Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Pie mācību iestādes patvaļīgi uzstāda zīmi

Pie mācību iestādes patvaļīgi uzstāda zīmi
Foto: Lasītājs
04.02.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās lasītājs, kurš stāsta, ka Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) audzēkņi ir neizpratnē par ceļa zīmi, kas uzstādīta Ventspils ielā pie rekonstruētās LVT ēkas.

Portāls pārliecinājās, ka Ventspils ielas malā pie LVT, kur ir zīme ”Stāvvieta”, zem tās uzlikta papildzīme, kas vēsta, ka pieturvieta paredzēta tikai LVT mācībspēkiem. Turklāt ieskatoties uzmanīgāk, atklājas, ka papildzīmīte ir nevis oriģināls, bet gan izprintēta A4 formāta lapa ar attiecīgo uzrakstu, kas piestiprināta ar līmlentu.

Praktiskās braukšanas instruktors Vitālijs Kapenieks portālam atzina, ka arī pamanījis minēto dīvaino zīmi. Tāpat viņš stāsta, ka vairāki kursanti taujājuši, kā jārīkojas, šādu zīmi ieraugot.

Praktiskās braukšanas instruktors atzīmēja, ka Ceļu satiksmes noteikumu krājumā šāda papildzīme nav atrunāta. Tāpat viņš pauda šaubas, vai šāda papildzīme ir uzstādīta legāli.

LVT direktors Agris Ruperts portālam atzina, ka nesaskata šajā apstāklī problēmu. Viņš skaidroja, ka zīme uzstādīta uz skolas zemes: ”Pedagogi, kuri uz darbu brauc ar personīgajiem transportlīdzekļiem, raksta iesniegumus un saņem atļaujas transporta novietošanai šajā vietā.”

Jautāts, vai zīmes uzstādīšana ir saskaņota attiecīgajās instancēs, A.Ruperts klāstīja: ”Pirms zīmes uzstādīšanas par šo tēmu interesējāmies, bet saņēmām atbildi, ka tas nav nepieciešams, jo zīme atrodas uz skolas zemes. Tieši tāpat, kā bedres šajā teritorijā mācību iestādei jālabo par saviem līdzekļiem.”

LVT direktors atzina, ka pats personīgi kopš rudens, kad zīme uzstādīta, nav to apsekojis: ”Iespējams, ka zīme varētu būt nolietojusies.” Viņš teicās uzdot mācību iestādes saimniekam to apsekot un, ja nepieciešams, atjaunot.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Komunālā pārvalde” Ielu infrastruktūras daļas vadītājs Mārtiņš Jākobsons, lūgts komentēt situāciju, portālam atzina, ka

iestāde satiksmi stāvvietā var organizēt pēc saviem ieskatiem, taču tas jādara, veicot saskaņošanu: ”Ja minētā papildzīme būtu saskaņota, tad tā būtu oriģināla un tajā, visticamāk, būtu norādīts: Izņemot ar tādām un tādām atļaujām.”

Aplūkojis minēto zīmi, M.Jākobsons piebilda: ”Visticamāk, zem izdrukātās loksnes ir norādīti metri, jo nekam citam šādā kombinācijā ar bultām nevajadzētu būt. Papildzīme noteikti ir patvaļīgi uzstādīta un neatbilst standartu prasībām. Precizējot apstākļus, domāju, tā tiks atjaunota sākotnējā stāvoklī.”

CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste, aplūkojis foto, sacīja: ”Komentārs īss. Doma skaidra, ko teritorijas īpašnieks ir vēlējies panākt un kā organizēt satiksmi, bet tā noteikti neatbilst noteiktai ceļa zīmju kārtībai un standartam.

Šāds izpildījums neatbilst arī Ceļu satiksmes noteikumos noteikto papildzīmju izskatam un, ja kāds šo papildzīmē noteikto prasību neievērotu, tad noteikti viņu arī nevarētu sodīt par to prasību neievērošanu, jo nav šādas ceļa zīmes, kā prasības viņš neievēro, jo tādas neeksistē!”

”Bet ja man personīgi būtu jāizvēlas, kur novietot transportlīdzekli, šajā gadījumā tur nenovietotu, jo doma ir skaidra, kā LVT tur vēlas organizēt satiksmi,” viņš piebilst: ”Ierosinājums – būtu jauki, ja tuvākā laikā šīs satiksmes organizācija tiktu sakārtota atbilstoši noteikumos un standartos noteiktai kārtībai un tad to ievērošana būtu saistoša jau visiem autovadītājiem.” 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli