Trešdiena, 17. jūnijs Artis, Artūrs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepāja pārņems Dienvidkurzemes kapitāldaļas tūrisma birojā

Liepājas domē sagatavots lēmumprojekts par Dienvidkurzemes novada pašvaldībai piederošo Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja kapitāla daļu pārņemšanu bez atlīdzības.

Liepāja pārņems Dienvidkurzemes kapitāldaļas tūrisma birojā
Foto: Egons Zīverts
22.01.2025 05:40

liepajniekiem.lv

Dienvidkurzemes novada pašvaldība nolēma izbeigt līdzdalību SIA “Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs” un nodot bez atlīdzības savas 14,4 kapitāla daļas Liepājai, kas kļūs par vienīgo kapitāldaļu turētāju.

Sastrīdējušies neesot, iemesls atteikties no kapitāla daļām ir tīri likumisks.

Uz to jau vairākkārt norādījuši auditori, teica pašvaldības aģentūras “Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs” vadītāja Ieva Skābarde.

“Novadam ir sava aģentūra, kas veic tūrisma funkciju, un nav īsti pareizi, ka tam ir kapitāldaļas citas pašvaldības kapitālsabiedrībā,

par ko katru gadu maksā noteiktu summu pēc līguma,” viņa atzīmē.

Laikā pirms reformas, kad pastāvēja astoņi atsevišķi novadi, daļai no tiem tūrisma funkcijas nemaz nebija, kādam bija mazā apmērā. Tāpēc katrs piedalījās Liepājas tūrisma birojā ar noteiktu skaitu kapitāla daļu.

Kopš lielajā novadā ir vienota aģentūra, izveidojies funkciju pārklājums.

Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš Attīstības komitejas sēdē uzsvēra, ka ieguvums tūrisma nozarei Liepājā ir strādāt ļoti ciešā sazobē ar Dienvidkurzemes pašvaldību:

“Redzam, ka pie lielākiem vai mazākiem pasākumiem mums šī sinerģija ir nepieciešama, kaut vai runājot par naktsmītnēm.”

Viņš aicināja tūrisma biroju veicināt kopīgo darbu, lai nepazaudētu esošās iestrādnes, kas nepieciešamas visam reģionam, jo tūrismam robežu nav.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja valdes locekle Sintija Pusaudze pastāstīja, ka pārrunas jau notikušas pagājušajā nedēļā.

“Mēs noslēgsim līgumu ar aģentūru “Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs”, lai sadarbība nepārtrūktu. Tieši Ansiņa kunga minēto apsvērumu dēļ,” viņa teica.

“Kurzemē tūrisma jomā izteikti strādā kopā, lai sasniegtu cilvēkus un lieliskākus mērķus, jo tūrismā viens nav karotājs, jābūt komandai,” pauda I. Skābarde.

“Lai cilvēks šeit nebūtu caurbraucot uz vienu dienu, bet pavadītu ilgāku laiku, viņam vajag gan pilsētu, gan novadu.”

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz