Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Lai nokļūtu mājās, jāmaksā sods

Lai nokļūtu mājās, jāmaksā sods
Foto: Lasītājs
22.04.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Spīdolas ielā jau kādu laiku notiek remontdarbi. Tiesa – lielu apgrūtinājumu iedzīvotāji neizjuta, līdz brīdim, kad kādu vakaru vairāki uz šīs ielas dzīvojošie auto īpašnieki saņēma administratīvā pārkāpumu protokolus.

Lai veiktu nepieciešamos darbus, pa dienām strādnieki izvietoja zīmi “Iebraukt aizliegts” jeb tā saucamais “ķieģeli”, taču ik vakaru, kad darbi pabeigti, zīme pārvietota ielas malā, lai blakus esošo māju iedzīvotāji piekļūtu saviem īpašumiem.

Kādu vakaru strādnieki zīmi tomēr nenoņēma un vairāki māju iedzīvotāji saņēmuši protokolus un naudas sodu 55 eiro apmērā. Soda saņēmēji par notikušo ir sašutuši.

Policija skaidro, ka ja ceļa zīme ir uzstādīta, tad tā ir izpildāma visiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Izņēmums var būt, ja papildus ir uzstādītas papildzīmes, kā, piemēram, zona, darba laiks, utt.
“Valsts policijas amatpersonas nav tie, kuri uzstāda ceļa zīmes, taču ja redz izdarīto pārkāpumu, attiecīgi uz to reaģē, noformējot administratīvā pārkāpuma protokolu,” skaidro Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.
Tāpat policijas pārstāve stāsta, ka iedzīvotājiem būtu jāvēršas pie komersanta, kurš veica šos remontdarbus. “Jānoskaidro, vai darba projektā ir paredzēti piebraukšanas ceļi, satiksmes dalībnieku braukšanas maršruti, utt. Tāpat visus darbus pilsētas teritorijā saskaņo un atļaujas dod Liepājas pilsētas domes attiecīgās komisijas, kur iedzīvotāji arī var vērsties ar sūdzību.”

Pašiem iedzīvotājiem gan nav bijis skaidrs, kāds uzņēmums īsti veic darbus, jo informācijas par to objektā neesot.

Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam skaidro, ka Spīdolas ielā pēc Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” pasūtījuma darbus veic SIA “CTB”.

“Saskaņā ar savstarpējām līgumsaistībām par satiksmes organizāciju būvdarbu laikā atbildīgs darbu veicējs SIA “CTB”. Attiecīgi ar pretenzijām vai pēc papildus informācijas par satiksmes organizācijas risinājumiem būvdarbu gaitā var vērsties pie minētā būvuzņēmēja.”

A.Štāls atzīst, ka būvuzņēmējam ir jānodrošina piekļuve īpašumiem. Tāpat Komunālā pārvalde informējusi uzņēmumu par iedzīvotāju pretenzijām un lūguši novērst nebūšanas ar ceļu satiksmes zīmēm minētajā objektā.

Uzņēmuma SIA “CTB” pārstāvji portālam skaidro: “Brauktuves seguma nomaiņa Spīdolas ielā notiek asfaltbetona segumu uzturēšanas darbu līguma ietvaros. Veicot darbus, kuru dēļ nav iespējams atvērt ielas posmu transportlīdzekļu kustībai, Spīdolas ielas krustojumā ar Viršu ielu, tiek novietota ceļa zīme Nr.301 – Iebraukt aizliegts. Ja minēto darbu veikšanas zona ir tādā stāvoklī, ka nav iespējams to atvērt transportlīdzekļu kustībai, ceļa zīme satiksmes dalībnieku drošības dēļ netiek noņemta vakara un nakts laikā.”

Piekļuve pie ēkām Spīdolas ielā 10 un 12, kā arī Pāvilostas ielā 7, gan esot iespējama no divām pusēm. “Vajadzības gadījumā viena no abām piekļuves vietām tiek slēgta ar iepriekš minēto ceļa zīmi, atkarībā no paredzēto būvdarbu veikšanas lokācijas vietas, bet viena – no Spīdolas ielas puses vai no Pāvilostas ielas puses – vienmēr ir atvērta,” skaidro pārstāvji. 

Iedzīvotāji gan apgalvo pretējo – soda saņemšanas dienā zīme bijusi pie abām piekļuves vietām, tādēļ protokolu pārsūdzēs Valsts policijā.

“Kā mūsu uzņemtajos attēlos redzams, soda saņemšanas dienā Pāvilostas ielā “ķieģelis” bija brauktuves vidū, kur varēja noprast, ka iebraukt aizliegts, taču Spīdolas ielā barjeras un zīme bija pastumti malā,” skaidro mājas iedzīvotāji. Arī aprunājoties ar darba veicējiem, viņi apgalvojuši, ka pa ceļu drīkst braukt.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli