Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

Papildināts – Piemin deportāciju upurus

Papildināts – Piemin deportāciju upurus
Foto: Egons Zīverts
25.03.2019 13:40

liepajniekiem.lv

Šodien, 25.martā, Liepājā, tāpat kā citviet Latvijā, tiek pieminētas 1949.gada 25.marta deportācijas un Komunistiskā genocīda upuri.

Pusdienlaikā Liepājas muzeja filiālē ”Liepāja okupāciju režīmos”, K. Ukstiņa ielā 7/9, Liepājas Politiski represēto kluba biedri tikās ar jauniešiem, lai pieminētu 1949.gada 25.marta skaudros vēstures notikumus.

Politiski represētie atcerējās to dienu notikumus, kavējās atmiņās par izsūtījumā pārdzīvoto un piedzīvoto, un kā daudzus gadus Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas nu jau 10.b klases audzēkņi savas audzinātājas Velgas Šolces vadībā bija sagatavojuši literāru kompozīciju, veltītu represētajiem. Tajā skanēja dzejoļi, dziesmas un represēto atmiņas.

Tikšanās noslēgumā Liepājas Politiski represēto kluba biedri un jaunieši tradicionāli kopīgi dziedāja izsūtījumā sacerēto dziesmu ”Kas tie tādi, kas dziedāja”.

Bet vienos dienā Liepājas Politiski represēto kluba biedri kopā ar jauniešiem devās uz Tores staciju, lai vietā, no kuras liepājniekiem sākās sāpju un moku ceļš, godinātu represiju upurus.

Līdzīgi kā 1941.gada 14.jūnija, arī 1949.gada 25.marta deportācijas ir iecirtušas dziļu brūci Latvijas un latviešu tautas 20.gadsimta vēsturē. Vairāk kā 10 000 ģimeņu (42 149 cilvēki) agrā marta rītā pēkšņi tika izrautas no mājām, aizvestas tūkstošiem kilometru tālu, lai pēc izsūtīšanas organizētāju ieceres nekad vairs neredzētu dzimteni. Tāds liktenis bija lemts arī 2651 Liepājas un tās apkārtnes iedzīvotājam.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli