Trešdiena, 22. janvāris Austris

Noslēgusies bērnu aprūpes centros dzīvojošo bērnu vajadzību izvērtēšana

Noslēgusies bērnu aprūpes centros dzīvojošo bērnu vajadzību izvērtēšana
Foto: liepajniekiem.lv
16.05.2017 10:29

liepajniekiem.lv

Kurzemē ir noslēgusies bērnu sociālās aprūpes centros (bērnu namos) dzīvojošo bērnu individuālo vajadzību izvērtēšana, kas tika veikta projekta “Kurzeme visiem” ietvaros, informē projekta sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Siliņa.

Kurzemes reģionā ir pieci bērnu nami jeb bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas (tai skaitā Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta Bērnunams un alsts sociālās aprūpes centra ”Kurzeme” filiāle ”Liepāja”), kurās sociālos pakalpojumus uz 31.12.2016. saņēma 157 bērni.

Bērnu individuālo vajadzību izvērtēšanu un sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas plānu izstrādi no 2016.gada novembra līdz 2017.gada aprīlim veica četri speciālisti – sociālais darbinieks, psihologs, ergoterapeits un fizioterapeits.

Projekta ietvaros ir veikta 126 bērnu individuālo vajadzību izvērtēšana, kuri izvērtēšanas laikā atradās iestādē un nebija sasnieguši 18 gadu vecumu:

  • Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta Bērnunamā – 27 bērniem;

  • Strazdes bērnu namā – 10 bērniem;

  • Ventspils novada bērnu namā ”Stikli” – 18 bērniem;

  • Ventspils Sociālās aprūpes namā ”Selga” – 24 bērniem;

  • VSAC ”Kurzeme” filiālē ”Liepāja” – 47 bērniem.

“Izvērtēšanas procesa laikā apstiprinājās, ka biežāk norādītie iemesli bērnu ievietošanai bērnu namos ir to pamešana novārtā vai vardarbība pret bērnu, kā arī vecāku alkoholisms un citas atkarības,” vēsta I.Siliņa. “Papildus tam iegūtā un apkopotā informācija apliecina, ka daļa bērnu vairākkārt piedzīvojuši gan bērna namu, gan audžuģimeņu, gan aizbildņu maiņu. Tāpat izvērtēšanas procesā ir konstatēts, ka lielākajai daļai bērnu vecāki ir dzīvi. Viss minētais nepārprotami norāda uz nepieciešamību būtiski palielināt ģimenēm sniedzamā atbalsta apjomu un daudzveidību, tādējādi samazinot risku bērniem nonākt institūcijās.”

Bērnu individuālo vajadzību izvērtēšana tiek veikta visā Latvijā. Projekts ”Kurzeme visiem” tiek īstenots līdz 2022. gadam kā daļa no Latvijā notiekošā deinstitucionalizācijas (DI) procesa, kura mērķis ir ilgtermiņā radīt tādu sociālo pakalpojumu un atbalsta sistēmu, kas sniedz sabiedrībā balstītus pakalpojumus un maksimāli samazina ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās personu tostarp bērnu skaitu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)