Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Lietuvas vides institūcijas sniedz informāciju par kartona rūpnīcas Klaipēdā radīto piesārņojumu

Lietuvas vides institūcijas sniedz informāciju par kartona rūpnīcas Klaipēdā radīto piesārņojumu
Foto: expeditioneslinguarum.com
13.01.2020 14:37

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Saistībā ar Lietuvas presē publicēto informāciju par neattīrīto notekūdeņu novadīšanu no kartona rūpnīcas Klaipēdā Valsts vides dienests pieprasīja no Lietuvas vides aizsardzības departamenta, kas ir atbildīgā iestāde par vides aizsardzības kontroli Lietuvā, sniegt informāciju par radīto piesārņojumu.

10.janvārī ir saņemta oficiāla atbilde, ka, sadarbojoties ar likumsargiem, Lietuvas vides aizsardzības departamenta pārstāvji 7.janvāra naktī veica kopēju inspekciju un atklāja, ka notekūdeņi no ”Grigeo Klaipeda” ražotnes tiek novadīti Kuršu jomā pilnībā vai daļēji neattīrīti.

7.janvārī uzņēmumam tika uzdots rīkojums pārtraukt vides piesārņošanu ar neattīrītiem notekūdeņiem. Uzņēmums pārtrauca neattīrītu notekūdeņu novadi un uzsāka to attīrīšanu caur ”Kaipēdas ūdens” sistēmu.

Klaipēdas apgabala prokuratūra sadarbībā ar Klaipēdas apriņķa policiju veic pirmstiesas izmeklēšanu par vides piesārņojumu. Saskaņā ar pirmstiesas izmeklēšanas provizoriskajiem datiem, reģistrētā piesārņojuma avots varētu būt akciju sabiedrības ”Grigeo Klaipeda” ražotne. Šobrīd apsūdzības vēl nav izvirzītas.

Klaipēdas apgabala prokuratūra šobrīd noskaidro neattīrīto notekūdeņu novadīšanas ilgumu, apjomu un konkrētās ūdenī nonākušās vielas.

Valsts vides dienests, sazinoties ar Lietuvas kolēģiem, telefoniski papildus ir saņēmis operatīvo informāciju, ka nelikumīgi novadīto notekūdeņu piesārņojums vairākas reizes pārsniedz attīrītu notekūdeņu normu, taču piesārņojums nav kritisks. Piesārņojums ir organisks (slāpekļa, fosfora savienojumi), tajā nav toksisku vielu. Sabiedrībai un iedzīvotāju veselībai briesmas nedraud, bet ilglaicīgs, nelabvēlīgs efekts jūras videi pastāv.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli