Ceturtdiena, 18. augusts Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas politikas apskats: Vai pietiks atmiņu, izvēloties rītdienu?

“Tautas kalpi Latvijai”, “Tautas varas spēks”, “Vienoti Latvijai”, “Latvija pirmajā vietā” utt… Nē, lasītāji, šīs nav nekādas smilšu kastē būvētas pilis un bērnu spēles, šīs ir reālas partijas, kas startēs 14. Saeimas vēlēšanās.

Nedēļas politikas apskats: Vai pietiks atmiņu, izvēloties rītdienu?
Latvijas sportisti Slovākijā notiekošajās Eiropas jaunatnes vasaras olimpiskajās spēlēs izcīnīja trīs medaļas. Attēlā vieglatlēte Austra Ošiņa, kas izcīnīja bronzu 1500 metru skrējienā. (Foto: Edijs Pālens/ LETA)
Latvijas sportisti Slovākijā notiekošajās Eiropas jaunatnes vasaras olimpiskajās spēlēs izcīnīja trīs medaļas. Attēlā vieglatlēte Austra Ošiņa, kas izcīnīja bronzu 1500 metru skrējienā. (Foto: Edijs Pālens/ LETA)
02.08.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Banāni sagatavoti

Piedodiet, ka ironizēju, bet nosaukumi mudina kādu pavilkt uz zoba. Šodien beidzas partiju sarakstu iesniegšana 14. Saeimas vēlēšanām, un varēs beidzot mierīgu prātu aplūkot visus sarakstus un kandidātus, kritiski izvērtēt partijas, kas patiesi nodarbojas ar politiku, un tās, kurās sasēduši neveiksminieki, dažādu iemeslu dēļ nespējuši pašapliecināties iepriekšējās partijās un/vai darbavietās.

Šajās vēlēšanās atkal dzirdēsim saldus populistiskus solījumus, kuriem nav nekāda sakara ar planētu Zeme un mūsu tās apdzīvoto daļiņu. Un klausīsim šos vārdus pat vairāk un biežāk, nekā ierasts.

Īpaši nelāgi tas izskatās laikā, kad pasauli skāruši globāli drošības apdraudējumi, kurus izraisījis Krievijas fašistiskais režīms pie Latvijas robežas.

Mēdz teikt, ka ļaudīm ir īsa atmiņa. Laikam jau gan. Vai atceraties odiozo Joahimu Zīgeristu un banānus, kurus viņš dalīja? Ņujorkai esot iebildumi pret pērtiķu vārdā nosauktajām bakām. Vai latviešiem nav nekādu iebildumu, ja viņiem dala banānus? Pirms aptuveni 30 gadiem nebija.

Mani vērojumi rāda, ka atmiņas dziļums daudziem beidzas aptuveni trijos gadu desmitos. Tas nozīmē, ka Latvijā un ne tikai atkal iestājies “banānu laiks”.

Starp citu, banānu triku nesen izspēlēja kāda lielveikalu ķēde, kas ienāca Latvijā. Un, ziniet, nostrādāja.

Protams, uz cilvēku prātiem sekas atstājis gan pandēmijas periods (un daļā sabiedrības paniskas bailes no potēm), gan karš Ukrainā. Un svarīgi ir izvērtēt notiekošo ar vēsu galvu, nepakļauties banānu piegādes un makaronu karināšanas partijām, maznozīmīgos jautājumus abstrahējot no būtiskām lietām.

Nu, sakiet, kā var ticēt, piemēram, uzņēmējam, par vienu no Latvijas oligarhiem dēvētajam Šleseram, kas savulaik vairākkārt Latvijas politikā nācis un gājis kā pa caurstaigājamo sētu, nokārtojot savus jautājumus un politiku it kā pametot? Viņš dibinājis, vadījis un atstājis vairākas partijas, iepinies vairākos skandālos.

Jau kopš pērnā gada viņš lieto terminu “Kariņa–Levita režīms”… Paldies Dievam, Latvija vismaz pagaidām ir demokrātiska republika, kuras pamatā ir Satversme un likumus lemj Saeima. Tāpēc teikt, ka te saimnieko Ministru prezidenta un Valsts prezidenta vārdā nosaukts režīms, ir, maigi izsakoties, nicinoši pašam pret savu valsti.

Turklāt daļa no viņa partijas iepriekš paustā vismaz daļēji atbilst Krievijas naratīviem un publiskajās sanākšanās bieži vien viņam blakus manāmi prokrieviski personāži.

Taču gan Šleseram, gan citiem ir visas tiesības mūsu valstī izpausties, dibināt partijas un tikt ievēlētiem. Stāsts ir par ko citu – par vēlētāju varēšanu izvērtēt potenciālo deputātu spēju kalpot tautai, nevis iet savtīgus ceļus. Ar to nebūt negribu teikt, ka mans favorīts ir Krišjānis Kariņš vai Egils Levits.

