Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“DG Termināls” VID aizturētās degvielas kravas lietā lēš zaudējumus 400 000 latu apmērā

“DG Termināls” VID aizturētās degvielas kravas lietā lēš zaudējumus 400 000 latu apmērā
18.07.2007 14:37

0

Atslēgvārdi

“DG Termināls” Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aizturētās degvielas kravas lietā līdz šim radīti 400 000 latu zaudējumi, šodien preses konferencē žurnālistiem apgalvoja “DG Termināls” direktors Aivars Millers. Par cisternu dīkstāvi un nogādāšanu VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) no “DG Termināls” jau iekasējis aptuveni 100 000 latu, taču zaudējumus uzņēmumam radījusi arī ilgstošā cisternu atrašanās termināla teritorijā, sacīja Millers, norādot, ka jūnijā kravu apgrozījums terminālā samazinājies par 30%. “Mēs bijām spiesti atteikties no saviem klientiem un sūtīt viņus uz citiem termināliem,” sacīja Millers, “pieredze rāda, ka zaudētos klientus atgūt ir praktiski neiespējami, un to var izdarīt tikai, būtiski samazinot pakalpojumu cenas, faktiski līdz dempinga līmenim.”

“DG Termināls” veiktie aprēķini liecina, ka cisternu dīkstāve pēc 12.jūnija, kad tās tika izvestas no uzņēmuma teritorijas, valsts aģentūrai “Materiālās rezerves” varētu būt izmaksājusi aptuveni 120 000 latu, sacīja Millers.

Par zaudējumu piedziņu no Latvijas valsts tiesā plāno vērsties arī kravas īpašnieks “SET Select Energy”, sacīja Millers. Īpašniekam radītie zaudējumi esot sasnieguši aptuveni 1,5 miljonus ASV dolāru jeb aptuveni 765 000 latu.

Martā starp Somijas kompāniju “GT Trading” un “SET Select Energy” tika noslēgts līgums par šķīdinātāja kravas pārdošanu, taču, ņemot vērā Krievijas un Igaunijas politisko konfliktu, tika pieņemts lēmums dzelzceļa cisternas uz Igaunijas terminālu “Alexela” sūtīt caur Latviju, izmantojot “DG Termināls” starpniecību, sacīja Millers.

Tā kā “DG Termināls” bija atbildīgs par tranzītu, un šķīdināta krava bija paredzēta pārsūtīšanai uz Igauniju tranzītā, uzņēmums dokumentus atbilstoši tranzīta noteikumiem, un grāmatvedībā krava tika noformēta kā benzīns, lai bez starpgadījumiem izietu Latvijas muitas pārbaudi, sacīja Millers, norādot, ka no preces koda maiņas tranzīta kravām Latvijas valsts neko neiegūst un neko nezaudē.

Turklāt šobrīd izsolē pārdotā krava uz Ventspili tiek vesta ar to pašu preces kodu, ko bija piešķīris “DG Termināls”, uzsvēra Millers.

3.maijā, veicot sākotnējo dokumentu pārbaudi, VID Muitas Kriminālpārvaldes atzina, ka pārkāpumi nav konstatēti, taču pēc pusstundas, telefoniski sazinoties ar savu vadību, pārbaudes veicēji pieņēma lēmumu izņemt visus dokumentus, sacīja Millers, norādot, ka akts par iespējamajiem administratīvajiem pārkāpumiem netika noformēts un “DG Termināls” darbiniekiem netika uzrādīts.

Tajā pat naktī un nākamajās dienās tika veiktas arī pārējo cisternu pārbaudes, kas bija ceļā uz Liepāju, sacīja Millers, norādot, ka uz Liepāju krava tika vesta, jo to vajadzēja pieņemt terminālam, kuram uz to ir tiesības.

Millers notikušo saista ar iepriekš saņemtiem piedāvājumiem pārdot “DG Termināls”. “Bijām saņēmuši piedāvājumus terminālu pārdot, taču tam nepiekritām,” sacīja Millers. “Izskatās, ka visas šīs lietas mērķis ir novest uzņēmumu tik tālu, lai mēs būtu spiesti to pārdot.”

Millers uzskata, ka atsevišķu valsts institūciju amatpersonas, nodēvējot šo lietu par apjomīgāko degvielas kontrabandu Baltijas vēsturē, ir būtiski iedragājušas ne tikai uzņēmuma reputāciju un radījušas milzīgus finansiālos zaudējumus, bet arī grāvušas Latvijas kā tranzītkravu valsts reputāciju, dodot nepārprotamu signālu, ka Latvijā ir nedroša vide uzņēmējdarbībai.

“Personām, kuru bezatbildības un neprofesionalitātes dēļ mums ir radušies zaudējumi, ir jāatbild un jākompensē visi radušies zaudējumi,” sacīja Millers. “Likumā noteiktā kārtībā ir jādara viss, lai līdzīgi gadījumi, kad bez pierādījumiem, pārkāpjot daudzus likumus un citus normatīvos aktus, nepamatoti nodēvējot aizturēto kravu par kontrabandu, mūsu valstī vairs neatkārtotos.”

Par ierēdņu bezatbildību, uzņēmēja skatījumā, liecinot arī tas, ka likumā noteiktajā kārtībā institūcijai, kas deva rīkojumu par kravas aizturēšanu, esot bijis jārīkojas, lai 24 stundu laikā kravas pārvadātājs saņemtu atpakaļ tukšus vagonus.

“Latvija deklarē, ka tās mērķis ir kļūt par tranzīta valsti, taču statistika liecina, ka tranzīts caur Latviju strauji samazinās,” sacīja Millers, norādot, ka, viņaprāt, tas ir saistīts ar atsevišķu ierēdņu nekompetenci.

Šobrīd uzņēmums gatavojas tiesas procesam. Lai arī pagaidām “DG Termināls” lietā ir piemērots liecinieka statuss, Millers nesaskata nevienu citu, pret ko varētu tikt izvirzīta apsūdzība.

LETA

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz