Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Būvēs Peldu un Cukura ielu

Būvēs Peldu un Cukura ielu
Foto: liepajniekiem.lv
28.03.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Konkursā par Peldu ielas rekonstrukciju uzvarējusi SIA “A-Land”, kurai piešķirtas līguma slēgšanas tiesības par kopējo līgumcenu 821 138,92 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa). Būvdarbus plānots sākt aprīlī – “Kurzemes Vārdam” pastāstīja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Iepirkumu komisija lēmumu pieņēmusi 6. martā, bet būvdarbu līgums vēl nav noslēgts, tādēļ SIA “A-Land” vadītājs Andris Šervinskis trešdien nevarēja pateikt, kad konkrēti būvdarbus sāks.

Jau vēstīts, ka pašvaldība Peldu ielu plāno pārbūvēt posmā, kas ved cauri Jūrmalas parkam – līkumu, pa kuru senos laikos gājis tramvajs, no Liepu ielas krustojuma līdz krustojumam ar Kūrmājas prospektu. Projektā iekļauta ūdensvada, kanalizācijas, lietus ūdens komunikāciju, ietvju, veloceļa izbūve.

Uz būvdarbiem pretendēja četras firmas. “A-Land” piedāvāja zemāko cenu. Konkurenti bija “CTB”, “Ostas celtnieks” un “Aizputes ceļinieks”, kas piedāvāja augstāko cenu – 1,219 miljoni eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Savukārt Liepājas dome pagājušajā nedēļā atbalstīja arī projektu, kas paredz rekonstruēt Cukura ielu posmā no Grīzupes ielas līdz Nākotnes ielai. Ielas brauktuvi paplašinās, izveidojot kreisā pagrieziena joslas un paplašinot braukšanas joslas, uzlabos ūdens noteci, pārbūvēs ceļa segumu. Pārbūvēs daļu ūdensvada, augstspriegumu un vājstrāvas tīklu. Pēc Z. Lazdānes teiktā, ielas projektēšana vēl turpinās, tomēr šopavasar ir paredzēts izsludināt ielas pārbūves iepirkumu. Bet būvdarbus varētu sākt šīs vasaras beigās – minēts domes lēmuma anotācijā.

Cukura ielas pārbūves plānotās izmaksas ir 2,068 miljoni eiro – rakstīts domes lēmumā. No tām 1,7 miljoni eiro plānoti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, 75 tūkstošus eiro dos valsts, bet pašvaldībai vajadzēs līdzmaksāt apmēram 294 tūkstošus eiro. Nepieciešamības gadījumā pašvaldība ņems kredītu projekta realizācijai.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli