Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Kūrmājas prospekta galā būs aplis piecām transporta plūsmām

Kūrmājas prospekta galā būs aplis piecām transporta plūsmām
Foto: Egons Zīverts
23.10.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Kūrmājas prospekta galā top jauns autosatiksmes aplis, kas savienos Peldu, L. Hikes ielas, Zvejnieku alejas un Kūrmājas prospekta transporta plūsmu, iesaistot sistēmā arī mašīnu stāvlaukumu pie “Olimpijas” stadiona kanāla.

“Neregulētos krustojumos aplis ir satiksmei drošākais variants. Turklāt šis nav klasiskais krustojums, un tas apvieno pat piecas transporta plūsmas,” skaidro Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš.

Vai jēga būvēt apli vietā, kurā satiksmi, iespējams, varētu uzskatīt par ne pārāk aktīvu? Gan L. Hikes ielā, gan Peldu ielas posmā, kas atrodas Jūrmalas parka zonā, transporta kustība ir ierobežota.

“Jebkurš aplis satiksmes organizāciju tikai uzlabo, un vienmēr pat labāk, nekā domāts,” teic Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks, Liepājas domes Transporta infrastruktūras komisijas loceklis Ingus Ukstiņš.

Viņš uzsver: “Svarīgākais, ka aplī vienmēr samazinās satiksmes ātrums, kas ir galvenais cēlonis nepatikšanām uz ceļa. Samazinās arī negadījumu skaits.”

Peldu ielas rekonstrukcija par Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu iekļauta pašvaldības projektā “Degradēto teritoriju revitalizācija un uzņēmējdarbības pamatinfrastruktūras izveide kūrorta zonā Liepājā, 1. kārta”.

Vienā no projekta nākamajām kārtām, ko iecerēts realizēt nākamgad, paredzēta Roņu ielas rekonstrukcija – skaidro pilsētas Attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Ābols.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli