Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Liepājniece satraucas par papagailīša veselību kafejnīcā “Antikvariāts”

Liepājniece satraucas par papagailīša veselību kafejnīcā “Antikvariāts”
Foto: Egons Zīverts
29.08.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Laikraksts saņēmis informāciju no satrauktas lasītājas, kura karstajā laikā bija nobažījusies par papagaiļa veselību SIA “Boulangerie” kafejnīcā “Antikvariāts”. “Skatlogā novietotā būrī putniņš izskatās savārdzis. Varbūt pie vainas ir saule, bet varbūt par viņu, kā nākas, nerūpējas,” sacīja sieviete, kura par redzēto ziņojusi policijai.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš apstiprināja, ka ir saņemts zvans no sievietes, kura apgalvojusi, ka papagailis kafejnīcas skatlogā izskatoties pusdzīvs. “Likumsargi apsekoja minēto vietu un secināja, ka putns ir ēnā un viss ar viņu ir kārtībā – ir gan ēdiens, gan ko padzerties. Līdz ar to nebija nekāda pamata ziņot Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD),” pastāstīja K. Vārpiņš.

PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītāja Gunta Kapeniece savukārt atzina, ka pārtikas apritē iesaistītais uzņēmums pats esot atbildīgs par higiēnas prasību ievērošanu. “Ja komersants spēj izpildīt šīs prasības, tas nav aizliegts. Protams, saņemot sūdzības, mums šī vieta ir jāapseko, ko izdarīsim arī šajā gadījumā,” teica G. Kapeniece.

“Par dzīvnieciņu labturību runājot, eksotiskiem dzīvniekiem nav noteikti kritēriji, kādos apstākļos tiem būtu jādzīvo. Šajā gadījumā saimniekam tas jāizvērtē pašam. Ja, šajā gadījumā, ar papagaiļa veselību kaut kas nav kārtībā, tad inspektors jau pēc ārējā izskata klīniski var redzēt, vai ir kādas problēmas,” pauda G. Kapeniece.

SIA “Boulangerie” pārstāvis Mikus Fomins par papagaili komentārus nevēlējās sniegt.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli