslodzītos jauniešus

Atbalsta ieslodzītos jauniešus
Foto: Proti un dari
01.01.2019 07:09

liepajniekiem.lv

Lai attīstītu jauniešu prasmes un veicinātu viņu iesaisti izglītībā, aroda apguvē pie meistariem, visā Latvijā norisinās projekts “Proti un dari“. Liepājā tas tiek realizēts jau divus gadus, taču jau gadu arī Liepājas cietumā notiek jauniešu izglītošana un iesaiste sevis pilnveidošanā.

Projekta programmu vadītāja Kristīne Jaunzeme portālam pastāstīja, ka projekta mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kas nemācās un nestrādā. 

“Sarunas par to, ka projekts varētu būt īstenojams ne vien brīvībā, bet arī cietumā, tika uzsāktas pamatojoties uz domu, ka projekta mērķa grupa ir arī daļa Liepājas cietuma apcietināto un notiesāto. Taču tikai 2017.gada 1.novembrī pirmajam jaunietim ieslodzījumā tika uzsākta viņa individuālā pasākumu programma,” portālam pastāstīja projekta programmu vadītāja cietumā Madara Lapsa.

Kaut arī Madara ir īstenojusi un piedalījusies vairākos projektos, viņa šo sauc par vienu no jēgpilnākajiem un saturīgākajiem šāda veida projektiem. Tomēr viņa atzīst, ka darbs projektā nav viegls un vienkāršs – nereti gadās sarežģījumi un konfliktsituācijas, taču tas kopumā projekts ir patīkams un gandarījumu nesošs.

“Šī projekta ietvaros strādāju arī ar jauniešiem brīvībā, taču varu pavisam droši apgalvot, ka darbs ieslodzījumā, lai arī sarežģītāks un izaicinošāks, sniedz lielāku gandarījumu un ir ar lielāku pievienoto vērtību.

Tā tas ir vairāku iemeslu dēļ – pirmkārt jau tāpēc, ka mēs, ieslodzījumā strādājošie, skaidri apzināmies, ka jauniešiem, kuri atrodas brīvības atņemšanas vietā, iespēju ir daudz mazāk nekā jauniešiem brīvībā, līdz ar to katra sniegtā atbalsta vai pakalpojuma stunda cietumā tiek daudz vairāk novērtēta un ikviens jaunietis no tās paņem maksimāli daudz.”

Viņa atzīst, ka tas padara darbu ieslodzījumā emocionāli grūtāku un atbildīgāku arī ikvienam speciālistam, taču viņa ir novērojusi, ka speciālistu komanda ir garīgi spēcīgi, empātiski un pozitīvi cilvēki, kuriem patiesi patīk savs darbs, kuri ir pašmotivēti, uz risinājumu vērsti un problēmsituāciju gadījumos nemeklē ārējos vainīgos, bet izvērtē pirmkārt sevi, savu atbildību un rod situācijas racionālu, produktīvu risinājumu.

“Darbs cietumā gan norūda, gan padara jūtīgāku un laipnāku ikvienu. Varu arī uzteikt visus cietuma darbiniekus, ar kuriem mums nācies saskarties – ir ļoti patīkami sajust laipnu, atsaucīgu attieksmi, ir patīkami justies gaidītiem. Projekta cietuma komanda ir saņēmusi arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta vadības atzinību un novērtējumu par darbu, ko darām. Protams, tas nav galvenais, taču situācijās, kur saņemam nosodījumu un nepamatotu kritiku no cilvēkiem, uz kuru izpratni un atbalstu esam cerējuši, ir labi apzināties, ka ne tikai mēs, cietumā projektu īstenojošie darbinieki, un cietuma jaunieši redzam projekta nozīmīgumu.

Galu galā viss vienmēr ir par cilvēkiem, savstarpējām attiecībām un izvēlēm. Mūsu projekta jauniešus tās ir novedušas tur, kur viņi atrodas pašlaik, un ar tām mēs paši bruģējam tādu ceļu, kādu nākas pēc tam iet.”  

 

Projekta ietvaros katram jaunietim tiek izstrādāta viņa individuālā pasākumu programma, kas sevī ietver noteiktas aktivitātes un pasākumus, kas vērstas uz jaunieša problēmu risināšanu un kopīgi izvirzītā mērķa sasniegšanu. “Brīvībā, protams, iespējas ir plašākas, tomēr arī cietumā esam raduši iespēju piedāvāt daudzveidīgas zināšanu un prasmju apguves iespējas un dažādu speciālistu konsultācijas. Pašlaik jauniešiem varam nodrošināt neatņemamo projekta sastāvdaļu: individuālās pasākumu programmas vadītāja tikšanās, mentora atbalstu vismaz 20 stundu apjomā katru mēnesi, kā arī psihologa, karjeras konsultanta, atkarību profilakses speciālista, personīgās izaugsmes praktiķa un medicīnas māsas konsultācijas,” skaidro programmu vadītāja Madara Lapsa.

Tāpat jauniešiem ir iespēja apgūt krievu, angļu valodu, apmeklēt biznesa kursus, ģitārspēles, biblioterapijas, veselīga uztura un sporta nodarbības. “Mēs redzam nepieciešamību pēc radošajām nodarbībām un datorpratības kursiem, kā arī citām aktivitātēm. Jauniešiem pieejamais atbalsts protams, nav neierobežots gan tāpēc, ka vairāki no sniegtajiem pakalpojumiem ir maksas (tomēr vēlos īpaši uzsvērt, ka ir arī speciālisti, kuri sniedz savus pakalpojumus brīvprātīgi, bez atalgojuma), gan tāpēc, ka cietuma telpu piedāvājums, kas pieejamas projekta konsultācijām un nodarbībām, ir ierobežots.”

Līdz šim projektā ir bijuši iesaistīti 25 Liepājas cietuma jaunieši, taču pašlaik atbalstu saņem 10 puiši. “Vienlaikus ir vairāki projekta darbinieki, kuri brīvprātīgi strādā arī ar citiem ieslodzījumā esošajiem jauniešiem, kuri ir izrādījuši ieinteresētību satikties un mainīt savas dzīves. Tāpat turpinām uzturēt attiecības ar jauniešiem, kuri atbrīvojas no ieslodzījuma vietas un vairs nav projekta dalībnieki,” skaidro Madara.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz