Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Liepāja ielu uzturēšanai ziemas sezonā ir sagatavojusies

Liepāja ielu uzturēšanai ziemas sezonā ir sagatavojusies
03.11.2011 16:56

Ziemas sezonai Liepājas ielu tīrīšanā un pretslīdes materiālu kaisīšanā būs iespējams vienlaikus iesaistīt 25 tehnikas vienības, turklāt iegādāta pavisam jauna un moderna kaisīšanas smagā automašīna, ceturtdien notikušajā preses konferencē informēja a/s “Latvijas autoceļu uzturētājs” Liepājas ceļu rajona Liepāja iecirkņa darbu vadītājs Aldis Vītoliņš.

Nepieciešamības gadījumā tiks piesaistīta papildus tehnika, piemēram, no uzņēmuma “Aizputes ceļinieks”.

“Šogad nevajadzētu būt nekādām problēmām,” uzskata A.Vītoliņš, runājot par gatavību ielu uzturēšanai 2011./2012.gada ziemas sezonā. Viņš atgādina, ka pērn pirmā ielu kaisīšana notika jau 27.oktobrī, un kopumā pa visu sezonu izlietoti 7000 kubikmetru maisījuma. Kaisāmā materiāla neesot pietrūcis, un A.Vītoliņš domā, ka arī šogad nepietrūks, bet, ja tomēr šā gada ziema būs sevišķi sniegota, maisījumu piegādās vēl papildus no Vācijas. “Apdomāsim, kā labāk uzturēt kārtībā Brīvības ielu. Kopš rekonstrukcijas tā ir stipri mainījusies. Tāpat ir izveidotas īpašas saliņas,” piebilda A.Vītoliņš. Viņš aicina arī Liepājas iedzīvotājus pievērst uzmanību tam, kā un kur tiek atstāta sava automašīna, lai izvairītos no pagājušā gada precedentiem, kad kādam spēkratam nolauzts spogulis.

Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls informēja, ka šobrīd visi priekšdarbi ielu uzturēšanai ziemā ir pabeigti. SIA “Komunālā pārvalde” koordinētais Ziemas dienests ir uzsācis diennakts dežūras ar šā gada 1. novembri. VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” Liepājas ceļu rajons ir veicis pakalpojuma sniegšanā iesaistītas tehnikas pārbaudes. SIA “Komunālā pārvalde” ir sastādīts darba maiņu grafiks Ziemas dienesta dežurantiem. Ziemas dienestā iesaistītie cilvēki, kas kontrolēs darbu izpildes laiku un kvalitāti, ir sagatavojušies šim darbam.  

Praktiskais darbs tiks uzsākts, vadoties pēc laika apstākļiem, sekojot laika prognozēm, skaidroja SIA “Komunālā pārvalde” valdes priekšsēdētājs Jānis Neimanis. “Ceram, ka šogad ziema nebūs ļoti barga, lai gan pagājušā gada ziema mums ir devusi labu rūdījumu. Esam gatavi līdzīgai ziemai,” norādīja J.Neimanis. To apstiprināja arī “Komunālās pārvaldes” ziemas dienesta vadītājs Andris Bražis.

SIA “Komunālā pārvalde” 2008. gadā uz trim gadiem ir noslēgusi līgumu ar VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” Liepājas ceļu rajons par ielu un citu objektu kopšanu ziemas sezonā (2009./2010. gada sezonā; 2010./2011. un 2011./2012.gada sezonā).

Gaidāmajā ziemas sezonā no 2011. gada 1. novembra līdz 2011. gada 31. decembrim brauktuvju uzturēšanas darbu apmaksai ir rezervēts finansējums no Autoceļu fonda LVL 22 584 apmērā. Sastādot 2012. gada budžetu, Ziemas dienesta darbiem Komunālā pārvalde plānos finanšu līdzekļus apjomā, kāds tika izlietots 2010./2011.gada ziemas sezonā – tas ir, aptuveni Ls 590 000.

J. Neimanis uzskata, ka, savlaicīgi pieņemot valsts budžetu, uzņēmums un pilsēta tiks skaidrībā par naudas līdzekļu apjomu labai ceļu uzturēšanai ziemas periodā. Budžeta pieņemšana viesīs skaidrību par finansējumu Valsts galveno autoceļu uzturēšanai pilsētas robežās. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka tas varētu notikt tikai 2012. gada janvārī. Papildu informācijai – viens brauciens, kas ietver visu pilsētas ielu kaisīšanu ar pretslīdes materiālu izmantošanu, izmaksā no 2,5 līdz 3 tūkstošiem latu atkarībā no snigšanas intensitātes.

Iepriekšējās ziemas sezonā pilsētas ielu tīrīšanai sākotnēji bija plānoti Ls 507 837 (tai skaitā valsts finansējums Ls 43 080), taču plānotās izmaksas tika pārsniegtas par Ls 84 300, jo ziema bija ļoti auksta un bagāta ar sniegu.

2011. gada augustā Ls 104 000 pašvaldībai no valsts tika kompensēti, kas savukārt ļāva novirzīt finansējumu ielu seguma uzturēšanai vasaras un rudens periodā.

Liepājā uzturēšanas prioritāte ir noteikta maģistrālajām ielām un ielām ar sabiedriskā transporta satiksmi, jo no šo ielu stāvokļa ir atkarīga autotransporta satiksmes funkcionēšana kopumā pilsētā. Tātad vispirms tiks nodrošināta A, A1 un B klases ielu uzturēšana un tīrīšana noteiktajos termiņos.

SIA “Komunālā pārvalde” ir vienojusies ar reģionālo meteoroloģijas dienestu par operatīvu laika prognožu piegādi. Informāciju par laika apstākļiem Ziemas dienests apkopos četras reizes diennaktī. Tas ļaus vieglāk plānot sniega un ledus tīrīšanas darbus.

Tāpat kā iepriekšējos gados atsevišķās ielās tiks uzstādītas satiksmi ierobežojošas zīmes “Apstāties aizliegts” laika posmā no plkst. 22.00 līdz 7.00.

Zvanot uz ziemas dienesta dežuranta tālruni 22011963, ikviens iedzīvotājs varēs uzzināt par konkrēto Liepājas ielu tīrīšanu no sniega un ledus.

Uzziņai

Dati par Liepājas ielu uzturēšanu 2011./2012. gadā ziemas sezonā

Pakalpojuma sniegšanā plānots iesaistīt šādu tehniku:
– pretslīdes materiāla kaisīšanas automašīnas        – 10 gab.
frontālos iekrāvējus iekraušanai un sniega atstumšanai – 5 gab.
greiderus – 3 gab.
 kravas automašīnas pašizgāzējus sniega izvešanai – 7 gab.

Tīrāmās platības:
 ielu brauktuvju garums – 219,23 km;
ielu brauktuves ar kopējo abu joslu garumu – 407,86 km;
 laukumi – 5750 m2;
 trotuāri un veloceliņi:
līdz 2011./2012. gada ziemas sezonai – 36 394 m2;
 sākot ar 2011./2012. gada ziemas sezonu (Brīvības iela utt. ) – 22 068 m2;
KOPĀ: 58 462 m2

Prognozējamais daudzums kaisāmajam materiālam: 
 sāls un smilts maisījums – 8000 m3;
mitrā sāls (vadoties no iepriekšējo gadu ziemas sezonas) – 100 tonnas.

Ģirta Gertsona foto

Šogad ir iegādāta jauna un moderna iekārta ielu uzturēšanā. Tās saimnieki apgalvo, ka automašīna labi spēs piekļūt grūti sasniedzamām vietām.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli