Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Mīnu kuģu eskadrai savs karogs

Mīnu kuģu eskadrai savs karogs
Foto: Egons Zīverts
01.07.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

27. jūnijā Jūras spēku Mīnu kuģu eskadra, atzīmējot izveidošanas 15. gadskārtu, svinīgā ceremonijā Liepājā tika pie sava karoga, ko eskadras komandierim komandkapteinim Gvido Ļaudupam pasniedza Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Mīnu kuģu eskadras komandieris komandkapteinis Gvido Ļaudups “Kurzemes Vārdam” pēc karoga saņemšanas pastāstīja: “Bruņotajos spēkos ir raksturīgi, ka Zemessardzes un kājnieku bataljoniem ir savi kaujas karogi. Vēsturiski tā ir sanācis, ka Jūras spēkiem līdz šim bija kara flotes karogs un Jūras novērošanas un sakaru dienesta karogs. Pagājušajā gadā, kad es pārņēmu Mīnu kuģu eskadras vadību, radās doma, ka, tuvojoties izveidošanas 15. gadadienai, vajadzētu pasniegt jūrniekiem kādu ļoti simbolisku un nozīmīgu dāvinājumu. Kopā ar eskadras bocmani Ivaru Zvirgzdiņu sākām darbu pie karoga izveides. Karogs simbolizē ne tikai vienības piederību kādai ieroču šķirai, bet ir vēstījums par vienības identitāti, tās lepnumu par uzdevumu izpildi un atbildību, ar kādu šie uzdevumi un mērķi ir sasniegti.”

Darbs pie karoga izstrādes tika uzsākts pagājušajā gadā. Skices izstrādāja Mīnu kuģu eskadras vadības grupas bocmanis I. Zvirgzdiņš. Sadarbībā ar Aizsardzības ministrijas Heraldikas komisiju tika izveidots karoga makets. Karogu šuva meistare Lia Mona Ģibiete ar kolēģēm Astru Dzērvi, Antru Brakši un Veltu Aizstrauti, kātu un spici izgatavoja meistars Andris Dzērve un rotkalis Andris Grebis.

Mīnu kuģu eskadras devīze ir “Mēs latvju zemes dzintarjūru drošu sevim darīsim”.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās un uzrunas teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, pilsētas mērs Jānis Vilnītis, kā arī pārstāvji no Jūras spēku vadības un Liepājas garnizona vienību komandieri.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli