Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Piekto daļu no apkures rēķinu summas klienti maksās līdz nākamās sezonas sākumam

Piekto daļu no apkures rēķinu summas klienti maksās līdz nākamās sezonas sākumam
04.03.2013 11:47

Uzņēmuma “Liepājas namu apsaimniekotājs” klienti šajā apkures sezonā ar namu apsaimniekotāju par apkuri norēķinājušies 80% apmērā, bet parējos 20% samaksās līdz nākamās apkures sezonai, “Rietumu Radio” informēja uzņēmuma vadītājs Artis Rimma, norādot, ka līdzīga situācija pastāv jau vairākus gadus.

“Iedzīvotāji, kuri uzreiz nevar norēķināties par saņemto pakalpojumu, piesakās mūsu uzņēmuma parādu piedziņas daļā, kur sastāda maksāšanas grafiku un noslēdz vienošanos par parāda atmaksu līdz nākamajai apkures sezonai,” sistēmu skaidro A.Rimma, norādot, ka likumos nekas tāds nav atrunāts, bet uzskata, ka tas būtu nepieciešams.

“Ikviens siltumapgādes uzņēmums, regulatorā apstiprinot tarifu, zina savas pastāvīgās izmaksas un šo pastāvīgo izmaksu daļu varētu sadalīt uz 12 mēnešiem. Tad iedzīvotājiem būtu iespēja par pakalpojumu norēķināties visa gada garumā,” par iespējamajiem risinājumiem spriež A.Rimma, gan piebilstot, ka kopējā summa, kas būs jāsamaksā, nemainīsies.

2010.gadā uzņēmums “Liepājas namu apsaimniekotājs” noslēdzis 220 vienošanās par parāda samaksu, savukārt 2012 gadā jau 1449.

Esošā sistēma, ka daļa iedzīvotāji par saņemto siltumenerģiju nenorēķinās uzreiz, kā atzina A.Rimma, varot pastāvēt pateicoties savstarpējai uzticībai un namu apsaimniekotāja un siltumenerģijas piegādātāja daudzu gadu sadarbības pieredzei. “Līdz šim esam pierādījuši, ka gada griezumā ar pakalpojuma sniedzēju spējam norēķināties 100% apmērā,” atzina A.Rimma.

Atšķirībā no citiem gadiem, kad lieli rēķini par apkuri Liepājā bija tikai janvārī un februārī, šogad, kā atzina A.Rimma, klāt vēl jāpieskaita aukstais decembris.
SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” apsaimnieko 260 mājas ar centralizēto apkuri.

Viens no iespējamiem risinājumiem, lai samazinātu iedzīvotāju parādus par apkuri, februāra beigās Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēdē tika apspriests priekšlikums noteikt izlīdzinātus maksājumus par siltumapgādi.

Apakškomisija šodien vienojās to noteikt kā vienu no prioritātēm, kurai vēlas rast ātru risinājumu. Arī Latvijas Pašvaldību savienība uzskata, ka viens no īstermiņa risinājumiem varētu būt atlikto un avansveida maksājuma definējums maksai par siltumapgādi.

LETA

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)