Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Maina pienākumu sarakstu

Maina pienākumu sarakstu
Foto: Ģirts Gertsons
25.01.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Turpmāk Liepājas mērs Jānis Vilnītis būs atbildīgs par izglītības jomu, bet viņa vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks atbildēs par pilsētas mārketingu un tūrisma attīstību. Šādas un vēl citas izmaiņas pilsētas vadošo darbinieku atbildībā Liepājas dome noteica vakar, izdarot grozījumu pašvaldības nolikumā.

J. Vilnītis jau pērn, stājoties domes priekšsēdētāja amatā, paziņoja, ka vēlas pievērsties aktuālajai izglītības nozarei – līdz šim tas bija vietnieka Ata Dekšņa pienākums. Līdz ar to viņa uzdevums tagad ir koordinēt izglītības sistēmas attīstību pilsētā, arī pedagoģisko darbinieku tālākizglītību, izglītības metodisko darbu, veidot sadarbību ar profesionālās izglītības kompetences centriem un augstākajām mācību iestādēm. Viņš arī pārraudzīs bērnu un jauniešu iesaistīšanu interešu izglītībā un saturīga brīvā laika pavadīšanā. Līdzīgi kā bijušajam domes priekšsēdētājam U. Seskam, arī viņam jāpārrauga informācijas sniegšana iedzīvotājiem un pilsētas sadarbības partneriem. Taču viņš vairs neatbildēs, kā to darīja iepriekšējais mērs, par kopējo pilsētas tēla un mārketinga jomu.

Galvenais fokuss būs uz izglītības kvalitāti un uz bērnudārzu pieejamību – preses konferencē apgalvoja J. Vilnītis, jautāts par viņa jaunajiem pienākumiem. Viņš vēlas februārī nākt klajā ar konkrētu plānu, kā risināt problēmu ar vietu trūkumu bērnudārzos, un grib celt Liepājas skolu reitingu. J. Vilnītis arī apzinās, ka būs jārisina skolu optimizācijas jautājums, “nebūs vienkārši”. “Tāpat jauniešu tēma būs svarīga un sāpīga.” Taču viņš atgādināja, ka nodarbosies arī ar citiem jautājumiem. Pārraugot pašvaldības sabiedriskās attiecības, pieskatīs, lai vairāk izskan pozitīva nevis negatīva informācija, “katra informācija, ko sniedz, ir jāpārdomā”. Piemēram, plānojot skolu optimizāciju, vispirms runāšot ar pedagogiem un vecākiem “un tikai tad ar medijiem, lai ir iespēja izskaidrot”. Savukārt pārraugot pilsētu sadraudzību, viņaprāt, pamatam ir jābūt ekonomikai, jo tādi kontakti varot izveidot jaunus uzņēmumus, varbūt pat kravu plūsmas. Līdz šim vairāk sadarbībā ar māsu pilsētām attīstīti kontakti izglītībā, kultūrā, sportā, bet “ja tas ir tikai uz naudas tērēšanu”, tad pret tādu sadraudzību viņš drīzāk attiecas skeptiski, jo “naudu iztērēt var ļoti ātri”.

Savukārt priekšsēdētāja vietniekam pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunāram Ansiņam tagad oficiāli uzdots veicināt pašvaldības sadarbību ar ministrijām un pilsētas attīstības projektu virzību izskatīšanai valdībā un ministrijās. Savukārt pienākumu pārraudzīt pašvaldības funkciju izpildi komercdarbības atbalstam tagad no G. Ansiņa pārņem U. Sesks.

U. Seskam būs vēl vairāki jauni pienākumi. Viņam pilsētas perspektīvo mērķu sasniegšanai savas kompetences ietvaros jāorganizē dažādu nozaru ekspertu diskusijas par Liepājai svarīgu projektu realizāciju un tāpat kā G. Ansiņam jāveicina pašvaldības sadarbība ar ministrijām un Liepājas attīstības projektu virzība izskatīšanai valdībā un ministrijās. Viņš uzsvēra, ka pievērsies pilsētas nākotnes stratēģiskajai plānošanai ar jauniem virzieniem: “Pasaule mainās, Liepājai arī ir jāmainās līdzi. Esmu sācis konsultācijas ar zinātniekiem un uzņēmējiem. Maijā Liepājā būs pirmā jaunā konference “Reģionālā attīstība digitalizācijas laikmetā”, lai meklētu jaunus izaicinājumus pilsētas ekonomikai.” Viņš uzskata, ka šī tēma ir ļoti svarīga, lai Liepāja neatpaliktu attīstībā. “Centīšos, lai moderni uzņēmumi plūst uz Liepāju. Ar tām institūcijām, ar kurām vajadzīgs, ar tām sadarbosimies,” skaidroja U. Sesks, jautāts, pie kā tagad brauks uz Rīgu, kad nav vairs Liepājas partijai partneru valdībā. “Ekonomikas, Finanšu, Satiksmes, Izglītības un zinātnes, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un citas, tā jau ir tā sadarbība – kalns pie Muhameda nenāks”, sacīja U. Sesks, piebilstot, ka arī “kurortoloģijas nozarei prasās risinājumi”.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli