Otrdiena, 11. augusts Liega, Olga, Zita, Zigita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Koncerts ”Vivaldi Gadalaiki Liepājā” LSO šogad ir vienīgais ierastajā festivālā

Koncerts ”Vivaldi Gadalaiki Liepājā” LSO šogad ir vienīgais ierastajā festivālā
„Man bija tā laime gatavoties koncertam, nebija tādas dienas, kad es būtu aizmirsusi, kāda ir mana profesija,” saka vijolniece Līga Baltābola. Maestro Gintara Rinkeviča vadībā viņa būs soliste vienīgajā šīs vasaras koncertā. (Foto: Ruslans Šuļga)
31.07.2020 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Rīt paredzētais koncerts ”Vivaldi Gadalaiki Liepājā” Liepājas Simfoniskajam orķestrim šogad ir vienīgais ierastajā festivālā ”Liepājas vasara”. ”Bija vesela virkne pārdomātu pasākumu, kuru dēļ es nevaru teikt, ka mums klājas galīgi slikti. Skatāmies cerīgi uz nākotni,” Kultūras ministrijas un valdības politiku pandēmijas laikā vērtē orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Uzņēmumu stabilizējis lēmums, ka koncertus drīkstēja pārcelt, nebija uzreiz jānorēķinās ar biļešu pircējiem. Bez sezonas atklāšanas 19. septembrī LSO grafikā vēl redzami tikai daži koncerti. ”Atturamies publiskot tālus plānus tieši aiz visiem saprotamās neskaidrības. Domājam ar līdz galam neaizpildītu zāli strādāt līdz jaungadam.

Būtu muļķīgi plānot vairāk vietu, nekā beigās zālē drīkstēs ielaist cilvēkus. Arī uz sestdienas koncertu – tiklīdz valdība nolēma, ka distance ir metrs, tā zāli burtiski skriešus devās mērīt, kādas ir iespējas ielaist vēl cilvēkus, un pārdošanā tika laistas papildu biļetes,” stāsta U. Lipskis.

Noslēdzot pirmo pusgadu, LSO esot finansiālā līdzsvarā. Zaudējumi ir, taču Covid-19 nesis arī lielu ekonomiju dažās pozīcijās, piemēram, koncerttelpu nomā. ”Milzīgs paldies Timuram Tomsonam, kurš džentlmeniski un augstsirdīgi reaģēja uz to, ka mēs nevaram lietot zāli koncertiem, un netiek pieprasīts pa tukšo maksāt par iepriekš rezervētiem īres laikiem. Tas mūs arī izvelk. Šis laiks ļoti stiprinājis pleca sajūtu un koleģialitāti ar ”Lielo dzintaru”,” atzīst LSO vadītājs.

Orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Gintars Rinkevičs stāsta, ka darbu ar orķestriem neesot tikko sācis. Pirmais mēģinājums Lietuvā ar valsts simfonisko orķestri bijis 15. maijā. Latvijā koncertdzīve tikai atsākas, bet Lietuvā tie notikuši jau agrāk, pirmkārt, izmantotas iespējas uzstāties brīvā dabā. Pa šo laiku notikuši ieraksti ar Liepājas simfoniķu stīgu grupu, Lietuvā atskaņota Baha mesa, trīs koncerti ar Šostakoviča mūziku, diriģējis operu ”Fausts”.

”Esmu iegrimis darbā, vasaras atpūtas man nav nemaz. Pašlaik jau jūtos mazliet noguris, taču apzinos, ka tas ir ļoti labi,” saka diriģents. ”Gan Lietuvā, gan Latvijā situācija pagaidām ir daudz labāka nekā citās valstīs. Mēs dzīvojam kā pasakā un varam darīt savu iemīļoto darbu.”

Par valsts atbalstu kultūrai G. Rinkevičs stāsta – Lietuvā runājot, ka Latvijā ir labāk, bet šeit sakot, ka labāk ir Lietuvā: ”Orķestru mūziķi algu saņem. Ja kāds saka, ka tas nav atbalsts, viņam nav taisnība. Protams, cilvēkiem, kuri iztiek no atsevišķiem honorāriem, būtu vajadzīga lielāka palīdzība. Domāju, ka abu valstu politika šajā jautājumā ir ļoti līdzīga.”

LSO pirmo vijoļu grupas koncertmeistare Līga Baltābola būs soliste sestdienas koncertā. ”Esmu ļoti laimīga, ka maestro mani uzrunāja un piedāvāja iespēju spēlēt tik brīnišķīgu skaņdarbu. Vijole man ir tas pats, kas gaiss, bez tās nevarētu,” atzīst vijolniece.

L. Baltābola uzskata, ka valsts atbalsta ziņā orķestra mūziķi, salīdzinot ar Liepājas teātra māksliniekiem esot priviliģētā stāvoklī: ”Mums apstākļu sakritības dēļ ir palaimējies, tā teikt, būt citā kulītē. Domāju, mūziķi ikdienā neizjūt nekādu diskomfortu no finansiālā nodrošinājuma puses.

Tajā pašā laikā es nevaru nepieminēt, ka tā ir briesmīga netaisnība teātra cilvēkiem. Ar ko viņi ir citādi nekā mēs? Domāju, ka valstij ir jāsaņem visi savi prāti kopā. Lai arī Liepājas teātris skaitās pašvaldības, ir pilnīgi skaidrs, ka tas ir nozīmīgs visas valsts mērogā.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz