Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

No ezera izmāna milzu līdaku

No ezera izmāna milzu līdaku
Foto: no Ainara Šteinberga ģimenes albuma
23.05.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Par spīti tam, ka Liepājas ezerā joprojām ir ļoti zems ūdens līmenis un tas zināmā mērā ierobežo makšķernieku iespējas tikt pie zivīm, mūspuses lielākā ūdenstilpe maija pirmajās nedēļās bijusi dāsna ar ievērojamiem lomiem. Otrdienas vakarā spiningotājs Ainars Šteinbergs no ezera izmānīja 8,2 kilogramus smagu līdaku.

Līdz ar 1.maiju, kad tika atklāta līdaku ķeršanas sezona, daudziem copmaņiem Liepājas ezerā bija izdevies tikt pie brangām zaļsvarcēm, kuru svars pārsniedz piecus kilogramus. Līdaku medības turpinās, turklāt ļoti sekmīgi, ik pa laikam sociālajos tīklos parādās fotogrāfijas ar zivīm, kuras spiningotāji var uzskatīt par trofejām.

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes darbinieks Ainars Šteinbergs ar makšķerēšanu aizraujoties jau sen, un pēdējā laikā šim hobijam esot pievērsies arī viņa dēls Artis. “Abi ar dēlu ezerā iebraucām ap puspieciem pēcpusdienā, taču galvenie notikumi risinājās pēc divarpus stundām, kad man uz liela izmēra oranžas krāsas gumijas mānekļa pieteicās milzu līdaka. Pati cīņa ar plēsēju gan nebija ilga – tikai kādas piecas līdz septiņas minūtes. Ātri izdevās nogurdināt. Arī iepriekš biju noķēris cienījamu līdaku, taču, ja svari nemeloja, tad mans rekords ir pārspēts par 200 gramiem, proti, iepriekš biju pieveicis tieši astoņus kilogramus smagu līdaku. Tāpat arī garums zaļsvārcei bija cienīgs – 1,1 metrs,” savā piedzīvojumā dalās A.Šteinbergs.

Ar to gan tēva un dēla vakara sekmīgā cope nebeidzās – neilgi pēc tam Ainars un Artis noķēra attiecīgi 4 un 3,3 kilogramus smagas līdakas. “Būtība visas ievērojamā izmēra līdakas tika noķertas 40 minūšu laikā Liepājas ezera dienvidu galā. Par to, kuras zivis paturēt nolēmām kopā ar dēlu – vienojāmies, ka astoņniecei jāturpina peldēt, bet četrus kilogramus smagā līdaka brauca mājās kopā ar mums. Manas mammas dzimšanas dienā būs zivju kotletes,” stāsta A.Šteinbergs, piebilstot, ka pēcāk mājās, kad sieva esot uzzinājusi par daudz ievērojamāku lomu, sekojis jautājums, kāpēc tā tikusi palaista vaļā. “Domāju, ka ar četrus kilogramus smagu līdaku kotletēm būs gana,” saka A.Šteibergs.

Makšķernieks gan mazliet esot bijis pārsteigts par veiksmīgo copi. “Copmaņu starpā valda uzskats, ka tādos laikapstākļos, kad ir karsts un krasi mainās vēja virziens te uz vienu, te uz otru pusi, zaļsvārces nereti ir visai kuslas. Šis ir pierādījums, ka līdakām apetīte var rasties jebkuros apstākļos un jebkurā laikā. Manuprāt, kad pavasarī ezerā ūdens vēl nav uzsilis, nav tādas rīta un vakara copes, kā mēdz teikt. Periodiski ķeras visas dienas garumā – jābūt īstajā vietā, īstajā laikā. Protams, arī jāprot līdaku piemānīt,” sacīja A.Šteinbergs, kurš pēc nedēļas atkal plāno ar laivu art ezera ūdeņus. Ātrāk nesanākšot, jo ir citi darbi, kas jāpaveic.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)