Pirms izdarīt izvēli, būs krietni jādomā, kam atdot savu balsi. Ja nespēšu atrast pašu labāko no labākajiem, izvēlēšos mazāko ļaunumu. Un noteikti to vidū nebūs viendienīšu partiju, kuras pat nespēj savākt pilnu kandidātu listi. Jau tas vien ir rādītājs, cik nopietna ir konkrētā organizācija.

Šajās vēlēšanās priekšplānā izvirzījušies valsts drošības apdraudējumi, tāpēc katrai partijai bez aplinkiem ir jāpauž sava attieksme pret Krievijas agresiju Ukrainā. Taču arī it kā potenciālo nosodījumu šajā jautājumā sabiedrībai ir jāuztver kritiski – jāraugās uz sarakstos esošajiem cilvēkiem, visupirms uz viņu līdzšinējiem darbiem.

Mīlestība ar gāzes smaku

Atgriežoties pie vēsturiskās atmiņas, amnēzija ļoti nopietni ir skārusi mūsu austrumu kaimiņzemi. Cik vienkārši, izrādās, ir aizmirst to laiku, kad padomijā dzīvojām aiz dzelzs priekškara, kad bija tikai viena partija, kad bija tikai viena taisnība un citādi domājošos lika aiz restēm par pretpadomju propagandu vai spundēja trakonamos.

Pie šādas dzīves atgriežas Krievija, kuras cilvēkus no televīzijas ekrāna zombē 24 stundas diennaktī.

Putina fašistiskais režīms savu sabiedrību strauji izolē no civilizētās pasaules, atklāti pauž genocīdu kultivējošas idejas un tās īsteno pret ukraiņu tautu un pret mazajām tautām Krievijas Federācijas sastāvā.

Pasaulē aizvien uzdod jautājumu, cik ilgi var turpināties agresorvalsts īstenotais neprāts Ukrainā? Piecu mēnešu laikā izkristalizējusies atbilde ir: tikai līdz pilnīgai Krievijas karaspēka sakāvei karalaukā. Jo nekas cits – ne ekonomiskās un finanšu sankcijas, ne Makrona zvani Putinam, ne kritušo skaits (pagājušajā nedēļā, pēc Ukrainas aprēķiniem, kopš kara sākuma bija gājuši bojā vairāk nekā 40 tūkstoši Krievijas karavīru) – nespēj kara šausmas apturēt pietiekami ātri.

Pagājušajā nedēļā civilizācija atkal bija lieciniece vairākkārtējām Krievijas zvērībām.

Neģēlīgākā, iespējams, – Doneckas apgabala Oleņivkas cietuma apšaudīšana, lai slēptu gūstekņu spīdzināšanas pēdas un slepkavības, kā arī lai kara noziegumos apsūdzētu Ukrainas armiju.

Šajā cietumā turēja Ukrainas karagūstekņus, arī varonīgos Mariupoles aizstāvjus.

Pieminēju ekonomiskās sankcijas, taču nesaku, ka tās ir neiedarbīgas. Ir pat ļoti, tikai to iedarbība ir lēna un vēlāk Krievijai var kļūt mokoša. Īstermiņā Putinam naudas pietiek, lai finansētu karu, tam palīdz arī šā brīža augstās naftas un gāzes cenas.

Krievijas režīms, šķiet, nedomā par nākotni, bet gan par šodienu. Gāzes piegāžu samazināšana Eiropai, piemēram, ir neizprotams solis. Vai tā viņi grib piespiest Eiropu sevi mīlēt? Jo ātrāk tiks aizgriezts Krievijas gāzes krāns, jo ātrāk Eiropa būs spiesta rīkoties jaunā realitātē. Jā, būs jāpārdzīvo enerģētiskā krīze, taču pēc tam tirgus visu saliks pa plauktiem. Un lielākā cietēja būs tieši Krievija, nevis Eiropa un pasaule.

Latvijā

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Partijas aktīvi iesniedz sarakstus Saeimas vēlēšanām.

“Gazprom” pārtrauc gāzes eksportu uz Latviju.

Mediķi pārmet valdībai solījumu nepildīšanu.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

CVK priekšsēdētājai Kristīnei Bērziņai karsts darba periods pirms 14. Saeimas vēlēšanām.

Pasaulē

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Krievijas armija turpina slepkavot Ukrainā.

Sasprindzinājums uz Serbijas un Kosovas robežas.

Eiropa vienojas par plānu dabasgāzes taupīšanai.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

ASV prezidents Džo Baidens apsveic Baltijas valstis simtgadē kopš diplomātisko attiecību izveidošanas ar Savienotajām Valstīm.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz