Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mammām vienmēr patīk pucēties. Sandra Plostniece rada kleitas sievietēm, kas baro bērnu ar krūti

Mammām vienmēr patīk pucēties. Sandra Plostniece rada kleitas sievietēm, kas baro bērnu ar krūti
Foto: Ingus Plostnieks
02.11.2019 07:09

liepajniekiem.lv

“Ticu, ka kleitas un svārki sievieti spēj iedvesmot būt foršai gan pret sevi, gan pasauli,” uzskata apģērbu zīmola “Lets dream by Sandra” radītāja Sandra Plostniece. Viņa šuj kleitas arī māmiņām, kas baro bērniņu ar krūti. Sandra ir pārliecināta, ka arī šajā dzīves posmā sievietei jājūtas skaistai un sievišķīgai.

S. Plostniece ir trīs bērnu māmiņa. Vecākajai atvasei ir 13 gadu, un Sandra atceras, ka tolaik runāt par gaidībām, dzemdībām, bērniņa barošanu ar krūti nebija tik populāri, kā tas ir tagad. Notiek dažādi izglītojoši semināri, kursi, skoliņas.

“Kad baroju pirmo bērnu, bija kaut kur jānolien. Tas nebija sabiedrībā pieņemami. Līdz ar to par kleitu, kurā būtu iestrādāta barošanas “fīča”, nemaz neiedomājos. Tagad par to runā, un tas ir forši un kļūst arvien populārāk,” pieredzē dalās Sandra.

Viņai minētās izmaiņas likušas aizdomāties par apģērbu sievietēm, kas baro bērniņu ar krūti, gribējies, lai tas barošanu atvieglo. Un šobrīd kleitas ar iestrādāto krūtsbarošanas iespēju ir vienas no pieprasītākajām. “Ļoti meklē,” secinājusi šuvēja, “pat neraugoties uz to, ka pastāv konkurence un arī citi rada ko līdzīgu.”

Labākā reklāma esot citas māmiņas, kas nēsā Sandras kleitas, un par to esot liels prieks.

“Bieži vien saņemu vēstules, kas sākas ar tekstu: “redzēju jūsu kleitu mugurā kādai liepājniecei un arī gribu”,” teic šuvēja.

Parasti gan esot piebilde: tikai ar kādu atšķirīgu niansi – krāsu, volāniņu vai ko citu. “Audumu izvēlos tādu, kura sastāvā vairāk ir dabīgais materiāls,” atklāj sieviete.

“Visas manas kleitas ir maksimāli ērtas, vienkāršas, bet reizē arī sievišķīgas. Radu apģērbu, kas palīdz labi justies.

Uzskatu, ka apģērbs var iedvesmot un radīt prieku.”

Un Sandra cer, ka sievietes, tērpus nēsājot, to arī sajūt. “Ar to manas kleitas atšķiras no citām,” norāda meistare. “Man patīk pielikt klāt dažādus sievišķīgus knifiņus, piemēram, piedurknēm mežģīņu aprocītes.”

Sandra sociālajos tīklos seko, kā viņa pati teic, sievietēm, kuras iedvesmo, un tā dažkārt smeļas idejas saviem kleitu modeļiem.

“Parasti ieraugu detaļas vai krāsu salikumus, ko varētu izmantot arī savos tērpos. Uzreiz domāju par tehnisko pusi – ar kuru audumu ideju varētu realizēt.”

Tiek pasūtīts audums, un

Sandra vispirms uzšuj iedomāto modeli vienā eksemplārā pati sev, lai saprastu, kā ideja tehniski kalpo ikdienā un vai to var piedāvāt tālāk savām sekotājām sociālajos tīklos.

S. Plostnieces šūtās kleitas sievietes nēsā arī pēc bērniņa barošanas: tik ļoti tās ir iepatikušās! “Tas ir atkarīgs no sievietes tā brīža sajūtām,” sapratusi Sandra.

“Esmu ievērojusi, ka manas kleitas tirgo arī tālāk. Izvēle kleitu paturēt vai dot tālāk, domāju, saistās ar to, kāds bijis barošanas laiks, ar kādām emocijām tas bijis apvīts. Dažām sievietēm tas notiek superdabiski, bet dažām kaut kas neizdodas un gribas šo dzīves posmu ātrāk aizmirst.”

Atbildot uz jautājumu, kā sākusi savu uzņēmējdarbību, S. Plostniece pastāsta, ka aizgājusi no darba pēc septiņiem nostrādātiem gadiem, jo izjutusi tukšumu. Ieguvusi drēbnieka profesiju, un šūšana kļuvusi par sievietes hobiju. Apšuvusi sevi, draudzenes.

“Viss bija tā ļoti vienkārši, zināja tikai savējie,” stāsta Sandra. Situācija mainījusies pēc trešā bērniņa piedzimšanas.

“Kad Miķelim palika gadiņš, sāku rosīties, arī manas klientes, ar kurām iepriekš biju strādājusi, prasīja svārkus, kleitas. Atradu sev palīdzi, sākām strādāt divatā.” Un nu vaļasprieks izvērties par veiksmīgu biznesu. Domājot par nākotni, ir iecere barojošām māmiņām radīt arī krekliņus.

Pati baroju savu bērnu

Liepājas Reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļas vecmāte, krūts barošanas speciāliste Ineta Vītola pēc pieredzes saka, ka tūlīt pēc dzemdībām krūts zīdīšanu uzsāk 99 procenti visu mammu, kurām ir piedzimis vesels, iznēsāts bērniņš. Ļoti maz ir tādu māmiņu, kuras atsakās zīdīt. 

Viņa skaidro, ka Latvija krūts zīdīšanas jomā ir četrreiz labākā situācijā nekā citviet Eiropā. Eiropas valstīs krūts zīdīšanu saņem apmēram 15 procenti zīdaiņu, turpretī Latvijā tie ir apmēram 60 procenti.

Speciāliste stāsta, ka mūsdienās zīdīt mazuli ir populārāk, nekā tas bija agrāk. Jaunajām māmiņām ir daudz plašākas iespējas izglītoties un gatavoties zīdīšanai. 

“Nekas nevar būt labāks par mātes pienu! Vienmēr pareizā daudzumā, pareizā siltumā, nodrošina visas mazulīša vajadzības. Mātes pienā ir visas nepieciešamās vielas, lai bērniņš varētu augt, attīstītos, nostiprinātu imunitāti,” tā I.Vītola.

“Varu piekrist, ka sabiedrības attieksme pret barojošām māmiņām ir ļoti dažāda. Manuprāt, negatīvie komentētāji ir no ”pagātnes”, un man ir žēl, ja kāda māmiņa šādi ir tikusi aizskarta. Ļoti gribas sievietes iedrošināt: ticiet man, lielākā daļa cilvēku paskatīsies un priecāsies par jums, ka uzdrošināties zīdīt  savu bērniņu sabiedriskā vietā. Latvijā mammas ir radošas un vienmēr izdomās, kā pabarot savu bērnu. Mammas baro ar krūti savus bērnus parkā uz soliņa, pludmalē, iestādēs, veikalos, restorānos. Bērns ir tāds pats pilnvērtīgs sabiedrības loceklis kā mēs visi. Un, jo vairāk māmiņu sabiedriskās vietās baros savus mazuļus, jo vairāk citi ar to rēķināsies,” iedrošina speciāliste. 

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz