Sestdiena, 29. februāris

Ietvei līkumiņa nebūs

Ietvei līkumiņa nebūs
Foto: Egons Zīverts
05.07.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Iela nupat uzbūvēta, bet tas netraucē tajā jau kaut ko izārdīt un pārtaisīt: Vētru ielā ceļu būvnieki ķērušies pie ietves iztaisnošanas. “Kāpēc tā, un par kādu naudu?” – sašutis jautā liepājnieks Ilmārs Doršs.

Iepriekš Vētru ielā varēja novērot – jaunā ietve met dīvainu līkumiņu, kamēr līdzās tai veloceļš un brauktuve tek taisni. Projekta vadītāja, Liepājas Attīstības pārvaldes pārstāve Kristīne Lukošjus stāsta, ka ietve bijusi ar līkumu tāpēc, ka tajā vietā atradušies divi koki. Tos gan bijis paredzēts nozāģēt, un tas arī izdarīts, celmi izņemti. Bet blakus trotuāram iepriekš bijis slapjums – dīķis ne dīķis, bedre ne bedre. Tādā vietā ietve nevarējusi taisni vest, jo apakšā ir slīkšņa. Būvējot ielu, gar trotuāru sabērti būvgruži, un “tagad, pārbaudot grunti, secināts, ka grunts ir tāda, ka var arī trotuāru iztaisnot”, skaidro K. Lukošjus.

Ja kokus bija paredzēts nozāģēt, kāpēc tad ietvi uzreiz nevarēja būvēt taisni? K. Lukošjus atjautā: “Vai tad projektētāji varēja zināt, kas tur apakšā?” Tomēr viņa atzīst, ka projekta vadītāju par situāciju jau agrāk varējuši informēt gan būvuzraugs, gan būvnieks. Būvsapulcē par to vēl tikšot runāts. Būvnieks “CTB” vēl samaksu (no Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētā projekta) par būvniecību nav saņēmis, iela vēl nav nodota ekspluatācijā. Tāpēc viņa mierina: “Vēl nav teikts, vai maksās dubulti,” tas ir, nav teikts, ka ielas būvētājiem samaksās gan par iepriekš ar līkumiņu izbūvēto ietvi, gan par tagad iztaisnotajiem vairākiem desmitiem metru.

I. Doršs, kurš pats ir celtnieks pēc profesijas, uzskata, ka atbildība jāprasa no būvuzrauga vai autoruzrauga: “Tas ir vecais birokrātiskais paņēmiens – savām kļūdām vienmēr atrast iemeslu. Būvuzraugi ir tikai dokumentu parakstītāji, pats esmu būvnieks, zinu.” Liepājnieks piebilst: “Iela ir izbūvēta ļoti labi, nav nekādu pretenziju. Tas līkumiņš – kas tur bija slikts? Pat interesants! Varbūt varēja to atstāt. Bet tas tikai parāda, cik nekoordinēti strādā projektā iesaistītie.”

Pagājušajā nedēļā “Kurzemes Vārds” ziņoja, ka Vētru iela ir uzbūvēta un “CTB” “atliek tikai savākt laukumu”, pēc K. Lukošjus teiktā.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli