Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Pētnieki iesaka Liepājā attīstīt ģimnāziju un piecas vidusskolas

Pētnieki iesaka Liepājā attīstīt ģimnāziju un piecas vidusskolas
Foto: liepajniekiem.lv
26.10.2017 13:16

LETA

Liepājā būtu ieteicams attīstīt valsts ģimnāziju un piecas vidusskolas, teikts pētījumā “Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā”.

Esošais vidusskolu skaits – valsts ģimnāzija un astoņas vidusskolas – nav atbilstošs demogrāfijas tendencēm, norādīts pētījumā. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, kopš 2000.gada iedzīvotāju skaits Liepājā samazinājies par vairāk nekā 10 000 jeb 14,5%, bet bērnu un nepilngadīgo jauniešu skaits sarucis vēl straujāk – no 21 000 līdz 14 600 jeb par 30,5%.

Lai arī pētījumā ieteikts attīstīt valsts ģimnāziju un piecas vidusskolas, sīkāku analīzi pētnieki sniedz par četrām skolām.

Autori aicina vidusskolas veidot uz A.Puškina 2.vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas un J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas bāzes, jo šo skolu pašreizējais obligāto centralizēto eksāmenu (OCE) indekss ir augstāks vai arī šāds skolu tīkls nodrošinātu optimālu skolu sasniedzamību.

Pētījuma autori iesaka attīstīt esošo ģimnāziju Grobiņā. Lai arī prognozējamais vidusskolēnu skaits neizpilda kvantitatīvos kritērijus Liepājas tuvuma dēļ, tomēr šī skola ir būtiski tuvāk citām Liepājas apkārtnes vidusskolām, kuras pētnieki iesaka reorganizēt, un tās kvalitatīvie rādītāji ir pietiekami augsti – OCE indekss sasniedz 57,9%. Tāpat Grobiņā ir uzbūvēts mūsdienīgs sporta centrs.

Liepājas un Grobiņas vidusskolas var rēķināties ar iespējamiem jaunpienācējiem no Pāvilostas, Vaiņodes un Priekules vidusskolām, kuras pētījumā ieteikts reorganizēt. Liepājas skolās varētu mācīties arī Nīcas vidusskolēni.

Straujās depopulācijas un nepietiekamā vidusskolēnu skaita dēļ par pamatskolām ieteikts reorganizēt Pāvilostas un Vaiņodes vidusskolas. Šo pašu iemeslu dēļ par pamatskolu iesaka reorganizēt arī Nīcas vidusskolu, kur, kā norāda pētnieki, vidusskolēnu skaits ir četrkārt mazāks nekā nepieciešams. Lai gan 2016.gadā Nīcā atvērta jauna sporta halle, to nevar uzskatīt par nozīmīgu argumentu lai saglabātu vidusskolas klases, teikts pētījumā.

Straujās depopulācijas un nepietiekamā vidusskolēnu skaita dēļ salīdzinoši augsto OCE indeksu (57,4%) var neuzskatīt par pietiekamu argumentu, lai atbalstītu turpināt uzturēt Priekules vidusskolu ekonomiski nepamatotam skolēnu skaitam, norādīts pētījumā, iesakot reorganizēt to par pamatskolu.

Pētījuma autori iesaka attīstīt esošo vidusskolu Aizputē, kur vidusskolēnu skaits pagaidām atbilst kritērijos noteiktajam. Aizputes vidusskolā varētu mācīties arī vidusskolēni no Skrundas vidusskolas, ko pētnieki iesaka reorganizēt par pamatskolu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli