Sestdiena, 28. janvāra Spodris, Kārlis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 26. novembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 26. novembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
26.11.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

16:33 Ukrainas un Krievijas starpā notikusi kārtējā apmaiņa ar gūstekņiem, sestdien pavēstīja Kijivas un Maskavas amatpersonas.

Platformā “Telegram” Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks pavēstīja, ka atbrīvoti 12 Ukrainas gūstekņi, savukārt Krievijas Aizsardzības ministrija ziņo, ka no gūsta atgriezušies deviņi karavīri.

Atbrīvoto Ukraiņu vidū ir četri Jūras spēku karavīri, divi Nacionālās gvardes karavīri un robežsargi, viens teritoriālās aizsardzības karavīrs un trīs civilisti – laulāts pāris un viens vīrietis, kas tika uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

“Mājās brauc karavīri, kas aizstāvēja Mariupoli, Čornobiļas atomelektrostaciju un Čūsku salu,” paskaidroja Jermaks.

Pēdējās nedēļas laikā Ukraina un Krievija gūstekņu apmaiņas veikušas vairākkārt.

Kā norādīja Ukrainas prezidenta biroja vadītājs, nedēļas laikā Kijivai izdevies panākt 98 ukraiņu atgriešanos mājās.

14:57 Krievijas karaspēks sestdien ar raķetēm apšaudījis Dņipro pilsētu, valsts centrālajā daļā, pavēstīja Dņipropetrovskas apgabala kara administrācijas vadītājs Valentīns Rezņičenko.

Raķešu triecienā daļēji izpostītas septiņas ģimenes mājas.

Sprādziena vietā izraisījies ugunsgrēks. Cietusi sieviete, kas izcelta no drupām un nogādāta slimnīcā.

Iepriekš par raķešu atlidošanu platformā “Telegram” ziņoja pilsētas mērs Boriss Filatovs.

Viņš rakstīja, ka pilsētas komunikācijas un infrastruktūra nav cietušas, tomēr notikusi automātiska vairāku transformatoru apakšstaciju atslēgšanās.

13:36 Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzrunā sestdien, kad tiek atzīmēta Holodomora piemiņas diena, sacīja, ka ukraiņus reiz gribēja iznīcināt ar badu, bet tagad – ar tumsu un aukstumu.

“Ukraiņi gājuši cauri ļoti briesmīgām lietām. Un pie visa tā saglabājuši spēju nepakļauties un savu brīvības mīlestību. Reiz mūs gribēja iznīcināt ar badu, tagad – ar tumsu un aukstumu. Mūs nesalauzt. Mūsu uguns neizdzisīs. Mēs atkal uzvarēsim nāvi,” sacīja prezidents.

Kā savukārt sacīja premjerministrs Deniss Šmihaļs, pieminot padomju režīma 30.gados mākslīgi izraisīto badu un tā upurus, “90 gadus vēlāk Krievijas režīms atkal ar genocīdu grib salauzt ukraiņus un mūsu gribu. Neizdosies.”

“Nesalaužamā, drosmīgā ukraiņu tauta izturēs un atkal uzplauks pēc uzvaras. Bet Krievija noteikti samaksās par saviem noziegumiem. Soli pa solim mēs šo dienu padarām tuvāku,” uzsvēra premjers.

Ukrainas Informācijas politikas ministrija arī atgādina, ka piemiņas sveces jāaizdedz plkst.16.

Padomju diktatora Josifa Staļina 1932. un 1933.gadā Ukrainā mākslīgi izraisītajā masveida badā tika nogalināti vairāk nekā desmit miljoni cilvēku.

Padomju varas mākslīgi uzturētais bads bija viens no pasaules vēsturē briesmīgākajiem cilvēka izraisītajiem masu iznīcināšanas gadījumiem.

Daudzi uzskata, ka Staļina mērķis bija pret ukraiņu tautu vērsts apzināts genocīds un Holodomors ir pielīdzināms nacistu īstenotajam holokaustam.

12:22 Aizsardzības ministrija plāno kārtējo materiāltehnisko līdzekļu palīdzības sūtījumu Ukrainai.

Ministrija ir sagatavojusi valdības lēmuma projektu par materiāltehnisko līdzekļu nodošanu Ukrainai.

Detalizētāka informācija netiek atklāta. Aizsardzības ministrija kopš kara sākuma tikai daļēji publiski atklājusi kāda veida palīdzība katrā sūtījumā piegādāta.

Aizsardzības ministrija septembra sākumā paziņoja, ka kopš 24.februāra Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas uzbrukumu ir mērāms jau aptuveni 300 miljonu eiro apmērā, savukārt Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas apkopojušas ziedojumus vairāk nekā 15,7 miljonu eiro apmērā.

Latvijas sniegtajā militārajā atbalstā iekļauti ieroči, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas, munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes “Stinger”, bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, helikopteri, degviela un citas preces.

Kopš kara sākuma arī Iekšlietu ministrija no savām rezervēm vairākkārt sniegusi dažādu praktisku palīdzību Ukrainas dienestiem.

11:42 Krievijas karaspēks pret Ukrainu izmanto vecas spārnotās raķetes, kam nomontētas kodolgalviņas, teikts jaunākajā Lielbritānijas izlūkdienesta publiskajā ziņojumā par stāvokli Ukrainas frontēs.

“Atvērtajos avotos publicētajās fotogrāfijās redzama gaisa bāzējuma raķete “AS-15 Kent” (kā raķetes H-55 tiek dēvētas atbilstoši NATO klasifikācijai), kas, pēc visa spriežot, tika notriekta,” teikts ziņojumā.

Šīs raķetes tika izstrādātas 80.gados kā līdzeklis kodollādiņu transportēšanai. Triecienā Ukrainā izmantotās raķetes kodolgalviņa bija noņemta un aizstāta ar balastu.

“Kaut arī šāds inerts ierocis var nodarīt zināmus zaudējumus uz raķetei piemītošās kinētiskās enerģijas un neizmantotās degvielas rēķina, tā diez vai var satriekt plānoto mērķi,” norāda Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Krievija, domājams, “cer, ka šīs raķetes kalpos kā viltus mērķis un spēs novērst pretgaisa aizsardzības sistēmu uzmanību”.

Par to, ka virs Kijivas notriekta Krievijas raķete H-55, kurai kodolgalviņas vietā bijis balasts, jau 17.novembrī ziņoja Ukrainas specializētais izdevums “Defense Express”.

11:15 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz sestdienas rītam sasnieguši 86 710 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 560 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2901 tanku, 5848 bruņutransportierus, 1896 lielgabalus, 395 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 209 zenītartilērijas iekārtas, 278 lidmašīnas, 261 helikopteru, 1554 bezpilota lidaparātus, 531 spārnoto raķeti, 4406 automobiļus un autocisternas, 16 kuģus un ātrlaivas, kā arī 163 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

10:03 Krievijas karaspēks visu nakti apšaudījis Dņipropetrovskas apgabala Ņikopoles rajonu, pavēstīja apgabala kara administrācijas vadītājs Valentīns Rezņičenko.

“Rajonu piecas reizes apšaudīja ar “Gradiem” un smago artilēriju. Uz Ņikopoli, Marhanecu un apkārtnes ciemiem izšāva teju 60 šāviņus,” platformā “Telegram pavēstīja apgabala vadītājs.

Apšaudē neviens cilvēks nav zaudējis dzīvību un neviens nav ievainots, liecina varasiestāžu informācija.

Ārkārtas dienestu pārstāvji apseko uzbrukumos cietušās teritorijas.

08:36 Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde noliedz baumas, ka Krievija gatavojoties uzbrukt Ukrainai no Baltkrievijas puses līdz šī mēneša beigām.

“Ukrainas informatīvajā telpā pēdējās dienās izplatās informācija it kā par ienaidnieka plāniem novembra beigās uzbrukt Ukrainai ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas trieciengrupējumu no Ukrainas ziemeļu robežu puses. Šī informācija tiek pastiprināta ar anonīmām ziņu “noplūdēm” par forsētu raķešu un aviācijas uzbrukumu, kas notiktu pirms šāda iebrukuma,” teikts paziņojumā Galvenās izlūkošanas pārvaldes “Telegram” kanālā,

“Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde paziņo, ka šī informācija neatbilst patiesībai. Šādas informatīvas specoperācijas mērķis ir izprovocēt Ukrainu pārsviest ievērojamu daļu karaspēka uz Baltkrievijas robežu, lai vājinātu Bruņoto spēku uzbrukuma potenciālu Ukrainas austrumos un dienvidos, kā arī pie vienas reizes parādīt baltkrieviem it kā mūsu valsts nodomus uzbrukt Baltkrievijas teritorijai, ar to pašu provocējot baltkrievus iesaistīties karā,” teikts paziņojumā.

Galvenā izlūkošanas pārvalde uzsvēra, ka šādām ziņām ir mērķis sēt paniku ukraiņu sabiedrībā un tās ir naidīgu informatīvi psiholoģisko specoperāciju daļa. “Uz to norāda arī fakts, ka vispirms šādos paziņojumos kā iespējamā iebrukuma datums bija norādīts 25.-28.novembris, bet pēc dažām stundām tas tika nomainīts uz 28.-29.novembri,” informēja pārvaldes izlūki.

“Mēs aicinām pilsoņus nepakļauties naidīgām provokācijām un uzticēties tikai oficiāliem informācijas avotiem. Atzīmējam, ka Ukrainas Aizsardzības spēki nodrošina mūsu ziemeļu robežu drošu aizsardzību un ir gatavi jebkurā brīdī atvairīt ienaidnieka uzbrukumu. Turklāt arī paziņojam, ka saskaņā ar izlūkošanas datiem Baltkrievijas teritorijā nav trieciengrupējuma, kas varētu izpildīt šādus uzdevumus,” rezumēja Galvenā izlūkošanas pārvalde.

08:35 Ukrainas valdība organizē iedzīvotāju bezmaksas evakuāciju no Hersonas pilsētas, un pirmie 100 evakuētie ar vilcienu ir aizvesti uz Hmeļnickas pilsētu, piektdien paziņoja Ministrija pagaidām okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos.

Starp šiem 100 evakuētajiem ir 26 bērni, septiņi guļoši slimnieki un seši cilvēki ar mazām mobilitātes spējām.

“Ierodoties Hmeļnickā, visi evakuētie saņems palīdzību iekšēji pārvietotu personu apliecības noformēšanā un valsts naudas atbalstu 2000 grivnu apmērā pieaugušajiem un 3000 grivnu apmērā bērniem un personām ar invaliditāti. Viņi visi tiks bez maksas izmitināti un saņems humāno palīdzību,” teikts ministrijas paziņojumā. 

Ministrija pagaidām okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos atgādināja, ka no Hersonas var evakuēties arī ar autobusiem uz Odesu, Mikolajivu un Krivijrihu. Tur cilvēkus izmitinās īpaši aprīkotās patversmēs, bet pēc tam ar evakuācijas vagoniem nogādās uz drošākiem Ukrainas reģioniem. 

Hersonas apgabala civilās administrācijas vadītājs Jaroslavs Januševičs iepriekš aicināja evakuēt atbrīvoto Hersonas apgabala teritoriju iedzīvotājus. Tas ir saistīts ar lieliem apšaudes draudiem no Krievijas puses un nopietniem reģiona infrastruktūras postījumiem.

Arī ministre pagaidām okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos Irina Vereščuka ir aicinājusi Hersonas iedzīvotājus evakuēties uz ziemas periodu. 

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz