Sestdiena, 3. decembris Raita, Jogita, Evija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Karš Ukrainā: 29. septembris

Ukraina turpina aizsargāt savu zemi pret agresori Krieviju.

Karš Ukrainā: 29. septembris
Foto: Scanpix
Foto: Scanpix
29.09.2022 00:00

LETA

Jaunākā informācija:

23:17 Ukrainas bruņotie spēki notur Krievijas iebrucējus sauszemes sektorā, kura kopējais garums ir 3390 kilometri, bet aktīvā frontes līnija ir 850 kilometri, ceturtdien paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās operatīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks Aleksijs Gromovs.

“Ienaidnieks turpina izrādīt pretestību, savelk rezerves, veic mobilizāciju. Līdz šim Ukraina turpina noturēt ienaidnieku sauszemes sektorā, kura kopējais garums ir 3390 kilometri, ieskaitot aktīvo frontes līniju ar agresoru 850 kilometru garumā,” sacīja Gromovs.

Pēc viņa teiktā, šonedēļ armijas operāciju laikā notikušas 78 kaujas sadursmes ar pretinieku.

Gromovs arī informēja, ka, pateicoties Ukrainas karavīru mērķtiecībai un profesionalitātei, atbrīvoti vairāk nekā 1000 kvadrātkilometri Ukrainas zemes, nodibināta kontrole pār vairāk nekā 50 apdzīvotām vietām.

23:17 Centienos leģitimizēt Krievijas rīkotos pseidoreferendumus par okupēto Ukrainas apgabalu pievienošanu Krievijai piedalījusies arī kāda sieviete, kas kaimiņvalsts propagandas medijos nosaukta par “vēlēšanu novērotāju no Latvijas”, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Krievijā dzīvojošā Latvijas pilsone Alina Gerliņa esot piedalījusies Doneckas apgabalā notiekošā pseidoreferenduma novērošanā. Krievijas medijam “RIA novosti” viņa žēlojusies par ES sankcijām, no kurām ciešot paši eiropieši.

Gerliņa jau iepriekš nonākusi Valsts drošības dienesta (VDD) redzeslokā. Viņa pieminēta arī VDD pārskatā par iepriekšējo gadu, jo piedalījusies pasākumā “Krievijas līderi”, pārliecinājusies LTV.

VDD norādījis, ka šis pasākums ir līdzeklis, caur kuru Krievijas iestādes vervē krievu tautības jauniešus, lai tie izplatītu Kremļa pasaules redzējumu. Gerliņa bijusi arī prokremliskā interneta portāla “Baltnews” redaktore.

“VDD vērtējumā Krievijas okupācijas spēku organizētajos pseidoreferendumos kā dalībnieki tika izraudzītas tādas personas, kuras ilgstoši un dažādos veidos demonstrējušas lojalitāti Kremļa režīmam, kas šobrīd īsteno kara noziegumus Ukrainā. VDD rīcībā esošā informācija liecina, ka par šādu personu ir uzskatāma arī Alīna Gerliņa. Viņa iepriekš strādājusi Krievijas agresīvās propagandas mērķiem izmantotajos “Rossiya Segodnya” veidotajos informācijas resursos, kā dēļ atradusies arī VDD redzeslokā,” norādījis VDD.

Savukārt Ārlietu ministrijā uzsver, ka Gerliņa nepārstāv ne Latviju, ne Latvijas valsti. Ministrija arī paudusi stingru nosodījumu Krievijas rīkotajiem pseidoreferendumiem Ukrainā.

Kā ziņots, Krievijas okupētajā Ukrainas teritorijā no 23. līdz 27.septembrim notika pseidoreferendumi par pievienošanos Krievijai.

Ukraina un rietumvalstis nosodījušas pseidoreferendumu rīkošanu okupētajās Doneckas, Luhanskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās.

Ukrainas amatpersonas iepriekš norādījušas, ka pseidoreferendumi pamatā vajadzīgi Krievijas sabiedriskās domas ietekmēšanai, lai pēc sakāvēm kaujas laukā Ukrainā attaisnotu mobilizāciju.

23:16 ASV Senāts ceturtdien apstiprināja Ukrainai jaunu ekonomisko un militāro palīdzību 12 miljardu dolāru apmērā.

Palīdzība, par kuru vienojās abu pušu senatori, ietver trīs miljardus dolāru ieročiem, piegādēm un algām Ukrainas armijai, kā arī pilnvaro prezidentu Džo Baidenu uzdot ASV Aizsardzības ministrijai sniegt Ukrainai ieročus un materiālus 3,7 miljardu dolāru vērtībā.

Tas arī dod Kijivai 4,5 miljardus dolāru, lai nodrošinātu valsts finanšu stabilitāti un valdības darbību.

“Septiņus mēnešus kopš konflikta sākuma ir pilnīgi skaidrs, ka amerikāņu palīdzība ir gājusi lielu ceļu, palīdzot Ukrainas tautai pretoties Putina ļaunajai agresijai,” sacīja Senāta vairākuma līderis Čaks Šūmers. “Taču cīņa nebūt nav beigusies, un mums ir jāturpina palīdzēt drosmīgajai ukraiņu tautai.”

Ukrainai piešķirtā palīdzība ir daļa no īstermiņa pagarinājuma līdz decembrim federālajam budžetam, kura termiņš beidzas fiskālā gada beigās 30.septembrī, taču Kongresa partijas nav vienojušās par visa gada budžetu 2022.-2023. fiskālajam gadam.

Pagarinājums ļaus valdībai darboties līdz decembrim, taču tas vispirms ir jāapstiprina Pārstāvju palātai, lai izvairītos no valdības darba daļējas apturēšanas pirmdien.

21:23 ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs ceturtdien nosodījis Krievijas plānus anektēt okupētās Ukrainas daļas, norādot, ka tā ir bīstama eskalācija, kam nav vietas mūsdienu pasaulē.

“Jebkuram lēmumam virzīt uz priekšu Ukrainas Doneckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas reģionu aneksiju nebūtu legālas vērtības un tas pelnījis nosodījumu,” paziņoja Gutērrešs.

“To nedrīkst akceptēt,” viņš uzsvēra.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs ceturtdien paziņoja, ka par okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju Krievija oficiāli paziņos piektdien svinīgās ceremonijas laikā Kremlī.

Gutērrešs norādīja, ka valsts teritorijas aneksija, balstoties uz spēku, ir pretrunā ANO statūtiem un starptautiskajām tiesībām.

Viņš atgādināja, ka pseidoreferendumi, kurus Krievija noorganizēja okupētajās teritorijā, notika kara laikā Krievijas okupācijas apstākļos un ārpus Ukrainas konstitucionālā ietvara.

“Tos nevar saukt par īstu tautas gribas izpausmi,” sacīja Gutērrešs.

“Krievijas Federācijai kā vienai no piecām pastāvīgajām [ANO] Drošības padomes dalībvalstīm ir īpaša atbildība par statūtu ievērošanu,” viņš piebilda.

“Jebkurš Krievijas lēmums virzīties uz priekšu vēl vairāk apdraudēs izredzes uz mieru,” norādīja ANO ģenerālsekretārs.

17:44 Krievijā pēc “daļējās” mobilizācijas izsludināšanas 21.septembrī armijā jau iesaukti vairāk nekā 100 000 cilvēku, ceturtdien paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās operatīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks Aleksijs Gromovs.

“Krievijā pēc daļējās mobilizācijas izsludināšanas aktīvi turpinās karaklausībai pakļauto iesaukšana. No izsludinātajiem 300 000 cilvēku jau ir iesaukti vairāk nekā 100 000. Saprotam, ka paziņotais skaitlis 300 000 nav galīgs. Visticamāk, mobilizēto skaits būs daudz lielāks,” sacīja Gromovs.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pagājušajā nedēļā izsludināja valstī daļēju mobilizāciju, lai iegūtu vairāk karavīru nosūtīšanai karot uz Ukrainu. Putina lēmums izraisījis valstī protestus un jaunu vīriešu masveida bēgšanu uz ārvalstīm.

13:40 Par okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju Krievija oficiāli paziņos svinīgās ceremonijas laikā Kremlī piektdien, pavēstījis diktatora Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

“Rīt Lielās Kremļa pils Georga zālē pluksten 15 notiks parakstīšanas ceremonija par jauno teritoriju inkorporāciju Krievijā,” pavēstīja Peskovs, piebilstot, ka Putins uzstāšoties ar īpašu runu.

Kā ziņots, Krievija no 23. līdz 27.septembrim okupētajās Ukrainas teritorijās, pārkāpjot jebkādas starptautiskās tiesības, organizēja fiktīvas nobalsošanas par okupēto teritoriju aneksiju.

Visas rietumvalstis jau paziņojušas, ka negrasās jebkādā veidā atzīt šos pseidoreferendumus. Par to neatzīšanu paziņoju pat tāda Krievijai tradicionāli draudzīga valsts kā Serbija.

13:25 Četros Ukrainas apgabalos krievu okupantu izveidoto marionešu administrāciju nominālie vadītāji, kas nule mudinājuši Krieviju okupētos reģionus anektēt, ieradušies Maskavā.

“Es jau esmu Maskavā,” Krievijas propagandas medijam TASS apliecināja Leonīds Pasečņiks, ko Kremlis izraudzījies Luhanskas vietvalža lomai.

Ir paredzēta Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās ar okupēto apgabalu nominālajiem vietvalžiem, sacīja Hersonā okupantu ieceltā amatpersona Kirils Stremousovs.

“Tikšanās ar prezidentu, protams, ir plānota. Man šīs informācijas nav, es nevaru pateikt – kur, kas, kad,” Kremļa radio sacīja Hersonas kolaboracionists.

Trešdienas vakarā Stremousovs publicēja fotogrāfiju, kurā redzami Maskavas ieceltie Doneckas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu okupēto daļu nominālie vietvalži Deniss Pušiļins, Vladimirs Saldo un Jevgēņijs Beļickis. Kā norādīja Hersonas kolaboracionists, viņi ieradušies Maskavā.

13:25 Saskaņā ar Ukrainas izlūkdienesta ziņām Krievija plāno Baltkrievijā izvietot 20 000 mobilizēto, trešdien pavēstījusi Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara.

Ar mobilizētajiem līdz septembra beigām paredzēts papildināt Baltkrievijā jau izvietotās krievu karaspēka vienības.

Krievu karavīru izvietošanai paredzēts izmantot gan Baltkrievijas armijas kazarmas, gan civilās būves.

Tiek ziņots, ka šim nolūkam armijai tiek nodotas noliktavas, angāri un pamestās lauksaimniecības uzņēmumu būves.

Maļara norāda, ka papildināto krievu vienību apbruņošanai paredzēts izmantot gan Baltkrievijas armijas noliktavās esošo kara tehniku, gan Krievijā iekonservēto tehniku.

Mobilizēto transportēšanai Krievija plāno rekvizēt privātā īpašumā esošās smagās un vieglās automašīnas, vēsta Maļara.

Saskaņā ar Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes rīcībā esošo informāciju baltkrievu drošības dienestiem uzdots sniegt atbalstu to krievu mobilizēšanā, kas nesen ieradušies Baltkrievijā.

10:52 Pēdējo dienu laikā Krievija okupētajā Ukrainas daļā no Krimas uz Hersonas apgabalu pārvietojusi 2000 mobilizēto, ceturtdien pavēstījis Ukrainas armijas ģenerālštābs

“Zināms par 2000 Krimā mobilizēto cilvēku nosūtīšanu 27.septembrī no Sevastopoles uz Hersonas apgabalu,” teikts sociālajā tīklā “Facebook” publicētajā paziņojumā.

Okupētajā Krimā kara komisāri saņēmuši rīkojumu krievu okupācijas armijā visupirms iesaukt Krimas tatārus un nosūtīt viņus uz armijas daļām, kas veic uzdevumus intensīvu kauju zonās.

“Tikai [Krimas] Sakas rajonā 26.septembrī mobilizēts 21 šīs tautības cilvēks,” teikts paziņojumā.

10:08 Krievijas sagrābtajā Zaporižjas apgabala Melitopolē uzsprādzis kolaboracionistes Jeļenas Šapurovas auto, ziņapmaiņas platformā “Telegram” ceturtdien pavēstījis pilsētas mērs Ivans Fedorovs.

Okupācijas administrācijā viņa bija atbildīga par “izglītības departamentu”

Saskaņā ar sākotnējo informāciju Šapurova izdzīvojusi.

Sprādziens noticis dzīvojamā zonā līdzās rūpniecības un ekonomikas koledžai.

“Precizēta informācija no pretošanās kustības – sadedzis vietējās augsta ranga kolaboracionistes Jeļenas Šapurovas auto,” pavēstīja mērs.

“Cilvēks, kas miera dzīvē bija slavens ar daudzām korupcijas shēmām, atradis savu “aicinājumu” – vadīt okupācijas “izglītības departamentu” un visādā veidā palīdzēja okupantiem ieviest Krievijas “izglītības” režīmu. Atbilstoši aculiecinieku teiktajam nodevēja ir dzīva, kaut arī pārbijusies teju līdz nāvei,” norādījis Fedorovs.

09:44 Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 58 580 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Diennakts laikā iznīcināti 430 iebrucēji un 13 tanki, notriektas četras krievu spārnotās raķetes.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī krievi zaudējuši 2325 tankus, 4909 bruņutransportierus, 1385 lielgabalu, 331 daudzlādiņu reaktīvo iekārtu, 175 zenītartilērijas iekārtas, 262 lidmašīnas, 224 helikopterus, 995 bezpilota lidaparātus, 246 spārnotās raķetes, 3751 automobili un autocisternu, 15 kuģus un ātrlaivas, kā arī 131 specializētās tehnikas vienību.

Vislielākos zaudējumus pēdējās diennakts laikā krievi cietuši Kramatorskas un Doneckas virzienos.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

06:40 Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien savā ikvakara uzrunā mudināja krievu okupantus, kas grib dzīvot, padoties gūstā ukraiņiem, bēgt vai cīnīties pret diktatūras režīmu savā valstī.

“Kas attiecas uz situāciju frontē, tad mums viss ir skaidrs. Tāpēc atkārtošu vēlreiz. Tiem, kas saprot tikai krieviski.”

“Gribat dzīvot – bēdziet. Gribat dzīvot – padodieties gūstā. Gribat dzīvot – cīnieties savās ielās par savu brīvību. Jums jau tāpat viss ir atņemts. Vai arī kādam no jums ir naftas torņi? Ir pilis? Ir vīna lauki? Varbūt ir jahtas? Vai kāda banka?”

“Par ko jūs vispār cīnāties? Jums ir tikai kredīti, kaut kas vakarā ko ierīt, un tagad – mobilizācija. Cīnieties par savējo! Nelieniet mūsu zemē, mūsu dvēselē un mūsu kultūrā,” mudināja Ukrainas prezidents.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz