Piektdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 11. maijs

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 11. maijs
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
11.05.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

22:00 Ukrainas bruņotajiem spēkiem izdevies atbrīvot vēl vienu apdzīvotu vietu Harkivas apgabalā, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

“Harkivas virzienā ienaidnieks neveica uzbrukuma operācijas. Okupantu vienības pārgāja aizsardzībā, lai bremzētu mūsu karaspēka virzību. Ukrainas bruņoto spēku vienību veiksmīgas operācijas laikā tika atbrīvota Pitomnika, Harkivas apgabalā,” teikts ziņojumā.

Ukrainas armijas ģenerālštābs arī ziņoja, ka okupanti traucē mobilo sakaru tīklus okupētajās Harkivas apgabala teritorijās, lai novērstu informācijas pārraidi par Krievijas karaspēka pārvietošanos.

“Daudzu apdzīvoto vietu iedzīvotāji atstāti bez elektrības un ūdens,” teikts ziņojumā.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iepriekš pavēstīja, ka Ukrainas bruņotie spēki pakāpeniski atspiež Krievijas karaspēku no Harkivas.

Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs 5.maijā paziņoja, ka Ukrainas aizsardzības spēki pārgājuši pretuzbrukumā Harkivas un Izjumas virzienos.

21:23 Ukrainā kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma 24.februārī nogalināti 3496 mierīgie iedzīvotāji, bet vēl 3760 cilvēki ievainoti, trešdien paziņojis ANO augstākā cilvēktiesību komisāra birojs (OHCHR).

OHCHR no kara sākuma apstiprinājis 1268 vīriešu, 821 sievietes, 76 meiteņu un 93 zēnu nāvi karadarbības rezultātā. Nogalināti ir arī 69 bērni un 1169 pieaugušie, kuru dzimums pagaidām nav noskaidrots.

Ievainoto vidū ir 537 vīrieši, 407 sievietes, 87 meitenes un 94 zēni, kā arī 167 bērni un 2468 pieaugušie, kuru dzimums pagaidām nav zināms.

Lielākā daļa no kara upuriem nogalināti vai ievainoti ar šāviņiem un ieročiem, kuru iedarbība skar plašu teritoriju, piemēram, ar raķetēm, reaktīvajiem daudzstobru mīnmetējiem vai aviācijas bumbām.

ANO uzsvēra, ka patiesie skaitļi ir ievērojami lielāki, jo informācija no vietām, kur turpinās intensīva karadarbība, pienāk ar aizkavēšanos, bet daudzas ziņas par zaudētām civiliedzīvotāju dzīvībām vēl ir jāapstiprina. Piemēram, tas attiecas uz Mariupoli, Izjumu, Severodonecku, Rubižni un vairākām citām vietām, no kurienes saņemtas ziņas par daudziem upuriem mierīgo iedzīvotāju vidū.

19:20 Ukrainā par civiliedzīvotāja nogalināšanu tiesas priekšā tiks saukts Krievijas armijas tanku nodaļas komandieris Vadims Šišimarins, trešdien paziņojusi Ukrainas ģenerālprokurore Irina Venediktova.

Šis ir pirmais gadījums, kad tiesas priekšā saukta Krievijas militārpersona par civiliedzīvotāja slepkavību šī kara laikā.

“Ģenerālprokuratūra nosūtījusi tiesai apsūdzības rakstu pret (..) komandieri Vadimu Šišimarinu,” paziņoja Venediktova.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka šis 21 gadu vecais krievu karavīrs 28.februārī noslepkavojis neapbruņotu Sumu apgabala Čupakhivkas ciema iedzīvotāju, kurš pa ceļa malu stūma velosipēdu.

Venediktova norādīja, ka pirms tam kolonnu, kurā atradās seržants Šišimarins, iznīcinājusi Ukrainas armija. Bēgot viņš kopā ar vēl četriem kolēģiem no automātiem atklāja uguni uz privāto automašīnu un to nolaupīja.

Pēc tam iebrucēji ar nolaupīto automašīnu iebrauca ciematā. Tur viņi ieraudzīja vīrieti, kurš atgriezās mājās un runāja pa telefonu. Viena no militārpersonām pavēlēja seržantam nogalināt civiliedzīvotāju, lai viņš par iebrucējiem nepaziņotu Ukrainas armijai.

Šišimarins ar automātu vairākas reizes iešāva 62 gadus vecajam vīrietim galvā, to nogalinot.

Šobrīd aizdomās turamais atrodas apcietinājumā. Viņam draud desmit līdz 15 gadu ilgs cietumsods vai mūža ieslodzījums.

17:45 Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī Ukrainā krituši vairāk nekā 500 ukraiņu zemessargu, trešdien paziņojusi Ukrainas Nacionālās gvardes amatpersona.

Pildot savus pienākumus cietuši gandrīz 1700 zemessargi, no kuriem 501 ir ktitis.

Aprīļa vidū Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka kara laikā krituši 2500 līdz 3000 Ukrainas karavīru.

17:40 Krievijas varasiestādes plāno uz karu Ukrainā nosūtīt tikko mācības pabeigušus desantniekus, bet starp Krievijas ģenerāļiem pastiprinās domstarpības, liecina Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes sniegtā informācija.

“Pagaidām nekas neliecina, ka Kremlis drīzumā gatavotos pabeigt karu Ukrainā. Vienlaikus notiek mēģinājumi veikt tā dēvēto slēpto mobilizāciju,” lasāms pārvaldes ziņojumā.

Ukrainas izlūki noskaidrojuši, ka Krievijā notiek aktīva aģitācijas kampaņa un uz karadarbības zonu tiek nosūtīti militāro mācību iestāžu absolventi un kursanti. Tādā veidā tiek papildināts arī desanta vienību sastāvs, kas piedzīvojis smagus zaudējumus frontē.

Kā apgalvo Ukrainas izlūkdienests, piemēram, Rjazaņas Margelova vārdā nosauktās augstākās gaisa desanta komandskolas absolventus uzreiz pēc 25.jūnijā gaidāmā izlaiduma plānots nosūtīt uz karadarbības zonu Ukrainā.

Tāpat Ukrainas izlūku aplēses liecina, ka Krievija karā Ukrainā iesaistījusi 45% materiāli tehniskā nodrošinājuma brigāžu automašīnu (2600 no 6000).

Atlikušās automašīnas tiekot saglabātas gadījumiem, ja rastos citas ārkārtējās situācijas, secinājusi Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

Tā informē, ka pašlaik okupanti savu automobiļu parku cenšas papildināt ar Ukrainā nozagtiem spēkratiem.

“”Speciālās militārās operācijas” buksēšana ir katalizators tam, ka pastiprinās slēptais konflikts krievu ģeneralitātes vidū, konkrēti ģenerālštābā,” lasāms pārvaldes ziņojumā.

“Nesaskaņas un slēpta konkurences cīņa starp grupējumiem ģenerālštābā bija jau ilgi pirms kara. Tomēr pēdējās izgāšanās un citu Krievijas istablišmenta spēka centru mēģinājumi visu atbildību par neveiksmēm uzgrūst armijai izraisījuši krasu konflikta saasināšanos,” ziņo ukraiņu izlūki.

16:16 Ņemot vērā starptautisko pieredzi, Ukrainas atmīnēšana var turpināties piecus līdz desmit gadus, žurnālistiem teicis Ukrainas Valsts ārkārtējo situāciju dienesta sapieru pārvaldes priekšnieks Olehs Bondars.

Bondars norādījis, ka vienas no bīstamākajām Krievijas iebrukuma sekām ir valsts teritorijas plaša piesārņošana ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem, no kuriem daļu aizliedz izmantot starptautiskās konvencijas.

“Ņemot vērā starptautisko pieredzi, atmīnēšana var turpināties piecus līdz desmit gadus,” atzinis eksperts.

Kā klāstījusi amatpersona, Krievijas karaspēks izmanto attālinātās mīnēšanas sistēmas, ciniski atstājot nekontrolējamus mīnu laukus apdzīvotās vietās, kur tiek apdraudētas civiliedzīvotāju dzīvības.

Mīnas un munīcija atklāta Kijivas, Černihivas, Harkivas, Sumu, Mikolajivas, Zaporižjas, Dņepropetrovskas, Doneckas un Luhanskas apgabalos.

“Kopējais dažādu mīnu, kasešu [bumbu] elementu un īpaši uzstādīto sprādzienbīstamo priekšmetu skaits ir aptuveni 10% no visiem atklātajiem un neitralizētajiem sprādzienbīstamajiem objektiem,” Bondars piebildis.

Viņš uzsvēris, ka Ukrainas Valsts ārkārtējo situāciju dienests ir sācis aktīvi informēt civiliedzīvotājus par sprādzienbīstamo priekšmetu radītajiem riskiem.

Pēc tam, kad Ukrainas armija ir atbrīvojuši pilsētu vai ciemu, vispirms tajā tiek veikti sākotnējie drošības pasākumi, apsekotas apdzīvotās vietas, autoceļi un apkaimes, strādā elektrības, ūdens un gāzes līniju atjaunojošas brigādes, stāsta Bondars.

Tagad sākts nākamais posms, kad tiek apsekotas un atmīnētas lauksaimniecības zemes, kur zemnieki vēlas sākt pavasara sējas darbus, teicis atmīnēšanas speciālists.

Ukrainas Iekšlietu ministrijas paspārnē darbu sācis Starptautiskais koordinācijas centrs atmīnēšanas jautājumos.

Pirms mēneša Bondars paziņoja, ka Ukrainā atmīnēšana jāveic apmēram 300 000 kvadrātkilometru platībā, kas ir gandrīz puse valsts teritorijas.

15:51 Ukraina ar bezpilota lidaparātiem apšauda Krievijas karavīrus Čūsku salā, liedzot ienaidniekam nostiprināties Melnās jūras rietumu akvatorijā, ziņo Lielbritānijas izlūkdienests.

Izlūkdienests norādījis, ka Čūsku salā turpinās kaujas, Krievijai cenšoties pastiprināt savu tur esošo garnizonu.

Arī Ukraina un Krievija ir ziņo par smagām kaujām Čūskas salā, kas atrodas aptuveni 35 kilometrus no piekrastes, uz dienvidiem no Odesas.

Izmantojot bezpilota lidaparātus “Bayraktar”, Ukraina ir veiksmīgi devusi triecienus Krievijas pretgaisa aizsardzībai un apgādes kuģiem, norādījuši britu analītiķi.

Pēc Krievijas flotes atkāpšanās uz Krimu pēc raķešu kreisera “Moskva” zaudēšanas, Krievijas apgādes kuģiem ir minimāla aizsardzība Melnās jūras rietumos, norādījuši britu analītiķi.

Krievijas centieni palielināt savus spēkus Čūskas salā dod Ukrainai lielākas iespējas apšaudīt Krievijas vienības un iznīcināt to ieročus.

Tomēr, ja Krievijai izdosies nostiprināt savas pozīcijas ar stratēģisku pretgaisa aizsardzību un vadāmajām raķetēm, Krievija varētu dominēt Melnās jūras ziemeļrietumos, uzskata britu analītiķi.

14:48 Hersonas apgabalā krievu okupantu izveidotās administrācijas vadītāja vietnieks Kirils Strjemousovs paziņojis, ka reģions vērsīsies pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar lūgumu uzņemt to Krievijas sastāvā.

“Hersonas pilsēta – tā ir Krievija, nekādas HTR (Hersonas tautas republikas) Hersonas apgabala teritorijā veidotas netiks, referendumu nebūs. Tas būs viens vienīgs rīkojums uz Hersonas apgabala vadības Krievijas prezidentam adresētā aicinājuma pamata,” Krievijas ziņu aģentūras citē kolaboracionista vārdus.

Ar līdzīgu redzējumu Strjemousovs nāca klajā jau iepriekš. Vēl sestdien viņš sacīja, ka reģions tiecas nonākt Krievijas sastāvā.

“Neviens ne uz ko netiks piespiests, bet senajām krievu zemēm ir jāatgriežas savā vēsturiskajā kultūras un vērtību gultnē,” skaidroja okupantu administrācijas pārstāvis.

14:48 Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā valstī zaudēti 30% jeb kopumā aptuveni 4,8 miljoni darbavietu, trešdien paziņoja ANO Starptautiskā Darba organizācija (ILO).

“Ekonomikas traucējumi apvienojumā ar bēgļu plūsmu rada vērienīgus zaudējumus nodarbinātības un ienākumu ziņā,” norād ILO.

Organizācija prognozē, ka gadījumā, ja karadarbība nekavējoties tiktu pārtraukta, Ukrainas ekonomikā būtu novērojama strauja atlabšana ar 3,4 miljonu darbavietu atgriešanos, tādējādi nodarbinātības kritumu samazinot līdz 8,9%.

Ja karadarbība saasināsies, tad nodarbinātība turpinās samazināties, un zaudēto darbavietu skaits sasniegs septiņus miljonus jeb 43,5% no kopējā darbavietu skaita.

Vienlaikus ILO lēš, ka aptuveni 2,75 miljoni ukraiņu bēgļu ir darbaspējas vecumā un varētu meklēt darbu uzņēmējvalstīs, ja karš ieilgs un viņiem ārpus Ukrainas būs jāuzturas ilgāku laiku.

12:56 Krievijas gāzes piegāžu apjoms Eiropai caur Ukrainu trešdien samazinājies pēc tam, kad Kijiva paziņoja, ka aptur daļu no Krievijas gāzes tranzīta uz Rietumeiropu Luhanskas apgabalā.

Krievijas valsts kontrolētais gāzes gigants “Gazprom” ziņu aģentūrai TASS norādīja, ka trešdien Eiropai piegādātās gāzes apjoms caur Ukrainu veido 72 miljonus kubikmetru, salīdzinot ar 95,8 miljoniem kubikmetru otrdien.

Ukraina otrdien paziņoja, ka okupācijas dēļ nav iespējams piekļūt mezglpunktam Sohranovkā, taču solīja uz laiku novirzīt gāzes plūsmu pa citiem tranzīta maršrutiem.

Trešdien publiskotie dati liecina, ka gāzes plūsma mezglpunktam Sohranovkā ir pilnībā apstājusies, bet kāpums citā tranzīta maršrutā nav pietiekams, lai kompensēto šo kritumu.

Eiropa ir bijusi satraukta par gāzes piegādēm, kopš Krievija 24.februārī sāka pilna apjoma iebrukumu Ukrainā. Daudzas Rietumeiropas valstis grib Krieviju ekonomiski sodīt par šo iebrukumu, bet tām nav alternatīvu Krievijas gāzes piegādēm. Maksājot par šīm piegādēm, tās nodrošina finansējumu Krievijai.

Kopš kara sākuma ir bijušas bažas, ka Krievija varētu apturēt gāzes piegādes Eiropai, bet līdz šim tas nav noticis. Liela daļa no šīm piegādēm tiek nodrošināta pa cauruļvadu “Nord Stream 1”, kas uzbūvēts Baltijas jūras dzelmē.

Saskaņā ar līgumiem, tranzītā caur Ukrainu ir atļauts piegādāt līdz 109 miljoniem kubikmetru gāzes dienā.

09:56 Ukrainas aizsardzības spēki turpinājuši pretuzbrukumu uz ziemeļiem no Harkivas un ir atspieduši okupantus tuvāk Krievijas robežai, teikts ASV domnīcas Kara izpētes institūta (ISW) jaunākajā apkopojumā par norisēm Krievijas-Ukrainas karā.

Ukrainas karavīri atbrīvojuši vairākas apdzīvotās vietas.

Ukrainas armijas pretuzbrukums turpinājies uz ziemeļiem no atbrīvotās Starij Saltivas.

Krievi pārdislocē karavīrus no Izjumas apkaimes, lai censtos vājināt ukraiņu spēku pretuzbrukumu un apturētu to tālāku virzīšanos uz Krievijas robežu.

“Ukrainas pretuzbrukums, visticamāk, turpinās novērst Krievijas karaspēka uzmanību no izvēršanās citos uzbrukuma virzienos, kur ukraiņu aizsardzība arī veiksmīgi apturējusi kaujas darbības,” teikts kopsavilkumā.

Eksperti arī prognozē, ka Ukrainas Bruņoto spēku pretuzbrukums apturēs Krievijas artilērijas triecienus Harkivas ziemeļaustrumu nomalēm un potenciāli ļaus Ukrainas aizstāvjiem uzbrukt Krievijas aizmugurei.

Eksperti uzskata, ka šis pretuzbrukums paralizē okupantu uzbrukuma darbības Izjumas rajonā, no kurienes viņi mēģināja aplenkt Ukrainas spēkus Donbasā.

09:56 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši aptuveni 26 350 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš iebrukuma sākuma krievi zaudējuši 1187 tankus, 2856 bruņutransportierus, 528 lielgabalus, 185 daudzstobru reaktīvos mīnmetējus, 87 zenītartilērijas iekārtas, 199 lidmašīnas, 160 helikopterus, 1997 automobiļus un autocisternas, 12 kuģus un ātrlaivas, 390 bezpilota lidaparātus, 41 specializētās tehnikas vienību un 94 spārnotās raķetes.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Atkārtoto iebrukumu Ukrainā Krievija pēc valsts prezidenta Vladimira Putina pavēles sāka 24.februārī.

08:48 Krievijas karaspēka uzbrukums Donbasā atpaliek no Krievijas prezidenta Vladimira Putina plāna par vismaz divām nedēļām, konstatējusi ASV Aizsardzības ministrija.

“Pēc mūsu vērtējumiem, tas par divām nedēļām vai vēl vairāk atpaliek no Putina iecerēm par tā atrašanos Donbasā un [Ukrainas] dienvidos,” teikts paziņojumā Pentagona vietnē.

Pentagons uzskata, ka Putins nav sasniedzis savus mērķus pēc tam, kad kaujas darbības tika koncentrētas uz Donbasu.

“Pat Mariupole vēl arvien nav ieņemta. Viņš (Putins) pārvietoja 10 bataljonu taktiskās grupas (BTG) uz ziemeļiem, bet viņam vēl arvien dienvidos atrodas divu BTG ekvaivalents; viņš vēl arvien bombardē Mariupoli, jo pretošanās metalurģijas rūpnīcā [“Azovstaļ”] turpinās. Tātad viņš nav sasniedzis nekādus panākumus, uz kuriem cerēja,” atzīmēja ASV militārais resors.

ASV Nacionālo izlūkdienestu direktore Avrila Heinsa pirms tam paziņoja, ka Putins tāpat kā agrāk mēģina izveidot “sauszemes tiltu” starp okupētajām Donbasa teritorijām un Piedņestru, kā arī gatavojas ilgstošai karadarbībai Ukrainas teritorijā.

08:48 Hamburgas ostā Vācijā ir arestēta luksusa jahta “Luna”, kas pieder Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitniekam – miljardierim Farhadam Ahmedovam, ziņoja laikraksts “Sueddeutsche Zeitung”.

Vācijas varas iestādēm izdevās atklāt jahtas īpašumtiesību struktūru, un tā ir pakļauta sankciju likuma darbībai.

Šī jahta, kuras vērtība tiek lēsta 400 miljonu eiro apmērā, agrāk piederēja citam Krievijas oligarham Romanam Abramovičam. Tagad tai ir aizliegts atstāt ostu līdz īpašam rīkojumam.

Krievijas miljardieris Farhads Ahmedovs, kurš dzimis Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, ir bijušais Krievijas Federācijas padomes loceklis. Ahmedovs ir Putina līdzgaitnieks, un aprīļa sākumā Eiropas Savienība (ES) viņam noteica sankcijas.

08:47 Ukraina otrdien paziņoja, ka aptur daļu no Krievijas gāzes tranzīta uz Rietumeiropu Luhanskas apgabalā, jo Krievijas karaspēka īstenotā šī apgabala okupācija padara neiespējamu pārraudzīt gāzes tranzīta plūsmas.

Ukrainas lēmums nozīmē, ka no plkst.7.00 trešdien tiks apturēts 32,6 miljonu kubikmetru gāzes tranzīts dienā. Tā ir apmēram trešdaļa no gāzes daudzuma, ko Krievija katru dienu eksportē caur Ukrainas teritoriju, informēja Ukrainas regulatori.

Ukraina paziņoja, ka okupācijas dēļ nav iespējams piekļūt mezglpunktam Sohranovkā un novirzīt gāzes plūsmu pa citiem tranzīta maršrutiem. Ukraina minēja vismaz vienu “pieaugušas vardarbības” gadījumu.

Krievijas koncerns “Gazprom”, kas piegādā pa šiem cauruļvadiem transportēto gāzi, apstrīdēja Ukrainas argumentu, paziņojot, ka tam “nav absolūti nekāda apstiprinājuma par pieaugušas vardarbības gadījumiem”.

“Gazprom” piebilda, ka nav nekādas tehniskas iespējas novirzīt šo gāzi pa citiem maršrutiem. 

Eiropa ir bijusi satraukta par gāzes piegādēm, kopš Krievija 24.februārī sāka pilna apjoma iebrukumu Ukrainā. Daudzas Rietumeiropas valstis grib Krieviju ekonomiski sodīt par šo iebrukumu, bet tām nav alternatīvu Krievijas gāzes piegādēm. Maksājot par šīm piegādēm, tās nodrošina finansējumu Krievijai.

Kopš kara sākuma ir bijušas bažas, ka Krievija varētu apturēt gāzes piegādes Eiropai, bet līdz šim tas nav noticis. Liela daļa no šīm piegādēm tiek nodrošināta pa cauruļvadu “Nord Stream 1”, kas uzbūvēts Baltijas jūras dibenā. 

Saskaņā ar līgumiem, tranzītā caur Ukrainu ir atļauts piegādāt līdz 109 miljoniem kubikmetru gāzes dienā. 

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz